Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Nasi uczniowie prezentują własny film na Międzynarodowym Spotkaniu we Włoszech
Projekt Erasmus + “Welcome to Europe?!”
Wpisany przez Barbara Kramek & Grupa Erasmus+   
wtorek, 17 października 2017 21:11

Dziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół w Poniatowej 19 września wyruszyła samolotem do Włoch na Międzynarodowe Spotkanie w ramach Projektu Erasmus +. Koordynatorem projektu jest Barbara Kramek – nauczyciel jęz. angielskiego ZS.

Nauka języków jest niezwykle ważna. Ale bardziej ekscytujące i przede wszystkim bardziej owocne niż zastosowanie języka obcego w szkole jest bezpośrednie spotkanie z osobami z innych krajów. Taką szansę daje nam projekt Erasmus + pt.: „Witamy w Europie!". Nasza szkoła współpracuje ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Francji, Włoch i Turcji. W tym roku to już nasz drugi wyjazd zagraniczny. Pierwszy był w Rüthen-Niemcy w marcu. Tym razem spotkanie odbyło się w Terlizzi w prowincji Apulia na południu Włoch.

Więcej…
 
Salon maturzystów 2017
Aktualności
Wpisany przez IWalczak   
wtorek, 10 października 2017 11:46

Matura, maturka, rekrutacja, uczelnia, studia… Tych parę niepozornych słów potrafi przyprawić maturzystę o dreszcze, zwłaszcza tego, który nie wie, jaki kierunek obrać po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu egzaminu dojrzałości. 15 września 2017 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przyszedł naszym oraz wielu innym maturzystom z województwa lubelskiego z odsieczą, organizując kolejną już edycję Salonów Maturzystów. A cóż to takiego? Salony Maturzystów to event, mający na celu przybliżenie uczniom klas maturalnych profile uczelni z całej Polski, proponowane kierunki oraz możliwości, które otwiera ukończenie danych studiów. Oprócz tego, przybyli uczniowie mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez profesorów i egzaminatorów z CKE, którzy w merytoryczny sposób streścili zasady zdawania oraz punktowania egzaminu dojrzałości z konkretnych przedmiotów. Nie mogło zabraknąć tam uczniów naszej szkoły - klasa LO3 z Zespołu Szkół w Poniatowej pod opieką Pani Izabeli Walczak oraz pani Katarzyny Kobiałki miała okazję wziąć udział w tegorocznych Salonie Maturzystów, a co za tym idzie, zapoznać się z programem oceniania CKE, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o uczelniach nie tylko z Lublina, lecz także Szczecina, Wrocławia, czy Warszawy. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że było to jedno z ważniejszych wydarzeń, w których mogliśmy uczestniczyć, gdyż to właśnie w tym roku szkolnym stajemy przed najtrudniejszymi decyzjami, od których zależy nasze dalsze życie. Szczęśliwi, choć lekko przerażeni zbliżającą się maturą, z torbami pełnymi wszelkich broszur i ulotek, opuściliśmy Uniwersytet Przyrodniczy, by następnego dnia przystąpić do ciężkiej, lecz jak mamy nadzieję, owocnej nauki.

 
„Wesele” lekturą Narodowego Czytania 2017 !
Aktualności
Wpisany przez BW   
niedziela, 03 września 2017 08:12

Uczniowie z Zespołu Szkół  uczestniczyli w  Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.  Spotkanie zorganizowane przez  Bibliotekę Miejską odbyło się  2 września o godz. 17:00 na tarasie hotelu "Słowik". W pięknej scenerii nad poniatowskim zalewem fragmenty utworu czytane były przez władze miasta, polonistki, czytelników biblioteki oraz licealistów z klasy LO3. Oprawę muzyczną zapewniła Dziecięca Kapela Ludowa pod kierownictwem Jana Kozińskiego.

Naszą szkołę reprezentowali pani Barbara Kramek oraz licealiści z LO3: Iga Chodyra, Milena Smaga, Kasia Rybicka, Asia Kutyna, Michał Gradecki, Maciek Wicha i Kacper Bigos z technikum. Młodzież przygotowana przez panią Izabelę Walczak nie tylko fantastycznie wcieliła się w rolę bohaterów dramatu, ale również wprowadziła  elementy teatralne, co bardzo spodobało się publiczności.

Spotkanie odbyło się przy niepewnej pogodzie, która z pewnością spowodowała niezbyt liczny udział  mieszkańców Poniatowej, a szkoda, bo była to prawdziwa uczta literacka.

Najwytrwalsi widzowie, po zakończeniu czytania, mogli posilić się ciepłą herbatką, pajdą chleba ze smalcem oraz pysznymi pierogami, którymi częstowali właściciele restauracji "Słowik".

 

 
Wykaz podręczników dla klasy pierwszej LO na rok 2017/2018 Drukuj
Informacje

 

Więcej…
 
Wykaz podręczników do klasy pierwszej technikum na rok 2017/2018 Drukuj
Informacje

 

Więcej…
 
„Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń w szkole XXI wieku”
Projekt "Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń"
Wpisany przez BW   
środa, 07 czerwca 2017 13:58

W dniu 17 maja 2017 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Opolskim została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pn. „Innowacyjny nauczyciel i kreatywny uczeń w szkole XXI wieku” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12. Edukacja, kwalifikacje, kompetencje, Działanie 12.2 Kształcenie ogólne.

 

Więcej…
 
„Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu”
Projekt "Nowoczesna Szkoła Zawodowa..."
Wpisany przez BW   
środa, 07 czerwca 2017 12:52

W dniu 18 kwietnia 2017 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Opolskim została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12. Edukacja, kwalifikacje, kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Więcej…
 
Wakacyjny relaks z książką!
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
środa, 31 maja 2017 10:13

Drodzy uczniowie !

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku i relaksu!

Polecamy aby ten czas poświęcić także na lekturę ciekawej książki!

W tym celu warto udać się do naszej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej i z jej bogatej oferty wybrać coś dla siebie!

 
‘Welcome to Europe!?’ – wizyta uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej na Międzynarodowym Spotkaniu w Rüthen - Niemcy
Projekt Erasmus + “Welcome to Europe?!”
Wpisany przez Julia Pawełkiewicz   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:36

W dniach 6-12 marca 2017 r. jedenastoosobowa delegacja Zespołu Szkół w Poniatowej przebywała w Rüthen, Niemcy na Międzynarodowym Spotkaniu w ramach projektu Erasmus+, który jest realizowany w naszej szkole. Tytuł projektu to: „Welcome to Europe?!”.

W ramach projektu poznajemy biografie i warunki życiowe uchodźców w krajach Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego w ZS – Barbara Kramek. W spotkaniu wzięły udział dziesięcioosobowe delegacje z krajów partnerskich: Włochy, Francja, Turcja, Niemcy i oczywiście Polska. W wyjeździe wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Zarzyckiej i p. Barbary Kramek.

relacja z wyjazdu:
 
„Welcome to Europe!?” Międzynarodowe Spotkanie w Poniatowej
Projekt Erasmus + “Welcome to Europe?!”
Wpisany przez Barbara Kramek   
wtorek, 15 listopada 2016 19:31

W dniach 6-10 listopada 2016 r. nauczyciele i dyrektorzy szkół partnerskich z Niemiec, Francji, Włoch i Turcji przebywali w Poniatowej, aby wspólnie z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół rozmawiać o problemach współczesnej Europy.

Tematem przewodnim spotkania były problemy i zagrożenia Europy, a szczególnie tak kontrowersyjny temat uchodźców wyjaśnia koordynator projektu Barbara Kramek. Najważniejsza część wizyty to przygotowania do przeprowadzenia projektu, który będzie trwał dwa lata do sierpnia 2018 roku, zaplanowanie ilości wyjeżdżających uczniów i nauczycieli oraz terminy kolejnych międzynarodowych spotkań.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości