Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców
Sport
Wpisany przez Wiktor Tkaczyk & ZS Express   
czwartek, 07 marca 2019 12:02

reczna6 marca 2019 roku odbyły się zawody szkolne w piłkę ręczną  chłopców. Zmierzyły się ze sobą  4 drużyny  ZS Poniatowa, LO Opole, ZSZ Opole i ZS Chodel. Uczniowie grali w systemie każdy z każdym. W każdym meczu było widać  wielkie zaangażowanie naszych zawodników. W końcowej klasyfikacji nasz szkoła zajęła 2 miejsce. Skład naszej drużyny: Kacper Rybarczyk, Kamil Nowak, Wiktor Tkaczyk, Adrian Kwietniewski, Sebastian Wawrzonek, Kamil Lasota, Marek Karabela, Wojtek Mazur, Michał Romsicki, Bartek Walencik.

 
Check IT`2019
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 05 marca 2019 21:02

5 marca 2019 roku uczniowie naszego technikum jak co roku wzięli  udział w jednym z największych wydarzeń informatycznych, czyli w konferencji  Check IT. Wydarzenie było zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Konferencja skierowana była przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.

Więcej…
 
VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Starosty Opolskiego
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
poniedziałek, 04 marca 2019 20:42

Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz  uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, nad którym Honorowy Patronat objął Starosta Opolski pan Dariusz Piotrowski.

Konkurs odbędzie się 20.03.2019 o godz. 11.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
Mediacje rówieśnicze
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
sobota, 02 marca 2019 20:35

Pod takim tytułem odbyło się 8.02.2018r. spotkanie szkoleniowo – warsztatowe, w którym wzięli udział uczniowie z klasy LO1 Julka, Oliwia i Michał. Organizatorem spotkania był Sąd Okręgowy  w Lublinie, a uczestniczyli w nim oprócz uczniów i nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego wyjątkowi goście m.in. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

Więcej…
 
Powiatowe Targi Edukacyjne
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata & ZS Express   
czwartek, 28 lutego 2019 19:44

27 lutego w hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się coroczne Targi Edukacyjne, których celem było zaprezentowanie gimnazjalistom, ósmoklasistom oraz ich rodzicom oferty edukacyjnej szkół średnich Powiatu Opolskiego. Stoiska każdej z placówek były pomysłowo i atrakcyjnie przygotowane, uwzględniały wszystkie elementy promujące daną szkołę.

Więcej…
 
Wakacyjne spotkanie w Parmencie Europejskim
Aktualności
Wpisany przez MWicha   
czwartek, 07 lutego 2019 21:46

Chociaż od wakacji minęło sporo czasu, wspominamy ubiegłoroczny atrakcyjny  wyjazd grupy uczniów do Parlamentu Europejskiego.

Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Wójcikowskiej,  w pierwszym tygodniu wakacji, uczestniczyła w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Pana Europosła Krzysztofa Hetmana.

Więcej…
 
Nowy numer ZS Express
Aktualności
Wpisany przez M.W.   
środa, 06 lutego 2019 21:08

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 13

 
Studniówka 2019
Aktualności
Wpisany przez Maturzysta   
poniedziałek, 04 lutego 2019 12:02

W dniu 26 stycznia 2019 roku w Restauracji „ Pod Jarzębinami” odbył się Wielki Bal Maturzystów. W poniatowskiej restauracji zebrali się: władze miasta, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, nauczyciele, rodzice i przyszli maturzyści. Na początku głos zabrali zaproszeni goście. Duchowego wsparcia udzielił młodzieży ksiądz proboszcz Piotr Petryka. Organ Prowadzący szkołę reprezentował pan Michał Woźnica-asystent Członka Zarządu pana Michała Kramka, który w jego imieniu odczytał list do maturzystów.

Więcej…
 
Półmetek Zespołu Szkół
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 12:27

W sobotę, dziewiętnastego stycznia w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się półmetek klas liceum i technikum naszego Zespołu Szkół. Gdy wybiła godzina osiemnasta pani dyrektor Tatiana Rodzik uroczyście otworzyła  zabawę półmetkową i po minucie ciszy poświęconej zmarłemu w wyniku tragicznych wydarzeń prezydentowi Gdańska śp. Pawła Adamowicza, wszyscy usiedli do smacznego posiłku. Później przyszedł czas na pierwsze tańce. Początkowo nieśmiałe i niepewne, ale potem na parkiecie pojawili się wszyscy, włączając w to zaproszone grono pedagogiczne. Wyjątkowym doświadczeniem była sesja zdjęciowa, na której nieskromnie mówiąc, wszyscy wyszli wspaniale. Po minach uczniów, nauczycieli oraz naszych kochanych rodziców można było wywnioskować, że wszyscy bawili się wyśmienicie.

 
"Przestrzeń from Facebook" - warsztaty Sempre a Frente
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 10:43

„Sempre a Frente oznacza -zawsze do przodu. Misja, która towarzyszy inicjowanym i realizowanym przez Fundację działaniom to „Nauka i Rozwój przez Doświadczanie.”

Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Sempre a Frente i dzięki temu uczestniczyliśmy już w kilku bardzo ciekawych projektach, zajęciach warsztatowych i spotkaniach z przedstawicielami innych krajów, którzy w ramach wymiany międzynarodowej gościli w Lublinie. W ostatnich dniach (16 i 18 luty) uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prestiżowym szkoleniu w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych i Przestrzeń from Facebook prowadzonym przez pracowników Fundacji. Program jest skierowany do osób, które chcą się rozwijać, aby dobrze funkcjonować w realiach gospodarki cyfrowej.

Więcej…
 
27 Finał WOŚP
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:38

Nasi wolontariusze, tak jak dotychczas i w tym roku, bardzo chętnie włączyli się do ulicznego kwestowania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie 27. Finału WOŚP brzmiało: „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a uzyskane środki będą przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Zbiórka była prowadzona na ulicach miasta i w CKPiT podczas koncertów finałowych.

Z Zespołu Szkół wzięło udział 21 wolontariuszy z identyfikatorami i 17 wolontariuszy „towarzyszących”, którzy pomagali podczas kwestowania, obdarowując każdego darczyńcę czerwonym sercem WOŚP. Nasza młodzież zebrała ponad 10 tys. złotych, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wiemy, że potrzeby szpitali są ogromne i dumni jesteśmy, iż poprzez swoją pracę w wolontariacie możemy  mieć chociaż maleńki udział w realizacji tych potrzeb, zwłaszcza że dotyczy to szpitali dziecięcych.

Jak zwykle dziękujemy za wspaniałą postawę i liczymy na udział w kolejnych akcjach.

 
Noworoczny turniej piłki nożnej chłopców
Sport
Wpisany przez MMędrek   
środa, 23 stycznia 2019 11:56

turniejW piątek 4 stycznia od godziny 9:00 w sali gimnastycznej odbywał się noworoczny turniej piłki nożnej chłopców. Rozgrywki rozpoczęła przemową Pani dyrektor, która życzyła każdemu powodzenia i gry fair play. Każda klasa biorąca udział w turnieju miała za zadanie wybrać swoją reprezentację. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z trzech zawodników + bramkarz. Mecze były bardzo zacięte i w niektórych z nich dopiero w ostatnich sekundach spotkania zapadał ostateczny wynik. Najlepsza okazała się drużyna z klasy T1a, która wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce należy do klasy T3a, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa T4a. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i  duchu sportowej rywalizacji. Gratulujemy zwycięskim drużynom, a przegranym życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 
Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt
Sport
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 22 stycznia 2019 10:21

pow-siatka-dz15 stycznia na hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się zawody powiatowe w piłkę siatkową dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i grany do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zauważyć zaangażowanie i determinację. Pomimo pierwszego przegranego meczu nasze zawodniczki nie poddały się i ostatecznie zajęły 2 miejsce. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a sytuacja w poszczególnych spotkaniach niejednokrotnie kończyły ulegała zmianie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

III Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości