Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Boże Narodzenie w ZS
Aktualności
Wpisany przez JŚwist   
piątek, 05 stycznia 2018 12:31

Apel


Wigilie klasowe


Cicha noc, święta noc,

Pokój niesie ludziom wszem.

A u żłóbka Matka Święta,

Czuwa sama uśmiechnięta.

Nad Dzieciątka snem,

Cicha noc, święta noc,

Pastuszkowie od swych trzód

Biegną wielce zadziwieni,

Za Anielskim głosem pieni,

Gdzie się spełnił cud.

Cud Bożego Narodzenia. Noc: cicha, święta, magiczna, gdy nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem. Rzeczy cudowne i zwykłe, to wszystko towarzyszy nam w tym szczególnym czasie, tworząc wyjątkową aurę. To chcemy czuć, w tym chcemy uczestniczyć.

Więcej…
 
Dzień Odzyskania Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez Ada Borowska   
środa, 20 grudnia 2017 12:20

10 listopada to dla większości uczniów  dzień jak co dzień, jednak nie dla nas - uczniów klasy pierwszej liceum. Naszym zadaniem było przygotowanie uroczystej akademii z okazji  Dnia Odzyskania Niepodległości. Było to nasze pierwsze wystąpienie na forum szkoły. Wydawać  by się mogło, że ten patriotyczny temat jest oklepany, że trudno będzie nam wymyślić  coś oryginalnego i zaciekawić publikę, jednak nasza  prywatna grupa scenarzystów, w której skład wchodzą Zuzanna Czarnota, Julia Zburzyńska , Michał Dacka oraz Weronika Rodzik, spisała się na medal. Podczas pisania scenariusza mogliśmy liczyć na wsparcie pań Małgorzaty Wiśniewskiej i Dominiki Rachwał. Gdy przyszedł czas występu wszyscy byliśmy zestresowani. Na szczęście stres nie przeszkodził nam w wyjściu na scenę i zaprezentowaniu owoców naszej pracy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bili brawo i gratulowali nam występu. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie przygotować apel z takiej wyjątkowej okazji i mieć z tego niesamowitą satysfakcję.

 
„ Olimpijski” sukces
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 grudnia 2017 14:35

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS (1 grudnia) odbyła się „VI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS” zorganizowana, jak co roku, przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim. Głównym celem tego działania jest zwrócenie uwagi młodzieży na coraz powszechniejszy problem zakażeń HIV, a także zwiększenie wiedzy na temat HIV i AIDS.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice z klasy LO1 i 2 z klasy T1a. Wszyscy uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań.

Największą wiedzą wykazała się uczennica naszej szkoły Wioleta Łata, która uzyskała najwięcej punktów, zajmując tym samym I miejsce.

Już od kilku lat nasi uczniowie zajmują najwyższe lokaty w tej Olimpiadzie, dlatego cieszy nas, że i w tym roku byliśmy najlepsi. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i symboliczne upominki, a dla najlepszych były jak zwykle atrakcyjne nagrody.

 
Pomagamy- tym razem dzieciom
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 grudnia 2017 14:20

W sobotę 25 listopada po raz kolejny odbyła się akcja zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących. Co prawda 25 edycja ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w całym kraju odbyła się 26 listopada, ale w naszym mieście „uśmiechnięte” słoneczka, jak zwykle, pojawiły się już dzień wcześniej.

Jak co roku uczniów naszej szkoły nie trzeba było namawiać do udziału w zbiórce. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę wolontariuszy i przyjaciół akcji-  razem 48 osób.

Cel jest bardzo szczytny- sprawienie radości dzieciom, zwłaszcza w tym najpiękniejszym czasie Świąt.  Warto pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, bo możemy pokazać im , że nie są sami. Zawsze łatwiej znosić trudny czas, mając nadzieję, że są ludzie z otwartymi sercami.

I nas cieszy fakt, że uczniowie Zespołu Szkół, to życzliwi, młodzi ludzie, wrażliwi na potrzeby innych.

 
Nikotynie – NIE!
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 05 grudnia 2017 06:25

Udział naszych uczniów w VII Wojewódzkim Konkursie Antytytoniowym zakończył się zajęciem już kolejny raz pierwszego miejsca w kategorii forma teatralna. Konkurs odbył się jak co roku w Światowy Dzień Rzucania Palenia. Zawsze przypada to w trzeci czwartek listopada ( w tym roku był to 16 listopada).

Więcej…
 
Sukcesy naszych recytatorów
Aktualności
Wpisany przez Natalia Mędrek   
środa, 29 listopada 2017 16:14

13 października 2017r. w poniedziałek odbył się powiatowy etap 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Opolskiego Centrum Kultury zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Katarzyna Zielińska, Natalia Mędrek, Milena Czechowicz, Kaja Iwaniuk, Inga Gołębiowska i Wioleta Łata. Wszystkie recytatorki przedstawiły utwory Bolesława Leśmiana, zapraszając słuchaczy w podróż do niezwykłych światów, które w charakterystyczny sposób kreuje poeta.  Poradziły sobie znakomicie.

Więcej…
 
Jesienne spotkanie z Tatrami- wycieczka klasowa
Aktualności
Wpisany przez licealistki   
środa, 15 listopada 2017 09:56

17 października wybraliśmy się na wycieczkę w nasze piękne polskie góry- Tatry. Punktualnie o 7.00 zapakowaliśmy się całą gromadą do autobusu. Mieliśmy wyjątkowe szczęście. Ten dzień  w przeciwieństwie do innych październikowych, był wyjątkowo ciepły i słoneczny. To tylko spotęgowało nasze dobre nastroje. Droga minęła nam szybko, wspólne śpiewanie i słuchanie muzyki umiliło nam podróż. Po południu dojechaliśmy na miejsce noclegu. Biały Dunajec okazał się magicznym miejscem, a malownicze stoki z pasącymi się leniwie owcami, jego wizytówką.

Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów
Aktualności
Wpisany przez maturzysta   
wtorek, 14 listopada 2017 10:20

W dniu 14 października 2017 roku tegoroczni maturzyści z klas LO 3 „A” i T4 „A” wyruszyli na 33 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

Pobłogosławieni na nocnym czuwaniu, o 4:30 wyjechaliśmy pod opieką księdza Grzegorza Kruka, katechety Jerzego Śwista oraz wychowawczyń Pani Tatiany Lasoty- Rodzik oraz Pani Izabeli Walczak. W pielgrzymce wzięli również udział nauczyciele z Zespołu Szkół w Poniatowej wraz z Panią dyrektor Alicją Niezgodą.

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to: '”Napełnieni Duchem Świętym…” Pierwszym punktem wyjazdu była Droga Krzyżowa wokół Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Podążając kolejnymi stacjami rozważaliśmy problemy, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Zadawane były pytania, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć.  Następie uczestnicy pielgrzymki mieli chwilę wolnego czasu, który zagospodarowali na odpoczynek, zakup pamiątek a także na przygotowanie się do najważniejszego punktu Pielgrzymki, jakim była Msza Święta. O godzinie 15:30 rozpoczęła się Eucharystia odprawiona przez częstochowskiego Biskupa Antoniego Długosza. Mszy towarzyszyły pantomimy oraz piękny śpiew. Akt Zawierzenia i oddania się opiece Maryi był ważnym elementem, który miał miejsce pod koniec Mszy Świętej. Około 23.00 zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 
O „Dziadach” Nowego Teatru ze Słupska
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Rzedzicki, T2a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:44

Dnia 24 października klasa T2a pod opieką pani Grażyny Chabuckiej i pani Renaty Stockiej wybrała się do Lublina na spektakl „Dziady” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Reżyser połączył wątki II i III części „Dziadów”. Byliśmy świadkami obrzędu dziadów, odprawianego ku czci zmarłych przodków, przenieśliśmy się do celi Konrada, salonu senatora Nowosilcowa oraz salonu  warszawskiego.

Naszym zdaniem aktorom Nowego Teatru ze Słupska udało się stworzyć ciekawe kreacje. Zwróciliśmy uwagę na postać Guślarza (w roli tej wystąpiła Caryl Swit) oraz Konrada (Mateusz Młodzianowski). Spośród scen najbardziej utkwiły nam w pamięci egzorcyzmy odprawiane przez księdza Piotra nad Konradem. Dekoracja – oszczędna w wyrazie – oraz towarzysząca akcji muzyka tworzyły atmosferę i pobudzały wyobraźnię.

Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. O tym, że spektakl podobał się, świadczyły gromkie brawa publiczności. Sztukę polecamy każdemu, kto nie miał jeszcze okazji jej zobaczyć.

 
Z wizytą w teatrze
Aktualności
Wpisany przez Wioleta Łata, T1a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:41

W czwartek, 12 października klasa T1a z panią Iwoną Zalewską-Cebrykow i panią Grażyną Chabucką wybrała się do Lublina na spektakl w reżyserii Bogusława Semotiuka pt. „Projekt Sofokles”, składający się z połączonych tragedii pt. „Król Edyp” i „Antygona”.

Aktorzy Nowego Teatru w Słupsku niezwykle interesująco zaprezentowali swoich bohaterów, jednak największą uwagę publiczności przyciągnął król Edyp. Krzysztof Kluzik, który wystąpił w roli władcy próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa króla Lajosa, potrafił sugestywnie oddać  emocje i przeżycia  człowieka dowiadującego się nagle, iż to on jest winien zbrodni. Kolejną postacią godną uwagi była Antygona wykreowana przez Aleksandrę Derdę, której udało się ukazać dylematy głównej bohaterki i towarzyszące jej uczucia.

Dobra gra aktorska oraz ciekawa dekoracja sprawiły, że wszyscy oglądaliśmy przedstawienie z uwagą i zainteresowaniem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości