Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Spotkanie autorskie w MGBP
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 29 listopada 2018 12:44

25 października uczniowie klasy LO1 wraz z panią Joanną Domaszewską, uczestniczyli w zorganizowanym przez MGBP w Poniatowej spotkaniu  autorskim z panią Moniką Knapczyk, poetką, pisarką i blogerką. Pani Monika wydała tomik poezji pt. "Zegar melodii" oraz powięść z pogranicza fantastyki i literatury obyczajowej zatytułowaną "Varia".

Na spotkaniu autorka czytała swoje wiersze, prezentowała fragmenty powieści i opowiadała o swojej drodze do realizacji marzeń o pisaniu.

 
Konkurs antytytoniowy
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:30

Tradycyjnie, jak co roku Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Antytytoniowego „Nikotynie – Nie!”. Była to już VIII edycja tego wydarzenia, w którym uczestniczymy od 7 lat. W tym roku wzięliśmy udział w dwóch kategoriach: teście wiedzy i formie teatralnej i w obydwu nasze uczennice zajęły drugie miejsca. W teście wiedzy wzięliśmy udział po raz pierwszy,  dlatego ucieszył nas wynik testu Weroniki Rodzik z klasy LO2, dzięki któremu zajęła drugie miejsce.

Więcej…
 
I Ty możesz uratować komuś życie
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:18

Dzień Dawcy Szpiku był organizowany w naszej szkole już po raz czwarty.

Od ubiegłego roku w ramach „Komórkomanii” organizowanej przez Lubelskie Kuratorium i Fundację  DKMS. Jak zwykle najpierw odbyła się akcja edukacyjno- informacyjna przeprowadzona wśród uczniów najstarszych klas (tylko osoby pełnoletnie mogą zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców), a 18 października rejestracja. Poprzez akcję edukacyjno- informacyjną uświadamiamy uczniów, że dla wielu pacjentów cierpiących na choroby układu krwiotwórczego przeszczep szpiku, to jedyna szansa na przeżycie.

Więcej…
 
Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
czwartek, 22 listopada 2018 14:11

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Od tego wydarzenia minęło sto lat i z tej okazji,  9 listopada 2018 roku w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu państwowego. W ten sposób Nasza Szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Zawody w piłkę halową w Solcu nad Wisłą
Sport
Wpisany przez ZS Expres & Kamil Lasota   
środa, 21 listopada 2018 17:54

W dniu 8 listopada dwie drużyny męskie z naszej szkoły brały udział  w zawodach piłki halowej, odbywające się na hali ZSP w Solcu nad Wisłą. Oprócz naszej szkoły i gospodarzy w zmaganiach brało udział jeszcze kilka okolicznych szkół, m.in. z Opola Lubelskiego, Sienna, czy Karczmisk.  Łącznie drużyn było 8. Zmagania były dosyć ciężkie, często gra przebiegała dość agresywnie, co skutkowało włączeniem się sędziów. Każdy odbywający się mecz był ciekawy i z uwagą śledziliśmy przebieg gry innych. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej jedna drużyna zajęła zaszczytne i zasłużone 1 miejsce, a druga niższe ale również ciężko wywalczone 5 miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Bartkowiak, Tomasz Kęcik, Paweł Górnik, Kacper Rybarczyk, Bartłomiej Matraszek, Szymon Zakrzewski, Kamil Nowak, Łukasz Rosiński, Marek Karabela. Po rozgrywkach zmęczeni i usatysfakcjonowani grą wróciliśmy do domów.

 
Spotkanie z przedstawicielami drużyny Spice Gears z Kraśnika
Aktualności
Wpisany przez MW   
niedziela, 18 listopada 2018 19:47

W dniu 16 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele drużyny Spice Gears - Team 5883 z ZS nr3 w Kraśniku z robotem który sami skonstruowali i zaprogramowali. Następnie wystartowali w dwóch regionalnych turniejach w Chinach - najpierw w Shenzen, a potem w Szanghaju wygrywając je.  Budowa robota trwała 5 tygodni, robot waży ok. 50 kg, ma za zadanie przenosić skrzynki i umieszczać je na szalkach wagi na dwóch poziomach- ok. 2 m i 1m.

Więcej…
 
Wycieczka do elektrowni
Aktualności
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
środa, 14 listopada 2018 20:40

Dnia 8 listopada uczniowie klasy T1a pod opieką nauczycieli  Małgorzaty Fiuk i Marka Wawrzyniaka  mieli okazję zwiedzić siedzibę czołowego producenta energii elektrycznej w Polsce, jakim jest firma ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. w Świerżach Górnych niedaleko Kozienic. Na miejscu zjawiliśmy się ok. godz.9.45. Po krótkim szkoleniu BHP  przez przedstawiciela elektrowni i ubraniu nas w białe kaski, zaczęło się zwiedzanie zakładu. Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po terenie obiektu. Zapoznał z historią powstania i dzisiejszą działalnością elektrowni, skupiając się przede wszystkim na technologiach i przedsięwzięciach skierowanych na dbanie o środowisko.

Więcej…
 
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
niedziela, 04 listopada 2018 07:36

Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Poniatowej włącza się do akcji „Rekord dla Niepodległej” Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W piątek 09.11.2018r. podczas uroczystej akademii o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 
Wykład pani Małgorzaty Peroń
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 19 października 2018 00:00

18.10. 2018 r. poniatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny pt. "Pokazać piękno tej ziemi. Artyści o Polsce" wygłosiła pani dr Małgorzata Peroń.

Uczniowie klas LO1 i LO2, wraz z panią Joanną Domaszewską, ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali tego wystąpienia, tym bardziej, że rolę lektora wspaniale prezentującego utwory poetyckie otrzymał uczeń klasy T4a - Kacper Bigos.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Natalia Błaszczyk   
czwartek, 18 października 2018 00:00

Dnia 17 października 2018r. w naszej szkole odbył się powiatowy apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali go tegoroczni maturzyści - uczniowie liceum i technikum. Obecnością zaszczycił nas m.in. starosta opolski oraz dyrektorzy okolicznych szkół. Apel rozpoczął się częścią oficjalną, nieco bardziej poważną. W drugą część - artystyczną - maturzyści zaangażowali publiczność. Widzowie brali czynny udział w teleturnieju "Nauczyciel kontra uczeń. Starcie pokoleń". Zarówno uczniowie jak i nasi pedagodzy wykazali się świetnymi umiejętnościami w kategoriach muzycznych, humanistycznych, tanecznych oraz w pytaniach wymagających nieprzeciętnej wiedzy o naszej szkole.
Rywalizacja była wyrównana i wywołała uśmiech na wielu twarzach. Po wszystkich zmaganiach maturzyści wręczyli nauczycielom słodkie upominki.

 
Pielgrzymka Maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Kamil Lasota   
niedziela, 14 października 2018 00:00

W dniu 13 października maturalne klasy LO1, T4a i T4b wyruszyły na 34 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

W podróż wyjechaliśmy o 4:30 pod opieką księdza Łukasza Protasiewicza oraz wychowawczyń klas: Pani Joanny Mazur, Pani Haliny Czarnoty i Pani Małgorzaty Wiśniewskiej.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „W mocy Bożego Ducha”.

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki była Droga Krzyżowa na Wałach Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z oficerem WOT
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

W piątek, 12 października w sali nr 13 gościliśmy w naszej szkole żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). W czasie spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań, obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi nowo formowanych oddziałów, a także poznaliśmy korzyści z pełnienia służby wojskowej. Jak podkreślił nasz gość, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój, który jednocześnie kształtuje w nas najważniejsze wartości. Miłym akcentem tej interesującej wizyty było przekazanie zainteresowanym osobom materiałów informacyjnych i promocyjnych WOT.

 
Stypendia Starosty
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

5 października 2018r. odbyła się coroczna uroczystość wręczenia stypendiów na rok szkolny 2018/2019 dla uczniów szkół z Powiatu Opolskiego za osiągnięcia    naukowe i sportowe. Uroczystość ta miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim. Wśród wyróżnionych stypendystów znalazła się także spora grupa uczniów z naszej szkoły. Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej z ocen wynoszącą co najmniej 4,75 lub szczególne osiągnięcia sportowe. Dodatkowo rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Stypendia wręczała Sekretarz Powiatu  Opolskiego - Pani Iwona Giza. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości