Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Natalia Mędrek laureatką Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
wtorek, 07 maja 2019 12:04

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej   organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie stwarza uczniom możliwość zmierzenia się z trudną sztuką przekładu poezji obcojęzycznej. W tegorocznej edycji konkursu tłumaczenia poezji rosyjskiej na język polski I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Natalia Mędrek.

Natalia dokonała przekładu Pieśni gruzińskiej Bułata Okudżawy, rosyjskiego barda, poety i kompozytora. W przypadku tłumaczenia tekstu poetyckiego nie wystarczy bardzo dobra znajomość języka obcego. Trzeba pokonać takie  trudności, jak między innymi brak odpowiedników dla niektórych słów, ich metaforyczne znaczenie, ukryta ironia, aluzja, forma wiersza. Jak widać, Natalia doskonale poradziła sobie ze skomplikowanym procesem przekładu utworu lirycznego. Gratulujemy sukcesu!

Zachęcamy również innych uczniów, by w przyszłym roku wzięli udział w konkursie.

 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa!
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
sobota, 04 maja 2019 19:09

Uczniowie klas ósmych Szkół Podstawowych oraz klas trzecich Gimnazjów nie czekajcie

zalogujcie się na stronę https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat i wybierzcie Zespół Szkół w Poniatowej.

Decyzja wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej  jest jedną z ważniejszych w waszym życiu.

Dlaczego Zespół Szkół w Poniatowej? W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera. Uczniowie traktowani są w sposób indywidualny, a realizowanie ich potrzeb edukacyjnych, wychowawczych, emocjonalnych i społecznych stanowią priorytet dla szkoły. Atmosfera panująca sprzyja rozwojowi każdego ucznia.

Każdego roku wyniki egzaminów maturalnych w ZS są wyższe niż średnia OKE. Zdawalność w liceum to ponad 95% zaś w technikum to 75%. Sporym osiągnięciem ZS są wyniki egzaminu zawodowego. Zdawalność w naszej szkole jest dużo lepsza niż w OKE. Realizujemy wiele projektów, rozwijamy zainteresowania uczniów,mamy wiele sukcesów w konkursach powiatowych, wojewódzkich, krajowych.


 
Lubelskie Dni Informatyki 2019
Wpisany przez ZS Express $ Wiola Łata   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:21

 

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja informatyczna LDI. Wydarzenie organizowane jest już od 2007 roku w Lublinie przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od roku 2015 Współorganizatorem wydarzenia jest również Lubelski Park Naukowo Technologiczny.

Więcej…
 
Kacper po raz trzeci Laureatem Okręgowym Olimpiady w Lublinie
Agendy szkolne
Wpisany przez MWawrzyniak   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:18

Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Lublinie  edycja 2018_2019

W środę 8 kwietnia 2019 roku w  XXI Liceum Ogólnokształcącym, ul. Ks. Michała Słowikowskiego 6 w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B Wynalazczość. W eliminacjach wzięło udział 30 uczniów reprezentujących 10 szkół z okręgu lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum: Kacper Bigos kl. T4a,  Arkadiusz Rzedzcki kl. T3a, Michał Chyła kl. T2a. Opiekunem drużyny był mgr inż. Marek Wawrzyniak.

Laureaci okręgowi OITiW w Lublinie: I miejsce - Kacper Bigos z Zespołu Szkół z Poniatowej, II miejsce – Wojciech Ciszewski z XXI LO z Lublina, III miejsce – Hanna Kołodyńska z XXI LO z Lublina.

Więcej…
 
Uwaga! nowy numer "ZS Express "
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:07

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 14

 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:12

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIESLKIEGO ”UNDERSTAND”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2 technikum Michał Jeziorski zajął 7 miejsce w kraju, a pierwsze w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ”Understand”, w kategorii LO2 i otrzymał wynik bardzo dobry. W tej samej kategorii Bartosz Manowski, uczeń 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego zajął 39 miejsce w kraju i 4 w województwie, otrzymując wynik dobry. W kategorii LO 3 uczeń Liceum Ogólnokształcącego Kacper Kuchta zajął 31 miejsce w kraju i 3 w województwie otrzymując wynik dobry.

 

Więcej…
 
Dzień Patrona
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 09:15

Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie klas pierwszych technikum i LO pod kierunkiem pod wychowawczyń Pani Małgorzaty Fiuk oraz Pani Jolanty Zarzyckiej przygotowali z tej okazji apel, który odbył się 19 marca. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów i hymnem państwowym. Uczniowie zaprezentowali nam okres z życia naszych patronów - Eugeniusza Kwiatkowskiego i Józefa Piłsudskiego. Cały występ uświetnił nam nasz szkolny zespół muzyczny pod kierownictwem Pana Pawła Gębki, zaprezentowali oni nam wiele pięknych patriotycznych piosenek których wielu z nas już dawno nie słyszało. Apel był też okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań naszym wolontariuszom Szlachetnej Paczki którzy pokazali że pomaganie nie jest tylko pewną chwilą w życiu każdego z nas a stylem życia, tak zaczęła się nasza uroczystość.

 
Dzień Otwarty
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 09:02

W poniedziałek 18 marca w naszych murach gościliśmy młodszych kolegów i koleżanki z ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Wszystko zaczęło się tradycyjnie od przemowy Pani Dyrektor przybliżającej naszą ofertę edukacyjną, następnie nasi uczniowie oprowadzali gości po budynku szkoły. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z naszą bazą dydaktyczną, na świetlicy wziąć udział w grach i zabawach. Na sali gimnastycznej zalety naszej placówki zostały zaprezentowane na stoiskach: Liceum, Technikum i Szkoły Branżowej, Druku 3D, Robotyki, Erasmus+. Sądząc po nastrojach, przybyli goście opuścili naszą szkołę z pozytywnym nastawieniem. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że Zespół Szkół w Poniatowej to szkoła przyjazna i nowoczesna - DOBRA SZKOŁA BLISKO CIEBIE?. Mamy nadzieję, że spodobała im się nasza szkoła i chętnie rozpoczną w niej naukę. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę.

 
Konferencja historyczno-literacka
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 08:52

14 marca w naszej szkole odbyła się Konferencja historyczno-literacka pt. „Oblicza kobiet w historii, literaturze i sztuce". Motywem przewodnim konferencji było upamiętnienie kobiet, które swoją postawą i czynami zasłużyły się w historii naszego kraju, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy historyczno-literackiej. Uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w wykładach pt. „Kobieta w sztuce" i „Rola kobiet w historii państwa polskiego". Po zakończonych wykładach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali apel, który przygotowali wraz z nauczycielami przedmiotów humanistycznych. Po części artystycznej miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego i literackiego „Bohaterki polskiej historii- którą z nich chciałbym zobaczyć na banknotach". Po zakończonej konferencji wszyscy jej uczestnicy udali się na świetlicę szkolną na przygotowany poczęstunek.

 
AKCJA STUDNIA DLA POŁUDNIA – POLSKA AKCJA HUMANITARNA
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 29 marca 2019 11:24

W wyniku przeprowadzonego kiermaszu szkolnego udało się nam zebrać kwotę w 390 zł. Co można zrobić za taką sumę?

- zapewnić żywność terapeutyczną dla 6 dzieci afrykańskich, co oznacza uratowanie ich od śmierci głodowej

- zakupić podstawowe leki i szczepionki dla 8 dzieci afrykańskich,

Kampania PAH obejmuje szczepienia przeciwko odrze, polio, dystrybuowana jest również witamina A i tabletki odrobaczające. Celem akcji jest zapewnienie dzieciom możliwie jak największej ochrony przeciw zabójczym chorobom takim jak odra, która dla niedożywionych dzieci może być śmiertelna w skutkach. W południowej Somalii szczepieniami objętych jest tylko 26% ludności (najniższy wskaźnik na świecie).

- dołożyć swoją cegiełkę do budowy studni. Koszt wybudowania jednej studni to kwota rzędu od 2000 do 40 000zł w zależności od podłoża, na którym studnia ma stanąć.

Woda jest podstawowym warunkiem życia, jest konieczna do utrzymania higieny osobistej, pozwala uprawiać ziemię, utrzymać przy życiu zwierzęta. Woda daje możliwości aktywnego rozwoju i wyjścia z biedy.

 
Nowy numer ZS Express
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 13   
czwartek, 28 marca 2019 22:10

Zapraszamy do czytania  ZS Express Nr 13

 
Konkurs ortograficzny O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY- wyniki
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 28 marca 2019 13:48

20 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole finał XI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego  "O pióro dyrektora szkoły".

Organizatorzy konkursu, Samorząd Uczniowski wraz z panią  Joanną Domaszewską i Izabelą Ogonek, zaprosili do zmagań ortograficznych uczniów klas III gimnazjum, klas ósmych szkół podstawowych i klas I szkół ponadgimnazjalnych.

Miłośnicy ortograficznych łamigłówek zmierzyli się z niebanalnym tekstem dyktanda i dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Po trudach ortograficznych na uczestników czekał słodki poczęstunek.

wyniki
 
Z Poniatowej do Turcji
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Ola Cebrykow   
czwartek, 28 marca 2019 12:48

Uczniowie Zespołu Szkół w Poniatowej przygotowują się do wyjazdu na kolejne Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w ramach programu Erasmus +.

Od 1 – 7 kwietnia będziemy przebywać w Stambule i współpracować z młodzieżą z innych krajów.

Temat projektu to: ‘You are what you eat’- „Jesteś tym, co jesz” a koordynatorem projektu jest Barbara Kramek – nauczyciel języka angielskiego w ZS.

Coraz bliżej już do naszego wyjazdu a mamy jeszcze kilka zadań do ukończenia, m.in: projektujemy logo projektu, przygotowujemy plakaty i prezentacje.

W międzynarodowej wymianie wezmą udział szkoły z Niemiec, Włoch, Francji, Turcji oraz nasza, jako reprezentacja Polski. Wyjazd rozpocznie się wspólnym zapoznaniem z uczniami z innych krajów, co pomoże w późniejszej współpracy. W planach nie braknie również zwiedzania pięknego, dotąd nieznanego nam Istambułu. Projekt rozpoczął się spotkaniem w naszej szkole. Mieliśmy zaszczyt gościć grono nauczycieli z krajów partnerskich, którzy specjalnie dla nas przeprowadzili lekcje kulturoznawcze. My natomiast wdzięcznie zorganizowaliśmy dla nich warsztaty kulinarne, oraz ukazaliśmy skrawek naszego pięknego kraju poprzez opowieści o historii  i wycieczki po regionie. Po powrocie zdamy obszerną relację jak było.

Wyjeżdżamy już w poniedziałek o 5 rano.

Trzymajcie kciuki!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości