Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Uwaga! nowy numer "ZS Express "
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:07

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 14

 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:12

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIESLKIEGO ”UNDERSTAND”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2 technikum Michał Jeziorski zajął 7 miejsce w kraju, a pierwsze w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ”Understand”, w kategorii LO2 i otrzymał wynik bardzo dobry. W tej samej kategorii Bartosz Manowski, uczeń 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego zajął 39 miejsce w kraju i 4 w województwie, otrzymując wynik dobry. W kategorii LO 3 uczeń Liceum Ogólnokształcącego Kacper Kuchta zajął 31 miejsce w kraju i 3 w województwie otrzymując wynik dobry.

 

Więcej…
 
Dzień Patrona
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 09:15

Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie klas pierwszych technikum i LO pod kierunkiem pod wychowawczyń Pani Małgorzaty Fiuk oraz Pani Jolanty Zarzyckiej przygotowali z tej okazji apel, który odbył się 19 marca. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów i hymnem państwowym. Uczniowie zaprezentowali nam okres z życia naszych patronów - Eugeniusza Kwiatkowskiego i Józefa Piłsudskiego. Cały występ uświetnił nam nasz szkolny zespół muzyczny pod kierownictwem Pana Pawła Gębki, zaprezentowali oni nam wiele pięknych patriotycznych piosenek których wielu z nas już dawno nie słyszało. Apel był też okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań naszym wolontariuszom Szlachetnej Paczki którzy pokazali że pomaganie nie jest tylko pewną chwilą w życiu każdego z nas a stylem życia, tak zaczęła się nasza uroczystość.

 
Dzień Otwarty
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 09:02

W poniedziałek 18 marca w naszych murach gościliśmy młodszych kolegów i koleżanki z ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Wszystko zaczęło się tradycyjnie od przemowy Pani Dyrektor przybliżającej naszą ofertę edukacyjną, następnie nasi uczniowie oprowadzali gości po budynku szkoły. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z naszą bazą dydaktyczną, na świetlicy wziąć udział w grach i zabawach. Na sali gimnastycznej zalety naszej placówki zostały zaprezentowane na stoiskach: Liceum, Technikum i Szkoły Branżowej, Druku 3D, Robotyki, Erasmus+. Sądząc po nastrojach, przybyli goście opuścili naszą szkołę z pozytywnym nastawieniem. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że Zespół Szkół w Poniatowej to szkoła przyjazna i nowoczesna - DOBRA SZKOŁA BLISKO CIEBIE?. Mamy nadzieję, że spodobała im się nasza szkoła i chętnie rozpoczną w niej naukę. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę.

 
Konferencja historyczno-literacka
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 08:52

14 marca w naszej szkole odbyła się Konferencja historyczno-literacka pt. „Oblicza kobiet w historii, literaturze i sztuce". Motywem przewodnim konferencji było upamiętnienie kobiet, które swoją postawą i czynami zasłużyły się w historii naszego kraju, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy historyczno-literackiej. Uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w wykładach pt. „Kobieta w sztuce" i „Rola kobiet w historii państwa polskiego". Po zakończonych wykładach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali apel, który przygotowali wraz z nauczycielami przedmiotów humanistycznych. Po części artystycznej miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego i literackiego „Bohaterki polskiej historii- którą z nich chciałbym zobaczyć na banknotach". Po zakończonej konferencji wszyscy jej uczestnicy udali się na świetlicę szkolną na przygotowany poczęstunek.

 
AKCJA STUDNIA DLA POŁUDNIA – POLSKA AKCJA HUMANITARNA
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 29 marca 2019 11:24

W wyniku przeprowadzonego kiermaszu szkolnego udało się nam zebrać kwotę w 390 zł. Co można zrobić za taką sumę?

- zapewnić żywność terapeutyczną dla 6 dzieci afrykańskich, co oznacza uratowanie ich od śmierci głodowej

- zakupić podstawowe leki i szczepionki dla 8 dzieci afrykańskich,

Kampania PAH obejmuje szczepienia przeciwko odrze, polio, dystrybuowana jest również witamina A i tabletki odrobaczające. Celem akcji jest zapewnienie dzieciom możliwie jak największej ochrony przeciw zabójczym chorobom takim jak odra, która dla niedożywionych dzieci może być śmiertelna w skutkach. W południowej Somalii szczepieniami objętych jest tylko 26% ludności (najniższy wskaźnik na świecie).

- dołożyć swoją cegiełkę do budowy studni. Koszt wybudowania jednej studni to kwota rzędu od 2000 do 40 000zł w zależności od podłoża, na którym studnia ma stanąć.

Woda jest podstawowym warunkiem życia, jest konieczna do utrzymania higieny osobistej, pozwala uprawiać ziemię, utrzymać przy życiu zwierzęta. Woda daje możliwości aktywnego rozwoju i wyjścia z biedy.

 
Nowy numer ZS Express
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 13   
czwartek, 28 marca 2019 22:10

Zapraszamy do czytania  ZS Express Nr 13

 
Konkurs ortograficzny O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY- wyniki
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 28 marca 2019 13:48

20 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole finał XI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego  "O pióro dyrektora szkoły".

Organizatorzy konkursu, Samorząd Uczniowski wraz z panią  Joanną Domaszewską i Izabelą Ogonek, zaprosili do zmagań ortograficznych uczniów klas III gimnazjum, klas ósmych szkół podstawowych i klas I szkół ponadgimnazjalnych.

Miłośnicy ortograficznych łamigłówek zmierzyli się z niebanalnym tekstem dyktanda i dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Po trudach ortograficznych na uczestników czekał słodki poczęstunek.

wyniki
 
Z Poniatowej do Turcji
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Ola Cebrykow   
czwartek, 28 marca 2019 12:48

Uczniowie Zespołu Szkół w Poniatowej przygotowują się do wyjazdu na kolejne Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w ramach programu Erasmus +.

Od 1 – 7 kwietnia będziemy przebywać w Stambule i współpracować z młodzieżą z innych krajów.

Temat projektu to: ‘You are what you eat’- „Jesteś tym, co jesz” a koordynatorem projektu jest Barbara Kramek – nauczyciel języka angielskiego w ZS.

Coraz bliżej już do naszego wyjazdu a mamy jeszcze kilka zadań do ukończenia, m.in: projektujemy logo projektu, przygotowujemy plakaty i prezentacje.

W międzynarodowej wymianie wezmą udział szkoły z Niemiec, Włoch, Francji, Turcji oraz nasza, jako reprezentacja Polski. Wyjazd rozpocznie się wspólnym zapoznaniem z uczniami z innych krajów, co pomoże w późniejszej współpracy. W planach nie braknie również zwiedzania pięknego, dotąd nieznanego nam Istambułu. Projekt rozpoczął się spotkaniem w naszej szkole. Mieliśmy zaszczyt gościć grono nauczycieli z krajów partnerskich, którzy specjalnie dla nas przeprowadzili lekcje kulturoznawcze. My natomiast wdzięcznie zorganizowaliśmy dla nich warsztaty kulinarne, oraz ukazaliśmy skrawek naszego pięknego kraju poprzez opowieści o historii  i wycieczki po regionie. Po powrocie zdamy obszerną relację jak było.

Wyjeżdżamy już w poniedziałek o 5 rano.

Trzymajcie kciuki!

 
Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
czwartek, 28 marca 2019 12:39

pow-recz-dzW dniu 11 marca 2019 roku w Hali Sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły 4 zespoły: Zespół Szkół w Poniatowej, LO Opolu Lubelskim, Zespół Szkół w Chodlu, Zespół Szkół w Opolu Lubelskim

Rozegrano 6 meczów w systemie „każdy z każdym”:

1. ZS w Poniatowa- ZSZ w Opole Lubelskie 6:3

2. LO Opole Lubelskie –ZS Chodel    7:0

3. ZS Poniatowa – LO Opole Lubelskie  3:0

4. ZS Chodel-ZSZ Opole Lubelskie  1:3

5. ZS Poniatowa- ZS Chodel   10:0

6.ZSZ Opole Lubelskie- LO Opole Lubelskie  3:2

Zawody sędziował Pan Michał Wojewoda nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim.

Nagrodę za I miejsce odebrała najlepsza drużyna w powiecie – Zespół Szkół w Poniatowej, za II miejsce ZSZ w Opolu Lubelskim, III miejsce LO Opolu Lubelskim.

 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Aktualności
Wpisany przez Kataryna Kramek   
piątek, 22 marca 2019 17:03

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY OPOLSKIEGO PANA DARIUSZA PIOTROWSKIEGO
20.03.2019 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów ósmych klas  szkół podstawowych oraz uczniów trzecich klas szkół gimnazjalnych, którzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat państw anglojęzycznych. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Opolski pan Dariusz Piotrowski oraz wydawnictwa językowe Oxford i Express Publishing. Pomimo że uczniowie ocenili konkurs jako dość trudny, uzyskali imponujące wyniki.
I miejsceLuiza Ćwiklak – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej
II miejsceMirosław Chabros – Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Poniatowej
III miejsce Izabela Wicha – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

Więcej…
 
„Tango” Mrożka – czy wciąż aktualne?
Aktualności
Wpisany przez Kamil Lasota, T4a   
wtorek, 19 marca 2019 20:53

W poniedziałek, 11 marca, uczniowie klas T4a i T4b wraz z paniami Haliną Czarnotą, Grażyną Chabucką i Małgorzatą Wiśniewską obejrzeli spektakl "Tango” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Sztuka prezentowana była w Centrum Kongresowym Uniwersytetu  Przyrodniczego w Lublinie.

Aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa  zaprezentowali obraz awangardowej rodziny, w której mamy do czynienia z odwróceniem tradycyjnych ról i konfliktu pokoleniowego – Artur, najmłodszy członek rodziny, walczy w obronie tradycji i starego porządku, krytykując nowoczesność rodziców. Ale „Tango” to sztuka nie tylko ukazująca kryzys współczesnej rodziny, lecz także poruszająca problem władzy, wolności, roli sztuki i artysty.

Obejrzenie spektaklu z całą pewnością przyda się maturzystom, którzy nie zdążyli  zapoznać się z utworem Sławomira Mrożka. Ogólne wrażenia po spektaklu były pozytywne i z całą pewnością nikt nie żałuje uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 
Klub Szkół UNICEF
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
piątek, 08 marca 2019 11:29

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF.  Inicjatywa ta zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.  Co miesiąc będziemy umieszczać nowe materiały na naszej gazetce ściennej, włączać się w akcje edukacyjne proponowane przez UNICEF.  Szkolny koordynatorem klubu jest pani Katarzyna Kramek-Mazur, która udziela szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w klubie.

Zapraszamy do współpracy, razem możemy zmienić czyjś los.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

III Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości