Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Festiwal Aktywności Młodych
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 06 listopada 2017 13:41

Po raz trzeci uczestniczyliśmy w Festiwalu Aktywności Młodych - wydarzeniu skierowanym do aktywnej młodzieży z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy LO2 Kasia, Ala, Oliwia i Martyna- najaktywniejsze wolontariuszki w ubiegłym roku szkolnym. W tym roku festiwal odbył się 24 października i jak zwykle Fundacja Sempre a Frente zadbała o to, aby uczestnicy nie mieli czasu na nudę.

Więcej…
 
Wakacyjne staże zawodowe
Projekt "Nowoczesna Szkoła Zawodowa..."
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 16:02

20 naszych uczniów z technikum w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w okresie wakacji uczestniczyło w miesięcznym stażu zawodowym. Staże odbywały się u lokalnych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.  

Praktyki, które nasi uczniowie odbyli, to nie tylko ich pierwsze zetknięcie się z rynkiem pracy, nie tylko szansa na zarobienie pieniędzy. To również pierwsze zderzenie wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością. Możliwość obserwacji osób wykonujących daną profesję i uświadomienie sobie, nad czym jeszcze należy popracować; jakie obowiązki będzie musiał wykonywać w przyszłości i czy tego właśnie chce. To szansa na połączenie zdobytej wiedzy z praktyką, sprawdzenie tego, co umieją w działaniu. To także rozwijanie kompetencji miękkich, niezwykle wysoko cenionych na rynku pracy: komunikatywności, punktualności, współpracy, organizacji czasu.

Udział w takim stażu to dla naszych uczniów większe szanse w przyszłości na rynku pracy, to szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, których udział w zajęciach szkolnych niestety nie daje. Dlatego bardzo dziękujemy w/w przedsiębiorcom za umożliwienie stażu wakacyjnego w swojej firmie.

Dla uczniów, którzy nie zakwalifikowali się w tym roku na staż mamy dobrą wiadomość. W przyszłe wakacje również będziemy organizować płatny staż wakacyjny.

 
Szkolenia dla nauczycieli
Projekt "Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń"
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 15:15

 
Niemiecki inaczej
Aktualności
Wpisany przez Natalia Błaszyk & Luiza Misztal   
niedziela, 05 listopada 2017 14:31

W ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego i chociaż już minęło trochę czasu od tego wydarzenia, to ze względu na interesujący pomysł, przedstawiamy krótką relacje Natalii i zdjęcia wykonane przez Luizę. Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej takich lekcji.

W maju uczniowie klasy 1 LO (obecnie LO2) mieli okazję w ciekawy sposób szlifować swoje umiejętności językowe. Przygotowaliśmy stroje z wybranych okresów czasów, które następnie prezentowaliśmy na forum klasy. Mogliśmy zobaczyć stroje z lat 20, 60, 70, 80, 90 oraz z czasów współczesnych, a nawet podziwiać przebranie średniowieczne. Celem takiej formy zajęć było doskonalenie słownictwa, deklinacji przymiotników po rodzajnikach określonych oraz ogólna integracja. Dobre humory i przyjazna atmosfera sprzyjały realizacji lekcji.

 
Możesz więcej niż myślisz
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 31 października 2017 13:52

Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją Sempre a Frente młodzież z Zespołu Szkół w Poniatowej mogła uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które odbyły się w naszej szkole 27 i 30 października. Tym razem były to warsztaty prowadzone w ramach realizacji pilotażowego programu edukacyjnego Coca – Cola HBC Polska #Youth Empowered: Możesz więcej niż myślisz. Uczestnikami programu byli uczniowie klas T3a, T3b i T4a ponieważ jest on skierowany do osób pełnoletnich, które są jeszcze poza rynkiem pracy.

 

Więcej…
 
Projekt "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 27 października 2017 10:57

W dniach 2-30 listopada odbędzie się pierwsza edycja projektu "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również bierze udział w tej akcji. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Joanna Domaszewska.

W widocznych miejscach w szkole (m. in. na drzwiach biblioteki) umieszczone są specjalne żółte plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po zeskanowaniu kodu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają bezpłatny dostęp do książek w formie e-booków i audiobooków.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Naprawdę warto!!!

 
Dzień Dawcy
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 23 października 2017 10:33

Już po raz trzeci 11 października odbyła się w naszej szkole rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Mimo różnego typu obaw (począwszy od lęków odnoszących się do błędnych wyobrażeń o procedurze pobrania szpiku i rzekomego ryzyka z tym związanego, po obawy a propos rzekomo odczuwanego bólu) w akcji wzięło udział 12 uczniów. Co roku ta liczba zwiększa się dzięki prowadzonym wcześniej  działaniom promocyjno- edukacyjnym.

Fundacja DKMS, z którą współpracujemy przekazała nam wszystkie materiały niezbędne do zorganizowania Dnia Dawcy, dzięki temu akcja #KOMÓRKOMANIA była możliwa do przeprowadzenia na terenie Zespołu Szkół. Mamy tylko nadzieję, że w kolejnym roku uda się nam zachęcić do rejestracji osoby spoza szkoły. Każdy nowy potencjalny Dawca zwiększa szansę na życie pacjentów cierpiących na nowotwory krwi.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w dotychczas prowadzonych przez nas akcjach rejestracji i czekamy na kolejne zgłoszenia w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że będzie ich znacznie więcej.

 
Relacja z rajdu rowerowego pierwszej klasy LO.
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
poniedziałek, 23 października 2017 10:18

Środa 27 września rozpoczęła się inaczej niż zwykle. Rano przywitało nas piękne słońce, jakby było zamówione na naszą pierwszą wspólną wyprawę rowerową zorganizowaną przez panią Dominikę Rachwał. Celem wyprawy był Emilcin,  miejsce, w którym 1978 roku podobno lądowało Ufo. Może liczyliśmy na spotkanie z obcą cywilizacją…? Na pewno dzięki zajęciom integracyjnym poprowadzonym przez panią Pedagog Małgorzatę Wójcikowską my - staliśmy się sobie zdecydowanie bliżsi. Wesołym zabawom nie było końca. A momentami budził się wśród nas duch rywalizacji J. Potem przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wtedy okazało się, że wśród nas są uczniowie, którzy świetnie odnajdują się w traperskich klimatach… Michał miał ze sobą siekierkę do przecinania drewna a nawet zestaw kluczy do roweru, na wypadek gdyby ktoś potrzebował pomocy w drodze. Na szczęście tylko raz w drodze powrotnej trzeba było ich użyć.

 
Wycieczka do Warszawy klasy LO 2 i LO 1
Aktualności
Wpisany przez Inga Gołębiowska LO II   
czwartek, 19 października 2017 12:37

Dnia 3 października klasy LO II i LO I pod opieką Pani Joanny Mazur, Izabeli Walczak i Jolanty Zarzyckiej wyruszyły do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była lekcja historii, czyli zwiedzanie barokowo-klasycystycznego zamku królewskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała  o królewskim życiu oraz o ważnych wydarzeniach z przeszłości. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Starego  Miasta. Niektórzy uczniowie wcielili się w rolę przewodnika i opowiadali o różnych obiektach takich jak: rynek, Pomnik Małego Powstańca, Warszawska Syrenka, Kolumna Zygmunta III Wazy, taras widokowy. Następnie udaliśmy się na spacer do Złotych Tarasów, by tam przekąsić co nieco, czy też zrobić małe zakupy. Ostatnim elementem naszej wycieczki był spektakl pt. „Mayday” w „Och-teatr”. Komedia rozbawiła nas do łez. Aktorzy byli fenomenalni, doskonale spisali się w swoich rolach. Fabuła była tak  zagmatwana i dynamiczna, że można było się pogubić, ale mimo to nie można było przestać się śmiać. Po świetnej sztuce wszyscy w dobrych humorach wrócili do Poniatowej.

 
DZIEŃ CHŁOPAKA W LO II
Aktualności
Wpisany przez Inga Gołębiowska LO II   
środa, 18 października 2017 12:51

29 września nasza klasa świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny przygotowały zabawę w „Top Model”. Chłopaki musieli przebrać się w przygotowane damskie ubrania oraz zrobić sobie makijaż. Ku zdziwieniu nasi koledzy ochoczo wzięli się do „pracy”. Na zakończenie zaprosiłyśmy ich na „wybieg”, gdzie zrobili świetny pokaz mody. Nietypowe kreacje i makijaże sprawiły że nie mogłyśmy się powstrzymać od śmiechu. Po wykonanym zadaniu wręczyłyśmy chłopakom prezenty i wspólnie zjedliśmy pyszną pizzę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości