Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Nasza szkoła trzyma poziom
Aktualności
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 14 czerwca 2019 15:07

Kolejny sukces naszej uczennicy! Serdecznie Gratulujemy Oli z klasy pierwszej LO wygranej w konkursie z języka angielskiego!

Aleksandra Skowrońska - uczennica klasy 1 LO zdobyła Pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim „Skrzydlate Słowa” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach w dniu 25 kwietnia 2019 r.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 13 szkół z powiatów: lubelskiego, opolskiego i puławskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Patronat naukowy sprawował Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS.

Więcej…
 
ZS Express Nr 15
Aktualności
Wpisany przez MWawrzyniak   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 15:55

Uwaga

Zapraszamy do czytania ostatniego w tym roku szkolnym numeru ZS Express Nr 15

 
Kolejny sukces Kacpra Bigosa
Agendy szkolne
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:28

Kacper Bigos uczeń ZS Poniatowej uzyskał po raz trzeci tytuł Laureata Olimpiady zajmując  II miejsce w  Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Koszalinie.

Nasz   uczeń  wraz z Wojciechem Ciszewskim ( XXI LO z Lublina) i Hanną Kołodyńską (XXI LO z Lublina) reprezentowali Okręg Lubelski w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Opiekunem drużyny  był mgr inż. Marek Wawrzyniak. Tegoroczny finał ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się w dniach 31 maja do 2 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. W tym roku szkolnym w zmaganiach wzięło udział 28 trzyosobowych zespołów (84 uczniów). Uczniowie rywalizowali kolejno  w eliminacjach pisemnych i ustnych. W klasyfikacji indywidualnej Kacper Bigos zajął miejsce II uzyskał Tytuł Laureata Olimpiady, zaś nasza drużyna zajęła miejsce IV w klasyfikacji drużynowej.

Więcej…
 
Festiwal Inspiracji
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 12:29

W wydarzeniu, które miało miejsce 20 maja 2019roku w Trybunale Koronnym w Lublinie wzięła udział 20 osobowa grupa uczniów z klas LO1 i LO2. Organizatorzy Festiwalu Inspiracji- Fundacja Sempre a Frente przygotowali zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów bardzo ciekawe warsztaty. Była to już V edycja corocznego spotkania, które jest adresowane przede wszystkim do młodych osób z terenu Lubelszczyzny. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w tym ciekawym wydarzeniu już po raz czwarty.

Więcej…
 
Młodzież ma głos
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 31 maja 2019 07:55

Pod takim tytułem odbyły się  23 maja warsztaty w klasach  LO2 i T3a, które poprowadziła Pani Monika Mieleszko-Kuwałek z Fundacji Sempre a Frente.

Głównym celem zajęć było przekonanie młodzieży, że warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdyż  dzięki aktywnemu uczestnictwu w procesach politycznych mogą mieć wpływ na swoją przyszłość. Podczas warsztatów zostały poruszone następujące zagadnienia: czym jest Unia Europejska i jakie są jej cele, instytucje UE, uprawnienia, rola i struktura Parlamentu Europejskiego. Uczniowie w grupach i indywidualnie wykonywali różne zadania, które ostatecznie miały dać odpowiedź jak ważna jest UE w ich życiu. Luźna dyskusja na temat znaczenia i rozumienia tego, czym jest Europa, analiza wkładu UE w codzienne życie młodych, wartości wyznawane w UE  miały pomóc młodzieży w zrozumieniu zmieniającej się Europy, sposobu sprawowania w niej władzy i procesów decyzyjnych, na które młodzi obywatele również mają wpływ.

Dzięki wieloletniej współpracy z  Fundacją możemy korzystać z różnych, ciekawych warsztatów i spotkań. Tym razem także były to bardzo interesujące zajęcia, które nie tylko dawały wiedzę, ale miały wpływ na kształtowanie obywatelskich postaw.

 
Informacja dotycząca egzaminów z kwalifikacji zawodowych
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 27 maja 2019 17:09

Egzaminy z kwalifikacji zawodowych przeprowadzane w Zespole Szkół w Poniatowej w sesji czerwiec-lipiec 2019 odbędą się według harmonogramu:

 

harmonogram egzaminów
 
Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 27 maja 2019 16:28

W sekretariacie szkoły są do odebrania dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

 
Erasmus + ”You are what you eat” w Turcji
Aktualności
Wpisany przez Barbara Kramek   
poniedziałek, 27 maja 2019 06:48

W dniach 1- 7 kwietnia 2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Poniatowej wraz z opiekunami przebywała w Turcji w ramach międzynarodowego programu Erasmus+.

W Turcji nasza grupa spotkała się z młodzieżą z 4 innych krajów: Włoch, Niemiec, Francji i Turcji w ramach projektu „You are what you eat” (Jesteś tym co jesz). W skład grupy wchodzili: Kaja Zarzycka, Amelia Markowska, Aleksandra Cebrykow, Ola Skowrońska, Julia Zburzyńska, Kuba Wnuk, Mikołaj Bęben, Szymon Zakrzewski oraz p. Jolanta Zarzycka i koordynator projektu p. Barbara Kramek.

relacje uczestników
 
Podsumowanie etapu okręgowego OITiW w Lublinie
Agendy szkolne
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
środa, 22 maja 2019 14:11

W dniu  22 maja br. odbyło się podsumowanie Eliminacji Okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w XXI Liceum Ogólnokształcącym ul. Ks. Michała Słowikowskiego w Lublinie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele WKTiR Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie  oraz uczestnicy eliminacji. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez członków Wschodniego

Więcej…
 
III Poniatowskie Forum Nowych Technologii
Poniatowskie Forum Nowych Technologii
Wpisany przez Wiola Łata & ZS Express   
wtorek, 21 maja 2019 16:50

21 maja nasza szkoła już po raz trzeci miała zaszczyt organizować prestiżowe i coraz bardziej rozpoznawalne w naszym regionie „Poniatowskie Forum Nowych Technologii”. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był rozwój sektora Education Technologies w Polsce, a w szczególności nowoczesne technologie informatyczne. W trakcie wydarzenia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wdrożenie oprogramowania Universality, wspierającego rozwój uczniów w zakresie technologii informatycznych.

Więcej…
 
Pożegnanie maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata $ ZS Express Nr 15   
poniedziałek, 13 maja 2019 21:19

Koniec kwietnia to dla większości pełnia wiosny i czas, kiedy coraz częściej myślimy o wakacjach. Dla społeczności szkół średnich to moment szczególnie intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego. To również chwila rozstania.
W piątek 26 kwietnia nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Zespołu Szkół w Poniatowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego po raz ostatni dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy uczniowie mogli spotkać się z tegorocznymi maturzystami. W tym dniu zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów za wysoką średnią ocen oraz za inne szczególne osiągnięcia. 

Więcej…
 
KATARZYNA ZIELIŃSKA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
poniedziałek, 13 maja 2019 05:56

Katarzyna Zielińska zakwalifikowała się do IV finałowego etapu XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Dar na stulecie.” Do tego etapu dodarło 6 zawodników z naszego rejonu, który obejmuje województwo lubelskie i świętokrzyskie. W sumie w całej Polsce do finałowego etapu dotarło 51 osób.

Więcej…
 
Informacja dyrektora szkoły
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
sobota, 11 maja 2019 20:02

Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że nadal trwa rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego oraz do Technikum do wszystkich proponowanych klas umieszczonych na stronie https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydatoraz zarówno dla absolwentów Gimnazjów jak i dla absolwentów Szkół Podstawowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości