Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
czwartek, 28 marca 2019 12:39

pow-recz-dzW dniu 11 marca 2019 roku w Hali Sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły 4 zespoły: Zespół Szkół w Poniatowej, LO Opolu Lubelskim, Zespół Szkół w Chodlu, Zespół Szkół w Opolu Lubelskim

Rozegrano 6 meczów w systemie „każdy z każdym”:

1. ZS w Poniatowa- ZSZ w Opole Lubelskie 6:3

2. LO Opole Lubelskie –ZS Chodel    7:0

3. ZS Poniatowa – LO Opole Lubelskie  3:0

4. ZS Chodel-ZSZ Opole Lubelskie  1:3

5. ZS Poniatowa- ZS Chodel   10:0

6.ZSZ Opole Lubelskie- LO Opole Lubelskie  3:2

Zawody sędziował Pan Michał Wojewoda nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim.

Nagrodę za I miejsce odebrała najlepsza drużyna w powiecie – Zespół Szkół w Poniatowej, za II miejsce ZSZ w Opolu Lubelskim, III miejsce LO Opolu Lubelskim.

 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Aktualności
Wpisany przez Kataryna Kramek   
piątek, 22 marca 2019 17:03

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY OPOLSKIEGO PANA DARIUSZA PIOTROWSKIEGO
20.03.2019 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów ósmych klas  szkół podstawowych oraz uczniów trzecich klas szkół gimnazjalnych, którzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat państw anglojęzycznych. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Opolski pan Dariusz Piotrowski oraz wydawnictwa językowe Oxford i Express Publishing. Pomimo że uczniowie ocenili konkurs jako dość trudny, uzyskali imponujące wyniki.
I miejsceLuiza Ćwiklak – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej
II miejsceMirosław Chabros – Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Poniatowej
III miejsce Izabela Wicha – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

Więcej…
 
„Tango” Mrożka – czy wciąż aktualne?
Aktualności
Wpisany przez Kamil Lasota, T4a   
wtorek, 19 marca 2019 20:53

W poniedziałek, 11 marca, uczniowie klas T4a i T4b wraz z paniami Haliną Czarnotą, Grażyną Chabucką i Małgorzatą Wiśniewską obejrzeli spektakl "Tango” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Sztuka prezentowana była w Centrum Kongresowym Uniwersytetu  Przyrodniczego w Lublinie.

Aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa  zaprezentowali obraz awangardowej rodziny, w której mamy do czynienia z odwróceniem tradycyjnych ról i konfliktu pokoleniowego – Artur, najmłodszy członek rodziny, walczy w obronie tradycji i starego porządku, krytykując nowoczesność rodziców. Ale „Tango” to sztuka nie tylko ukazująca kryzys współczesnej rodziny, lecz także poruszająca problem władzy, wolności, roli sztuki i artysty.

Obejrzenie spektaklu z całą pewnością przyda się maturzystom, którzy nie zdążyli  zapoznać się z utworem Sławomira Mrożka. Ogólne wrażenia po spektaklu były pozytywne i z całą pewnością nikt nie żałuje uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 
Klub Szkół UNICEF
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
piątek, 08 marca 2019 11:29

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF.  Inicjatywa ta zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.  Co miesiąc będziemy umieszczać nowe materiały na naszej gazetce ściennej, włączać się w akcje edukacyjne proponowane przez UNICEF.  Szkolny koordynatorem klubu jest pani Katarzyna Kramek-Mazur, która udziela szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w klubie.

Zapraszamy do współpracy, razem możemy zmienić czyjś los.

 
Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców
Sport
Wpisany przez Wiktor Tkaczyk & ZS Express   
czwartek, 07 marca 2019 12:02

reczna6 marca 2019 roku odbyły się zawody szkolne w piłkę ręczną  chłopców. Zmierzyły się ze sobą  4 drużyny  ZS Poniatowa, LO Opole, ZSZ Opole i ZS Chodel. Uczniowie grali w systemie każdy z każdym. W każdym meczu było widać  wielkie zaangażowanie naszych zawodników. W końcowej klasyfikacji nasz szkoła zajęła 2 miejsce. Skład naszej drużyny: Kacper Rybarczyk, Kamil Nowak, Wiktor Tkaczyk, Adrian Kwietniewski, Sebastian Wawrzonek, Kamil Lasota, Marek Karabela, Wojtek Mazur, Michał Romsicki, Bartek Walencik.

 
Check IT`2019
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 05 marca 2019 21:02

5 marca 2019 roku uczniowie naszego technikum jak co roku wzięli  udział w jednym z największych wydarzeń informatycznych, czyli w konferencji  Check IT. Wydarzenie było zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Konferencja skierowana była przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.

Więcej…
 
VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Starosty Opolskiego
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
poniedziałek, 04 marca 2019 20:42

Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz  uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, nad którym Honorowy Patronat objął Starosta Opolski pan Dariusz Piotrowski.

Konkurs odbędzie się 20.03.2019 o godz. 11.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
Mediacje rówieśnicze
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
sobota, 02 marca 2019 20:35

Pod takim tytułem odbyło się 8.02.2018r. spotkanie szkoleniowo – warsztatowe, w którym wzięli udział uczniowie z klasy LO1 Julka, Oliwia i Michał. Organizatorem spotkania był Sąd Okręgowy  w Lublinie, a uczestniczyli w nim oprócz uczniów i nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego wyjątkowi goście m.in. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

Więcej…
 
Powiatowe Targi Edukacyjne
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata & ZS Express   
czwartek, 28 lutego 2019 19:44

27 lutego w hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się coroczne Targi Edukacyjne, których celem było zaprezentowanie gimnazjalistom, ósmoklasistom oraz ich rodzicom oferty edukacyjnej szkół średnich Powiatu Opolskiego. Stoiska każdej z placówek były pomysłowo i atrakcyjnie przygotowane, uwzględniały wszystkie elementy promujące daną szkołę.

Więcej…
 
"Przestrzeń from Facebook" - warsztaty Sempre a Frente
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
poniedziałek, 18 lutego 2019 16:43

„Sempre a Frente oznacza -zawsze do przodu. Misja, która towarzyszy inicjowanym i realizowanym przez Fundację działaniom to „Nauka i Rozwój przez Doświadczanie.”

Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Sempre a Frente i dzięki temu uczestniczyliśmy już w kilku bardzo ciekawych projektach, zajęciach warsztatowych i spotkaniach z przedstawicielami innych krajów, którzy w ramach wymiany międzynarodowej gościli w Lublinie. W ostatnich dniach (16 i 18 luty) uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prestiżowym szkoleniu w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych i Przestrzeń from Facebook prowadzonym przez pracowników Fundacji. Program jest skierowany do osób, które chcą się rozwijać, aby dobrze funkcjonować w realiach gospodarki cyfrowej.

Więcej…
 
Wakacyjne spotkanie w Parmencie Europejskim
Aktualności
Wpisany przez MWicha   
czwartek, 07 lutego 2019 21:46

Chociaż od wakacji minęło sporo czasu, wspominamy ubiegłoroczny atrakcyjny  wyjazd grupy uczniów do Parlamentu Europejskiego.

Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Wójcikowskiej,  w pierwszym tygodniu wakacji, uczestniczyła w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Pana Europosła Krzysztofa Hetmana.

Więcej…
 
Nowy numer ZS Express
Aktualności
Wpisany przez M.W.   
środa, 06 lutego 2019 21:08

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 13

 
Studniówka 2019
Aktualności
Wpisany przez Maturzysta   
poniedziałek, 04 lutego 2019 12:02

W dniu 26 stycznia 2019 roku w Restauracji „ Pod Jarzębinami” odbył się Wielki Bal Maturzystów. W poniatowskiej restauracji zebrali się: władze miasta, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, nauczyciele, rodzice i przyszli maturzyści. Na początku głos zabrali zaproszeni goście. Duchowego wsparcia udzielił młodzieży ksiądz proboszcz Piotr Petryka. Organ Prowadzący szkołę reprezentował pan Michał Woźnica-asystent Członka Zarządu pana Michała Kramka, który w jego imieniu odczytał list do maturzystów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości