Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Zajęcia specjalistyczne
Projekt "Nowoczesna Szkoła Zawodowa..."
Wpisany przez BW   
niedziela, 18 lutego 2018 10:33

W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w Zespole Szkół w Poniatowej prowadzone są zajęcia specjalistyczne umożliwiające uczniom nie tylko rozwijanie zainteresowań związanych z nowymi technologiami, ale i zdobycie dodatkowych kompetencji.

Więcej…
 
Uwaga! Kolejna akcja HDK
Agendy szkolne
Wpisany przez BW   
sobota, 17 lutego 2018 12:40

Dnia 20.02.2018 roku (wtorek) w godz. 09:00 - 12:00 w Zespole Szkół w Poniatowej (ul. Fabryczna 16c) Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ zaprasza na pobór krwi. Po raz kolejny akcję organizuje Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim . Akcja skierowana jest nie tylko do uczniów ZS, ale i honorowych dawców spoza szkoły.

Przypominam, że krew może oddać osoba:

  • pełnoletnia do 60 roku życia, jeśli oddaje ją pierwszy raz, jeśli kolejny - do 65 roku życia
  • ważąca minimum 50 kg
  • która nigdy nie chorowała na wirusowe zapalenie wątroby
  • niechorująca na żadną chorobę przewlekłą - cukrzycę, astmę, choroby układu krążenia. Ci, którzy mają problemy z bardzo niskim ciśnieniem, nie zostaną dawcami
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziła żadnych zabiegów chirurgicznych, nawet takich, jak drobna rana głowy czy nogi, którą należało zszyć
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu i innych części ciała
  • która w ostatnim czasie nie przechodziła szczepień ochronnych, a aktualnie nie przyjmuje żadnych leków i ostatnio ich nie brała.
Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do Pani Tatiany Rodzik.
 
Spektakl dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Aktualności
Wpisany przez J.Świst   
poniedziałek, 05 lutego 2018 21:50

Po wystawieniu Jasełek w naszej szkole i bardzo dobrych recenzjach, otrzymaliśmy zaproszenie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Karczmiskach. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na to zaproszenie i postanowili dać wychowankom ośrodka to, co mieli najlepszego - spektakl przygotowywany ze szczególną starannością, by odbiorcom dostarczyć jak najwięcej doznań. Miały je zapewnić m.in. kolorowa i bogata scenografia, liczne efekty specjalne (światło, dzwonki, gong, dym, podkład muzyczny, a na finał wystrzelone konfetti) oraz gra aktorska na wysokim poziomie.

„Jedyną niepełnosprawnością jest złe nastawienie”.

Chcieliśmy zatem wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Karczmiskach dać nieco radości i jeżeli nam się udało, to mamy satysfakcję, iż mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci i zostawić im cząstkę naszego serca.

 
XXVI Finał WOŚP
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 05 lutego 2018 21:25

Tak jak w całej Polsce i na świecie  również i w Poniatowej 14 stycznia 2018 odbyła się  zbiórka funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pozyskiwaliśmy  środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Podczas XXVI Finału po raz kolejny zbieraliśmy fundusze, aby wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Podczas akcji nie mogło zabraknąć i wolontariuszy z Zespołu Szkół. Nasza młodzież wspólnie z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu mimo niezbyt sprzyjającej aury pełniła dyżury w wielu punktach Poniatowej, zachęcając przechodniów do wsparcia akcji. W podziękowaniu za wrzucony „datek” darczyńcy otrzymywali jak zwykle czerwone serduszka. Zawartość puszek była uzależniona od miejsca kwestowania. Wśród nas znaleźli się i tacy szczęśliwcy, którzy zebrali 1436,23 złotych. Ale w akcji liczy się każdy grosz. Dziękujemy całej 25 - osobowej grupie wolontariuszy za szerzenie idei pomagania innym.

 
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Aktualności
Wpisany przez BSzafran   
piątek, 19 stycznia 2018 10:44

10 stycznia 2018 r. odbyły eliminacje szkolne XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.  Test szkolny składał się z 50 pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska. W olimpiadzie wzięło udział 18 uczniów z klasy II i III  Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego realizujących biologię na poziomie rozszerzonym. Najlepszy wynik uzyskała Joanna Furtak z klasy 3LO.

 
Powiatowe zawody w piłce halowej chłopców
Sport
Wpisany przez MMędrek   
piątek, 05 stycznia 2018 13:47

powiat-hal14 grudnia 2017 roku odbyły się zawody w piłce nożnej halowej w Opolu Lubelskim. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z naszego powiatu. Zawody odbywały się systemem "każdy z każdym". Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce.

 
Boże Narodzenie w ZS
Aktualności
Wpisany przez JŚwist   
piątek, 05 stycznia 2018 12:31

Apel


Wigilie klasowe


Cicha noc, święta noc,

Pokój niesie ludziom wszem.

A u żłóbka Matka Święta,

Czuwa sama uśmiechnięta.

Nad Dzieciątka snem,

Cicha noc, święta noc,

Pastuszkowie od swych trzód

Biegną wielce zadziwieni,

Za Anielskim głosem pieni,

Gdzie się spełnił cud.

Cud Bożego Narodzenia. Noc: cicha, święta, magiczna, gdy nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem. Rzeczy cudowne i zwykłe, to wszystko towarzyszy nam w tym szczególnym czasie, tworząc wyjątkową aurę. To chcemy czuć, w tym chcemy uczestniczyć.

Więcej…
 
Dzień Odzyskania Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez Ada Borowska   
środa, 20 grudnia 2017 12:20

10 listopada to dla większości uczniów  dzień jak co dzień, jednak nie dla nas - uczniów klasy pierwszej liceum. Naszym zadaniem było przygotowanie uroczystej akademii z okazji  Dnia Odzyskania Niepodległości. Było to nasze pierwsze wystąpienie na forum szkoły. Wydawać  by się mogło, że ten patriotyczny temat jest oklepany, że trudno będzie nam wymyślić  coś oryginalnego i zaciekawić publikę, jednak nasza  prywatna grupa scenarzystów, w której skład wchodzą Zuzanna Czarnota, Julia Zburzyńska , Michał Dacka oraz Weronika Rodzik, spisała się na medal. Podczas pisania scenariusza mogliśmy liczyć na wsparcie pań Małgorzaty Wiśniewskiej i Dominiki Rachwał. Gdy przyszedł czas występu wszyscy byliśmy zestresowani. Na szczęście stres nie przeszkodził nam w wyjściu na scenę i zaprezentowaniu owoców naszej pracy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bili brawo i gratulowali nam występu. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie przygotować apel z takiej wyjątkowej okazji i mieć z tego niesamowitą satysfakcję.

 
„ Olimpijski” sukces
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 grudnia 2017 14:35

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS (1 grudnia) odbyła się „VI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS” zorganizowana, jak co roku, przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim. Głównym celem tego działania jest zwrócenie uwagi młodzieży na coraz powszechniejszy problem zakażeń HIV, a także zwiększenie wiedzy na temat HIV i AIDS.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice z klasy LO1 i 2 z klasy T1a. Wszyscy uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań.

Największą wiedzą wykazała się uczennica naszej szkoły Wioleta Łata, która uzyskała najwięcej punktów, zajmując tym samym I miejsce.

Już od kilku lat nasi uczniowie zajmują najwyższe lokaty w tej Olimpiadzie, dlatego cieszy nas, że i w tym roku byliśmy najlepsi. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i symboliczne upominki, a dla najlepszych były jak zwykle atrakcyjne nagrody.

 
Pomagamy- tym razem dzieciom
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 grudnia 2017 14:20

W sobotę 25 listopada po raz kolejny odbyła się akcja zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących. Co prawda 25 edycja ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w całym kraju odbyła się 26 listopada, ale w naszym mieście „uśmiechnięte” słoneczka, jak zwykle, pojawiły się już dzień wcześniej.

Jak co roku uczniów naszej szkoły nie trzeba było namawiać do udziału w zbiórce. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę wolontariuszy i przyjaciół akcji-  razem 48 osób.

Cel jest bardzo szczytny- sprawienie radości dzieciom, zwłaszcza w tym najpiękniejszym czasie Świąt.  Warto pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, bo możemy pokazać im , że nie są sami. Zawsze łatwiej znosić trudny czas, mając nadzieję, że są ludzie z otwartymi sercami.

I nas cieszy fakt, że uczniowie Zespołu Szkół, to życzliwi, młodzi ludzie, wrażliwi na potrzeby innych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 7

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości