Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców
Sport
Wpisany przez Marek Mędrek   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 16:58

pow-siatDnia 16.01.2019r. w Opolu Lubelskim odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 4 drużyny z naszego powiatu: ZS Chodel, ZSZ Opole Lub., LO Opole Lub. i ZS Poniatowa. Zawody rozgrywane były systemem  ,,każdy z każdym " do dwóch wygranych setów.  W pierwszym meczu  nasza reprezentacja pokonała ZSZ z Opola 2:0 w drugim z LO Opole 2:1 i w trzecim z ZS Chodel 2:0. W wyniku rywalizacji reprezentacja naszej szkoły po zaciętych bojach zajęła I miejsce.

 
Sukcesy naszych uczniów
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 04 stycznia 2019 12:37

28.11.2018 sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English High Flier” organizowanym przez Łowców Talentów – Jersz. Przeprowadzone testy były bardzo trudne, a konkurencja duża. Tym bardziej miło nam poinformować, że Michał  Jeziorski, uczeń klasy T2 zdobył 2 miejsce w województwie i  95 w kraju (w konkursie udział wzięło 1058 osób) oraz dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku. W tej samej kategorii Jakub Wnuk z klasy LO 2 zdobył 5 miejsce w województwie. W kategorii najwyższej Milena Czechowicz zajęła 7 miejsce w województwie i otrzymała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich.

Gratulujemy serdecznie sukcesów.

 
Apel świąteczny
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 11 & Wioleta Łata   
czwartek, 03 stycznia 2019 12:02

21 grudnia w szkole od rana panowała świąteczne atmosfera, w którą wprowadzały rozbrzmiewające na korytarzach kolędy i przygotowania do klasowych wigilii. Po odbytych lekcjach wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie odbył się świąteczny apel. Tegoroczne przedstawienie przygotowała klasa LO2 pod czujnym okiem księdza Łukasza Protasiewicza.  Artyści   w ciekawy i bardzo nowoczesny sposób przekazali, że święta to czas, który powinniśmy spędzić ze swoimi najbliższymi, zażegnać spory oraz cieszyć się ze wspólnych chwil.

Więcej…
 
Młodzieżowy Festiwal Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 28 grudnia 2018 18:05

W dniu 05.12.2018 r. grupa młodzieży z naszego liceum uczestniczyła w „Młodzieżowym Festiwalu Niepodległości”, który miał miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godzinach 9:00 – 13:00. Festiwal obok uczczenia obchodów niepodległości był okazją do prezentacji i podsumowania realizacji 5 mini-projektów, które opracowały grupy młodzieży w minionych miesiącach w ramach projektu wspieranego przez Urząd Miasta Lublin.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości
Aktualności
Wpisany przez Wolontariusze SzP 2018 & ZS Express   
czwartek, 20 grudnia 2018 17:04

Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze

To hasło od osiemnastu edycji przyświeca założycielom Stowarzyszenia Wiosna, którzy byli inicjatorami projektu Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. My również postanowiliśmy włączyć się w działalność wolontarystczną, niosąc potrzebującym tak zwaną „mądrą pomoc”, czyli taką, która dopasowana jest do potrzeb konkretnej rodziny i która ma tę rodzinę  zmobilizować  do szukania rozwiązań mogących zapewnić im poprawę swojego losu.

Więcej…
 
Sukces Oli - Złota Róża zdobyta!
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
wtorek, 18 grudnia 2018 12:58

14.12. 2018 uczennica klasy LO2 Aleksandra Cebrykow brała udział w VIII KONKURSIE RECYTATORSKIM PROZY STEFANA ŻEROMSKIEGO o Złotą Różę, zorganizowanym przez  Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

Konkurs  upamiętnia twórczość i działania Stefana Żeromskiego.  Mottem tegorocznej edycji były słowa Pisarza: Ciebie jedną kocham, cudowna rodzinna ziemio.

Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła główna nagrodę Złotą Różę.

Gratulujemy Oli sukcesu!

 
Uczniowie ZS w gronie najlepszych
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 21:52

Wśród 233 uczniów techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz szkół policealnych z województwa lubelskiego, którym Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk wręczyli stypendia znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Gala wręczenia stypendium ufundowanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego odbyła się 11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Dwaj uczniowie z klasy T2a- Michał Chyła, Kacper Cisłak  i uczeń klasy T3a Robert Kołodziej otrzymali stypendia z programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” skierowanego do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych.

 

Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 21:32

Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jest to ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Z tej okazji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim co roku organizuje olimpiadę wiedzy na ten temat.

W tym roku VII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS odbyła się 3 grudnia.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: z klas LO1- Aleksandra Mostek, Anita Przychodzień, Aleksandra Skowrońska i Błażej Woś z klasy T1a. Wszyscy uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań zamkniętych, otwartych i wielokrotnego wyboru. Najlepszy wynik, a zarazem I miejsce uzyskała Ola Skowrońska z klasy LO1, a uczeń klasy T1a Błażej Woś zajął III lokatę.  Mamy nadzieję, że ta dobra passa nas nie opuści, bo przez ostatnie lata nasi uczniowie wykazywali się najlepszą wiedzą zajmując pierwsze miejsca.

Dziękujemy całej czwórce za udział w olimpiadzie, a szczególne gratulacje należą się nagrodzonym uczniom.

 
Terminy egzaminów z kwalifikacji w sesji styczeń/luty 2019
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:20

Harmonogram egzaminu z kwalifikacji - część pisemna

Harmonogram egzaminu z kwalifikacji - część praktyczna

 

Dodatkowe informacje:

  1. Zdający powinni zgłosić się w szkole pół godziny przed egzaminem.
  2. Przypominamy o konieczności posiadania dowodu osobistego, czarnego długopisu.
  3. Zabronione jest wnoszenie na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych urządzeń komunikacyjnych
 
Powiatowe zawody w piłce nożnej halowej chłopców
Sport
Wpisany przez ZS Express $ Marek Mędrek   
środa, 12 grudnia 2018 21:39

Dnia 29 listopada 2018 odbyły się zawody w piłce nożnej halowej chłopców na szczeblu powiatu opolskiego. W zawodach brało udział 5 drużyn. W wyniku rywalizacji reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Rybarczyk, Marek Karabela, Paweł Górniak, Wiktor Tkaczyk, Bartek Koma, Igor Skaliński, Sebastian Wawrzonek, Michał Romsicki, Filip Dacka, Miłosz Bartkowiak, Wojtek Mazur, Kacper Cisłak, Tomek Kęcik, Bartosz Walencik, Łukasz Rosiński.

 
Rejonowe zawody w pływaniu
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
środa, 12 grudnia 2018 08:59

rejon-plywanie2018Po wygranych zawodach powiatowych 28 listopada odbyły się rejonowe zawody pływackie w Puławach.

Skład męski zakończył wyścig zajmując miejsce 4, dziewczęta natomiast zajęły 3 miejsce.

Nasi uczniowie wykazali się również podczas wyścigów indywidualnych:
  1. Kaja Zarzycka (dowolny) - 1 miejsce
  2. Kamil Lasota (dowolny) - 2 miejsce
  3. Mateusz Majerek (klasyczny) - 3 miejsce
  4. Filip Manowski(grzbiet)- 5 miejsce
GRATULUJEMY wspaniałych wyników.
skład drużyn
 
Mikołajki w szkole
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & Wioleta Łata   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:40

6 grudnia od  rana  w  szkole  panował  świąteczny  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja.  Brak   śniegu  nie  przeszkodził  Świętemu  i  od czwartej godziny  lekcyjnej   na  korytarzach   szkolnych  słychać   było   dzwonek   i  charakterystyczny   głos : „Ho,  ho”. Mikołaj przybył do nas wraz  ze  swoją  świtą, czyli reniferem i  śnieżynkami.   Odwiedzali oni uczniów  i nauczycieli w   klasach  oraz  wręczyli  im  słodkie  upominki, których wcale nie było tak łatwo otrzymać, ponieważ Mikołaj wymyślał dla nauczycieli ciężkie zadania, w których musieli się wykazać swoimi umiejętnościami.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne OITiW edycja 2018_2019
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & Rzedzicki Arek   
czwartek, 06 grudnia 2018 10:08

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym. Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 3 grudnia 2018. W rywalizacji szkolnej OITiW 2018/2019 wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Kacper Bigos, Arek Rzedzicki i Michał Chyła. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

III Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości