Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Konferencja "Check IT" - zaproszenie
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
niedziela, 09 lutego 2020 06:56

Nowe technologie to Twoja pasja? Lubisz programować? Wybierasz się na studia informatyczne?

Dnia 11 marca 2020 szkoła organizuje wyjazd do Lublina konferencję "Check IT", organizowaną przez Urząd Miasta Lublin  na terenie Targów Lublin S.A.

To już siódma edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych.  To wydarzenie zarówno dla fanów nowych technologii, jak i osób, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Na konferencji odkryjesz emocjonujące oblicze IT, zobaczysz, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Check IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami  z branży IT.

Program oraz szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.checkit.lublin.eu oraz na wydarzeniu "Check IT 2020" na Facebooku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczeń pokrywa tylko koszt dojazdu do Lublina (około 20 zł).

Zainteresowanych proszę o zgłoszenia do P. Bożeny Wyroślak do środy 12.02.2020 do godziny 15:00. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej…
 
Informatycy z Poniatowej na konferencji "Uczeń na wyżynie IT" ’2020
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express $ Wiola Łata   
niedziela, 02 lutego 2020 19:26

Nasza szkoła nieustannie umożliwia rozwijanie zainteresowań poprzez poszerzanie wiedzy z zakresu informatyki. 28 stycznia nie zabrakło uczniów ZS Poniatowa na warsztatach „Uczeń na Wyżynie IT”. Wydarzenie skierowane jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się informatyką, jak i młodzieży, której świat nowych technologii nie jest jeszcze do końca znany. Wszyscy uczestnicy wzięli  udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firm z branży IT, którzy przekazali nam wiedzę na temat zasobów lubelskiego sektora informatycznego.

Więcej…
 
LO1 B zaadoptowała koalę
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 02 lutego 2020 15:45

Szalejące w Australii pożary wyrządziły ogromne spustoszenie w środowisku naturalnym wielu zwierząt. Klasę LO1B i jej wychowawczynię panią Katarzynę Kramek-Mazur szczególnie poruszył los misiów koala, które w szpitalu dla dzikich zwierząt są intensywnie leczone i rehabilitowane. Postanowiliśmy współnie zaadoptować misia, nasz wybór padł na Anwena, który ma poparzoną znaczną część ciała, a przede wszystkim przednie i tylnie łapki. Nasza adopcja sfinansuje roczną opiekę nad naszym milusińskim. Incjatorką tej akcji była Wiktoria Ciosek, a wszyscy chętnie przyłączyli się do akcji. Bardzo cieszymy się, że młodzież jest tak wrażliwa na krzywdę zwierząt i chętna do niesienia pomocy.

 
Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego
Sport
Wpisany przez ZS EXPRESS - Wiola Łata   
czwartek, 30 stycznia 2020 15:38

tenis30 stycznia w Zespole Szkół w Chodlu odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięli udział: Zespół Szkół z Poniatowej, Zespół Szkół Zawodowych z Opola Lubelskiego, Liceum Ogólnokształcące z Opola Lubelskiego oraz Zespół Szkół z Chodla. Naszą szkołę reprezentowali: Wioleta Łata, Martyna Adamczyk, Dominik Maciąg, Łukasz Gazda i Szymon Zakrzewski. Mecze rozgrywane były  sprawiedliwym systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci mimo stresu radzili sobie bardzo dobrze, a rozgrywane mecze były na wysokim poziomie. Niestety w obu przypadkach podczas spotkania z Zespołem Szkół Zawodowych z Opola Lubelskiego nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji przegrali 2:3.  W klasyfikacji końcowej dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli II miejsca.

 
Studniówka 2020
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
czwartek, 30 stycznia 2020 00:37

Tradycją jest, że pierwsza sobota ferii jest dla maturzystów Zespołu Szkół w Poniatowej wyjątkowym dniem, ponieważ odbywa się wtedy długo wyczekiwana studniówka. Ten wyjątkowy wieczór jest dla abiturientów oderwaniem od przygotowań i stresu związanego z maturą. Uroczysty bal odbył się 11 stycznia o godzinie 17 w restauracji „Pod jarzębinami”.

Więcej…
 
Ranking PERSPEKTYW - Zespół Szkół z tytułem „Brązowa Szkoła”
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
sobota, 25 stycznia 2020 17:42

Z satysfakcją informujemy, że 9 stycznia 2020 r. Kapituła Rankingu najlepszych liceów i techników  Perspektyw przyznała nam tytuł Brązowej Szkoły. W Rankingu 2020 analizowano wyniki 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników. Nasza szkoła zajęła  bardzo wysokie miejsca w rankingu województwa lubelskiego (liceum 51 miejsce, technikum 26 miejsce w województwie). Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce, umożliwia porównywanie szkół, sprawdzanie ich sukcesów i stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców i młodzieży. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszej szkoły. Doceniona została ciężka praca zarówno naszych uczniów jak i kadry pedagogicznej. Tak wysoka pozycja w rankingu dowodzi, że dobrej szkoły nie trzeba szukać daleko od rodzinnego miasta! Wyniki mówią same za siebie!

 
Turniej FIFA - szansa dla pasjonatów gier
Aktualności
Wpisany przez PGębka   
czwartek, 23 stycznia 2020 21:14

Wszystkich uczniów zapraszam do udziału w turnieju FIFA

rozgrywanym na konsolach.

Ruszamy z pierwszą edycją imprezy. Do wygrania atrakcyjne nagrody!!!

Zapisy pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Na wszelkie pytania odpowie koordynator turnieju: Paweł Gębka.

 
Ogłoszenie o przetargu ofertowym na sprzedaż składników majątku ruchomego PDF
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
czwartek, 23 stycznia 2020 07:08

Zespół Szkół w Poniatowej ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu  marki Żuk A7 rok produkcji 1995

Data ogłoszenia: 2020-01-23

Termin składania ofert: 2020-01-31 do godz.14:00

Ogłaszający: Zespół Szkół w Poniatowej

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU OFERTOWYM

NA SPRZEDAŻ SKŁADNIKÓW MAJĄTKU RUCHOMEGO

1. Nazwa i siedziba sprzedającego Zespól Szkół ul. Fabryczna 16c 24-320 Poniatowa

2. Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:

Otwarcie ofert nastąpi na posiedzeniu komisji przetargowej, w siedzibie sprzedającego, w dniu 3.02.2020 r. o godz. 14:00.

3. Miejsce i termin, w którym można obejrzeć sprzedawany składnik majątku ruchomego:

Samochód  marki Żuk A7 rok produkcji 1995 o numer nadwozia SUL00711HS057589 będący przedmiotem przetargu można obejrzeć w obiekcie sprzedającego przy ul. Fabrycznej 16c w Poniatowej

Więcej…
 
28 Finał WOŚP
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
środa, 22 stycznia 2020 15:03

W tym roku  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „zagrała” w niedzielę 12 stycznia.  Był to już 28. Finał tej charytatywnej akcji, która jest prowadzona nie tylko w Polsce. Tegoroczna zbiórka pod  hasłem  „Wiatr w żagle” była prowadzona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zebrane  środki mają być przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji (chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia).Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Więcej…
 
Boże Narodzenie w Zespole Szkół
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & Ola Goliszek   
piątek, 10 stycznia 2020 16:22

Apel

Wigilie klasowe

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie. Czekajmy - dziś cud się stanie.

 

Wigilia rozpoczyna święta Bożego Narodzenia - rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Aby poczuć magię nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się apel wigilijny "Niezwykły gość". Młodzi aktorzy z klasy LO1ab wykazali się talentem. Publiczność nagrodziła ich skupieniem podczas przedstawienia i gromkimi brawami na koniec.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka - po raz trzeci tworzona przez uczniów, absolwentów oraz pracowników naszej szkoły
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 grudnia 2019 16:48

W dniach 6, 7 i 8 grudnia miał miejsce tzw. weekend cudów. To czas, kiedy wolontariusze Szlachetnej Paczki odbierają prezenty od Darczyńców i przekazują je potrzebującym rodzinom. Towarzyszą temu duże emocje, wzruszenie, wdzięczność, radość, łzy zarówno po stronie obdarowywanych, jak i nas wolontariuszy i Darczyńców.

W tym roku do rejonu Poniatowa dołączony został również rejon Opole Lubelskie. Odwiedziliśmy rodziny w gminach Poniatowa, Opole Lubelskie, Wilków, Karczmiska, Wojciechów, Borzechów, Bełżyce oraz Chodel. Jak widać obszar naszych działań był dość spory, jednak akcja rozwożenia paczek przebiegła bardzo sprawnie dzięki pomocy lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Poniatowa-Miasto, OSP Poniatowa Wieś, OSP Kraczewice oraz OSP Niezabitów, a także pana Pawła Żywickiego, który kolejny rok jest kierowcą SzP. Dzięki życzliwości dyrektor Zespołu Szkół w Poniatowej pani Tatiany Lasoty-Rodzik nasz magazyn mieścił się w szkole.

Więcej…
 
Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy" - etap regionalny
Aktualności
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
piątek, 20 grudnia 2019 14:34

"Poznaj swoje prawa w pracy"  Regionalny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie

18 grudnia 2019 roku laureatki szkolnego etapu konkursu uczennice technikum informatycznego: Julia Radzik klasa T1ab i Patrycja Wróbel klasy T1b  wzięły udział w regionalnym etapie konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla szkół średnich organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W trakcie konkursu uczniowie z całego województwa lubelskiego (ok. 40 osób) rozwiązywali test wiedzy o prawie pracy i bhp składający się 35 pytań. Grono konkurentów było tak szerokie, że pomimo bardzo wysokich  wyników naszych uczennic nie udało się im zakwalifikować do etapu centralnego konkursu. Zdobyli jednak cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłym roku.

Więcej…
 
Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 20 grudnia 2019 11:22

Z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej 12 grudnia odbył się Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej w Trybunale Koronnym w Lublinie. Było to spotkanie podsumowujące projekt o tolerancji przygotowany przez Fundację Sempre a Frente. Program wsparcia inicjatyw skierowany był do młodzieży w wieku 14-18 lat, którzy w grupach projektowych opracowywali i realizowali mini-projekty tematycznie powiązane z jubileuszem, wzmacniające inicjatywność i kreatywność uczestników.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości