Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Sukcesy naszych recytatorów
Aktualności
Wpisany przez Natalia Mędrek   
środa, 29 listopada 2017 16:14

13 października 2017r. w poniedziałek odbył się powiatowy etap 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Opolskiego Centrum Kultury zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Katarzyna Zielińska, Natalia Mędrek, Milena Czechowicz, Kaja Iwaniuk, Inga Gołębiowska i Wioleta Łata. Wszystkie recytatorki przedstawiły utwory Bolesława Leśmiana, zapraszając słuchaczy w podróż do niezwykłych światów, które w charakterystyczny sposób kreuje poeta.  Poradziły sobie znakomicie.

Więcej…
 
Jesienne spotkanie z Tatrami- wycieczka klasowa
Aktualności
Wpisany przez licealistki   
środa, 15 listopada 2017 09:56

17 października wybraliśmy się na wycieczkę w nasze piękne polskie góry- Tatry. Punktualnie o 7.00 zapakowaliśmy się całą gromadą do autobusu. Mieliśmy wyjątkowe szczęście. Ten dzień  w przeciwieństwie do innych październikowych, był wyjątkowo ciepły i słoneczny. To tylko spotęgowało nasze dobre nastroje. Droga minęła nam szybko, wspólne śpiewanie i słuchanie muzyki umiliło nam podróż. Po południu dojechaliśmy na miejsce noclegu. Biały Dunajec okazał się magicznym miejscem, a malownicze stoki z pasącymi się leniwie owcami, jego wizytówką.

Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów
Aktualności
Wpisany przez maturzysta   
wtorek, 14 listopada 2017 10:20

W dniu 14 października 2017 roku tegoroczni maturzyści z klas LO 3 „A” i T4 „A” wyruszyli na 33 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

Pobłogosławieni na nocnym czuwaniu, o 4:30 wyjechaliśmy pod opieką księdza Grzegorza Kruka, katechety Jerzego Śwista oraz wychowawczyń Pani Tatiany Lasoty- Rodzik oraz Pani Izabeli Walczak. W pielgrzymce wzięli również udział nauczyciele z Zespołu Szkół w Poniatowej wraz z Panią dyrektor Alicją Niezgodą.

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to: '”Napełnieni Duchem Świętym…” Pierwszym punktem wyjazdu była Droga Krzyżowa wokół Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Podążając kolejnymi stacjami rozważaliśmy problemy, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Zadawane były pytania, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć.  Następie uczestnicy pielgrzymki mieli chwilę wolnego czasu, który zagospodarowali na odpoczynek, zakup pamiątek a także na przygotowanie się do najważniejszego punktu Pielgrzymki, jakim była Msza Święta. O godzinie 15:30 rozpoczęła się Eucharystia odprawiona przez częstochowskiego Biskupa Antoniego Długosza. Mszy towarzyszyły pantomimy oraz piękny śpiew. Akt Zawierzenia i oddania się opiece Maryi był ważnym elementem, który miał miejsce pod koniec Mszy Świętej. Około 23.00 zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 
O „Dziadach” Nowego Teatru ze Słupska
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Rzedzicki, T2a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:44

Dnia 24 października klasa T2a pod opieką pani Grażyny Chabuckiej i pani Renaty Stockiej wybrała się do Lublina na spektakl „Dziady” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Reżyser połączył wątki II i III części „Dziadów”. Byliśmy świadkami obrzędu dziadów, odprawianego ku czci zmarłych przodków, przenieśliśmy się do celi Konrada, salonu senatora Nowosilcowa oraz salonu  warszawskiego.

Naszym zdaniem aktorom Nowego Teatru ze Słupska udało się stworzyć ciekawe kreacje. Zwróciliśmy uwagę na postać Guślarza (w roli tej wystąpiła Caryl Swit) oraz Konrada (Mateusz Młodzianowski). Spośród scen najbardziej utkwiły nam w pamięci egzorcyzmy odprawiane przez księdza Piotra nad Konradem. Dekoracja – oszczędna w wyrazie – oraz towarzysząca akcji muzyka tworzyły atmosferę i pobudzały wyobraźnię.

Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. O tym, że spektakl podobał się, świadczyły gromkie brawa publiczności. Sztukę polecamy każdemu, kto nie miał jeszcze okazji jej zobaczyć.

 
Z wizytą w teatrze
Aktualności
Wpisany przez Wioleta Łata, T1a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:41

W czwartek, 12 października klasa T1a z panią Iwoną Zalewską-Cebrykow i panią Grażyną Chabucką wybrała się do Lublina na spektakl w reżyserii Bogusława Semotiuka pt. „Projekt Sofokles”, składający się z połączonych tragedii pt. „Król Edyp” i „Antygona”.

Aktorzy Nowego Teatru w Słupsku niezwykle interesująco zaprezentowali swoich bohaterów, jednak największą uwagę publiczności przyciągnął król Edyp. Krzysztof Kluzik, który wystąpił w roli władcy próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa króla Lajosa, potrafił sugestywnie oddać  emocje i przeżycia  człowieka dowiadującego się nagle, iż to on jest winien zbrodni. Kolejną postacią godną uwagi była Antygona wykreowana przez Aleksandrę Derdę, której udało się ukazać dylematy głównej bohaterki i towarzyszące jej uczucia.

Dobra gra aktorska oraz ciekawa dekoracja sprawiły, że wszyscy oglądaliśmy przedstawienie z uwagą i zainteresowaniem.

 
Festiwal Aktywności Młodych
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 06 listopada 2017 13:41

Po raz trzeci uczestniczyliśmy w Festiwalu Aktywności Młodych - wydarzeniu skierowanym do aktywnej młodzieży z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy LO2 Kasia, Ala, Oliwia i Martyna- najaktywniejsze wolontariuszki w ubiegłym roku szkolnym. W tym roku festiwal odbył się 24 października i jak zwykle Fundacja Sempre a Frente zadbała o to, aby uczestnicy nie mieli czasu na nudę.

Więcej…
 
Wakacyjne staże zawodowe
Projekt "Nowoczesna Szkoła Zawodowa..."
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 16:02

20 naszych uczniów z technikum w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w okresie wakacji uczestniczyło w miesięcznym stażu zawodowym. Staże odbywały się u lokalnych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.  

Praktyki, które nasi uczniowie odbyli, to nie tylko ich pierwsze zetknięcie się z rynkiem pracy, nie tylko szansa na zarobienie pieniędzy. To również pierwsze zderzenie wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością. Możliwość obserwacji osób wykonujących daną profesję i uświadomienie sobie, nad czym jeszcze należy popracować; jakie obowiązki będzie musiał wykonywać w przyszłości i czy tego właśnie chce. To szansa na połączenie zdobytej wiedzy z praktyką, sprawdzenie tego, co umieją w działaniu. To także rozwijanie kompetencji miękkich, niezwykle wysoko cenionych na rynku pracy: komunikatywności, punktualności, współpracy, organizacji czasu.

Udział w takim stażu to dla naszych uczniów większe szanse w przyszłości na rynku pracy, to szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, których udział w zajęciach szkolnych niestety nie daje. Dlatego bardzo dziękujemy w/w przedsiębiorcom za umożliwienie stażu wakacyjnego w swojej firmie.

Dla uczniów, którzy nie zakwalifikowali się w tym roku na staż mamy dobrą wiadomość. W przyszłe wakacje również będziemy organizować płatny staż wakacyjny.

 
Szkolenia dla nauczycieli
Projekt "Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń"
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 15:15

 
Niemiecki inaczej
Aktualności
Wpisany przez Natalia Błaszyk & Luiza Misztal   
niedziela, 05 listopada 2017 14:31

W ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego i chociaż już minęło trochę czasu od tego wydarzenia, to ze względu na interesujący pomysł, przedstawiamy krótką relacje Natalii i zdjęcia wykonane przez Luizę. Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej takich lekcji.

W maju uczniowie klasy 1 LO (obecnie LO2) mieli okazję w ciekawy sposób szlifować swoje umiejętności językowe. Przygotowaliśmy stroje z wybranych okresów czasów, które następnie prezentowaliśmy na forum klasy. Mogliśmy zobaczyć stroje z lat 20, 60, 70, 80, 90 oraz z czasów współczesnych, a nawet podziwiać przebranie średniowieczne. Celem takiej formy zajęć było doskonalenie słownictwa, deklinacji przymiotników po rodzajnikach określonych oraz ogólna integracja. Dobre humory i przyjazna atmosfera sprzyjały realizacji lekcji.

 
Możesz więcej niż myślisz
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 31 października 2017 13:52

Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją Sempre a Frente młodzież z Zespołu Szkół w Poniatowej mogła uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które odbyły się w naszej szkole 27 i 30 października. Tym razem były to warsztaty prowadzone w ramach realizacji pilotażowego programu edukacyjnego Coca – Cola HBC Polska #Youth Empowered: Możesz więcej niż myślisz. Uczestnikami programu byli uczniowie klas T3a, T3b i T4a ponieważ jest on skierowany do osób pełnoletnich, które są jeszcze poza rynkiem pracy.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości