Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
KONKURS ORTOGRAFICZNY - WYNIKI
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
poniedziałek, 26 marca 2018 11:01

21 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole finał X Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego  "O pióro dyrektora szkoły".

Organizatorzy konkursu, Samorząd Uczniowski wraz z panią  Joanną Domaszewską, zaprosili do zmagań ortograficznych uczniów klas III gimnazjum i klas I szkół ponadgimnazjalnych.

Miłośnicy ortograficznych łamigłówek zmierzyli się z niebanalnym tekstem dyktanda i dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Po trudach ortograficznych na uczestników czekał słodki poczęstunek.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE  Aleksandra Szlachetka KL. III d GIMNAZJUM JANA PAWŁA II w PONIATOWEJ

II MIEJSCE Magdalena Rożek KL. III a GIMNAZJUM w WILKOWIE

III MIEJSCE Dawid Stola KL. LO1 ZESPÓŁ SZKÓŁ w PONIATOWEJ

Wszystkim uczesnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii!

 
Informatycy z Poniatowej na konferencji CheckIT’2018
Aktualności
Wpisany przez Maciej Wicha   
niedziela, 18 marca 2018 22:57

6 marca 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Poniatowej po raz kolejny zaprezentowali swoje pasje związane z robotyką i drukiem 3D  na konferencji informatycznej zorganizowanej przez Lubelską Wyżynę IT w Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie. Tym razem mieliśmy okazję reprezentować naszą szkołę podczas CheckIT’2018 (W 2016 swoje stoisko mieliśmy na Festiwalu Startup). Byliśmy jedną z dwóch szkół średnich z województwa lubelskiego, którą organizatorzy zaprosili  do czynnego uczestnictwa w konferencji.

Więcej…
 
Dni Otwarte w Zespole Szkół
Informacje
Wpisany przez BW   
wtorek, 13 marca 2018 20:12

ZESPÓŁ SZKÓŁ

w  PONIATOWEJ

Liceum Ogólnokształcące

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

oraz Technikum

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

ZAPRASZA

Gimnazjalistów i ich  Rodziców

na DZIEŃ OTWARTY

20 marca (wtorek) w godz. 1000 – 1200 (ul. Fabryczna 16 c).

GIMNAZJALISTO !  Przyjdź, zobacz, zdecyduj.

W programie:

  1. Prezentacja oferty edukacyjnej szkoły
  2. Stoiska interaktywne prezentujące klasy LO i technikum
  3. Prezentacja osiągnięć Szkolnego Koła Techniki i Racjonalizacji
  4. Wystawa poświęcona Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu - patronowi Technikum
  5. Pokaz druku 3D
  6. Pokaz zaprogramowanych i wykonanych przez uczniów robotów
  7. Pokaz działania obrabiarki CNC
  8. Strefa gier komputerowych – gry z wykorzystaniem kontrolera ruchowego Kinect
  9. Fotogaleria z życia szkoły, prezentacje multimedialne o szkole
  10. Zwiedzanie szkoły
 
Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców
Sport
Wpisany przez M.Mędrek   
wtorek, 13 marca 2018 12:56

powiat reczna9 marca 2018 rozegrane zostały zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców w Opolu Lubelskim. W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły wygrała z drużyną LO z Opola Lubelskiego, w drugim meczu po zaciętej walce ulegliśmy zawodnikom ZSZ z Opola Lubelskiego i w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy drugie miejsce.

 
Powiatowe zawodyw piłce siatkowej chłopców
Sport
Wpisany przez MMędrek   
niedziela, 11 marca 2018 23:32

1 marca 2018 odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców w Opolu Lubelskim. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu uległa reprezentacji ZS z Opola Lubelskiego 2:0 w setach. W drugim meczu nasi reprezentanci zagrali z drużyną LO z Opola, po wyrównanym meczu i stanie 1:1 w setach, w trzecim secie przegraliśmy 17:15 i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.

 
TARGI EDUKACYJNE
Aktualności
Wpisany przez M.W.   
niedziela, 11 marca 2018 17:07

Dnia 2 marca 2018 roku na Hali Sportowej przy ZSZ w Opolu Lubelskim odbyły się coroczne Targi Edukacyjne, gdzie szkoły średnie z Powiatu Opolskiego prezentowały gimnazjalistom i ich rodzicom z terenu naszego powiatu swoją ofertę edukacyjną. Cykliczna impreza pod nazwą Targi Edukacyjne organizowana przez Starostwo Powiatowe już po raz dziewiąty.

Na takiej imprezie nie mogło nas zabraknąć!

Na naszym stoisku oprócz broszur  informujących o ofercie kształcenia w naszym Technikum i Liceum w roku szkolnym 2018/2019, uczniowie prezentowali roboty,  drukarkę 3D i jej wydruki.

Gimnazjaliści mieli okazję zadawać pytania uczniom jak i nauczycielom z naszej szkoły, na żadne z  nich nie zabrakło odpowiedzi. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w Targach i mamy nadzieję, że udało nam się przekonać jak największą ilość do wyboru Zespołu Szkół w Poniatowej.

Wiola Łata

 
Zimowe szaleństwa-Bałtów
Aktualności
Wpisany przez JZarzycka   
sobota, 03 marca 2018 16:34

W dniu 15 lutego 2018 roku odbyła się wycieczka do Szwajcarii Bałtowskiej” – stacji narciarskiej położonej w województwie świętokrzyskim. Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Poniatowej, pod opieką Profesor Zarzyckiej i Profesora  Mędrka wykorzystała świetne warunki atmosferyczne. Uczestnicy bawili się fantastycznie, ze względu na piękną scenerię, oraz rewelacyjne warunki do jazdy. Duża część osób była na tyle doświadczona by szaleć i szlifować swoje umiejętności na snowparku. Inni korzystali z dobrze wyratrakowanej trasy o długości 500m. Wyczerpani, a jednocześnie pełni satysfakcji wróciliśmy do Poniatowej ok. godziny 16.

 
Półmetkowy bal!
Aktualności
Wpisany przez Inga Gołębiowska   
czwartek, 01 marca 2018 16:23

Dnia 13.01.2018 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbyło się przyjęcie oznaczające połowę naszej edukacji w Zespole Szkół w Poniatowej – półmetek. Wychowawczynie klas LO II i T2 A (Pani Profesor Joanna Mazur i Pani Profesor Grażyna Chabucka) rozpoczęły zabawę ok. 18 krótkim przemówieniem, życząc nam niezapomnianej zabawy. Po zjedzonym obiedzie czas było spalić kalorie i wszyscy w pięknych kreacjach ruszyliśmy na parkiet. Tańcząc przy oprawie muzycznej Ernesta Winnickiego nie chciało nam się wracać do stołów.  Przy okazji zadbaliśmy o integracje klas. Świetnie bawiliśmy się tańcząc belgijkę, „Sing Hallelujah”, kaczuszki czy też tworząc „pociąg”. Wspaniała atmosfera towarzyszyła nam do końca zabawy. Nasz półmetek był przedsmakiem przyszłorocznej studniówki. Miejmy nadzieję, że każdy drugoklasista będzie mile wspominał wspólnie spędzony czas i niesamowitą zabawę.

 
Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
środa, 28 lutego 2018 16:42

powiat-siatkaDnia 27 lutego odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Wydarzenie miało miejsce na hali sportowej w Opolu Lubelskim. Udział wzięły trzy drużyny: Zespól Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza oraz nasze, zdolne zawodniczki pod nadzorem Profesor Jolanty Zarzyckiej. Zespół zgrał się jak nigdy do tej pory. Gra była wyrównana, niestety stres i brak szczęścia były odczuwalne. Turniej zakończyłyśmy zajmując najniższy stopień podium.

 
Zajęcia realizowane w ramach projektu
Projekt "Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń"
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
poniedziałek, 19 lutego 2018 23:03

Od września 2017 r. w naszej szkole realizowany jest projekt „Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń w szkole XXI wieku” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu uczniowie technikum uczestniczą w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, fizyki oaz języka angielskiego. Celem tych zajęć jest przypomnienie,powtórzenie i uzupełnienie wiadomości z poszczególnych przedmiotów, zgodnie z obowiązującym programem

nauczania, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego i przygotowanie uczniów do matury. W trakcie prowadzenia zajęć nauczyciele pomagają uczniom opanować umiejętności, które sprawiały im największą trudność i stosować je w rozwiązywaniu typowych zadań. Dzięki nim uczniowie w małych, sześcioosobowych grupach utrwalają i pogłębiają umiejętności i wiadomości  zdobyte na lekcjach. Uczniowie mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań z matematyki, fizyki i chemii jak również z multimediów oraz grafiki komputerowej.W ramach koła medialnego uczniowie   postanowili wydawać gazetkę szkolną "ZS Express". Na jej łamach informują  kolegów o bieżących wydarzeniach szkolnej społeczności. Poza tym w kole fizyczno-chemicznym uczniowie zdobytą wiedzę na zajęciach mogą wykorzystać podczas przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 134 gości