Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Wystawa „Ukradzione dzieciństwo”
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
środa, 09 października 2019 07:05

„O pamięć nie o zemstę Proszą nasze cienie!
Los nasz dla was przestrogą Ma być nie legendą.
Jeżeli ludzie zamilkną Głazy wołać będą!”
(Franciszek Fenikowski)

7 października w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć wystawę zatytułowaną „Ukradzione dzieciństwo”. Wystawa była poświęcona losom dzieci w czasie II wojny światowej. Okres wojny to czas, kiedy  całe społeczeństwo zostało boleśnie doświadczone. Zwykle  niewiele wiemy na temat losu dzieci w tym okresie czasu. Kojarzymy pojęcia związane z historią „Dzieci Zamojszczyzny”, posiadamy podstawową wiedzę na temat postępowania Niemców wobec najmłodszych w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, wiemy, że były mordowane, represjonowane, zmuszane do nieludzkiej, zabójczej pracy, wywożone do Niemiec „na roboty”. Germanizowane przez Niemców. Znamy pomnik Małego Powstańca Warszawskiego 1944 r. Zawsze jednak pozostaje pytanie: czy nasza wiedza jest wystarczająca? Czy w dzisiejszym świecie podążającym za komfortem nie należałoby się pochylić nad przeszłością?  Wszystkie akcje mające na celu popularyzowanie wiedzy historycznej są dla młodych pokoleń bardzo cenne, bo pobudzają do refleksji na temat przeszłości.

 
LO3 w Zakopanym
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
wtorek, 08 października 2019 11:38

Góry są piękne o tej porze roku. Z takim hasłem klasa trzecia liceum oraz jej towarzysze z innych klas wybrali się na trzydniową wycieczkę do Białego Dunajca i Zakopanego. Atrakcji było dużo i czas mijał bardzo szybko. Pierwszy dzień był relaksujący, bo po przyjeździe do Białego Dunajca i zakwaterowaniu u bardzo miłej pani Marysi odwiedziliśmy termy w Szaflarach. W następnym dniu realizowaliśmy program o wiele ambitniejszy – wejście na Gubałówkę. Niestety chmury przesłaniały nam piękne widoki. Następnie przeszliśmy do Butorowego Wierchu, a po drodze doświadczyliśmy pierwszego śniegu w tym roku. Potem  zjechaliśmy kolejką krzesełkową do Zakopanego. Po południu dodatkowy na spacer po Białym Dunajcu. Czwartek (na szczęście słoneczny) spędziliśmy w Energylandii. Szkoda, że to była ostatnia trzydniowa wycieczka naszej klasy ale na szczęście pozostaną nam zdjęcia, filmy i dobre wspomnienia.

 
Zawody w halowej piłce nożnej chłopców - od UKS do AZS
Sport
Wpisany przez JKiraga   
poniedziałek, 07 października 2019 14:20

nogaW dniu 26.09.2019(czwartek) odbyły się zawody w halowej piłce nożnej chłopców z programu od UKS do AZS  w lublinie. Turniej zgromadził 16 szkół z województwa lubelskiego

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Mecze w grupach zostały rozgrywane systemem każdy z każdym. W wyniku rozgrywanych meczy szkoła nasza zajęła 2 miejsce i awansowała do 8 najlepszych zespołów. W meczu o półfinał chłopcy z naszej szkoły zremisowali 1:1 i awansie decydowały rzuty karne.  W rzutach karnych lepsza okazała się szkoła z Puław wygrywając 4:3.

W wyniku rywalizacji nasza szkoła zajęła miejsce 5.

drużyna z ZS
 
Zawody w tenisa stołowego - od UKS do AZS
Sport
Wpisany przez JKiraga   
poniedziałek, 07 października 2019 14:07

tenisW poniedziałek 23.09. 2019 odbyły się zawody w tenisa stołowego  z programu od UKS do AZS chłopców. Szkołę naszą reprezentowało trzech  uczniów: Zakrzewski Szymon, Maciąg Dominik, Gazda Lukasz.

W rywalizacji wzięło  udział 50 zawodników z 16 szkół ponadpodstawowych.

Wyniki naszych zawodników
 
Z wizytą w teatrze
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
niedziela, 06 października 2019 20:28

W piątek, 20 września, klasy T1a i LO1b z Panią Katarzyną Kramek i Panią Grażyną Chabucką wybrały się do Lublina na spektakl „Król Edyp” w reżyserii Jarosława Szweca. Obejrzeliśmy inscenizację tragedii Sofoklesa w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa.

Dramat nawiązuje do greckiego mitu opisującego dzieje obciążonego klątwą rodu Labdakidów i ukazuje prawa rządzące ludzkim losem. Razem z Edypem, tytułowym bohaterem sztuki, próbowaliśmy rozwikłać zagadkę zabójstwa króla Lajosa i śledziliśmy, jak do świadomości bohatera dociera trudna do zaakceptowania prawda o swoim życiu.

Poruszane w „Królu Edypie" problemy dotyczące konsekwencji dokonywanych wyborów, cierpienia i szczęścia nadal pozostają aktualne i zmuszają nas do refleksji. Dlatego zachęcamy do obejrzenia spektaklu  „Król Edyp” lub przeczytania dramatu Sofoklesa.

 
Uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Powiatu Opolskiego
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 04 października 2019 10:20

1 października w naszej szkole miała miejsce bardzo miła uroczystość. 105 uczniów ze szkół średnich  powiatu opolskiego otrzymało stypendia przyznane przez starostę Powiatu Opolskiego za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen powyżej 4,75) oraz wybite osiągnięcia sportowe.

Mieliśmy przyjemność gościć starostę Powiatu Opolskiego pana Dariusza Piotrowskiego, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu panią Agnieszkę Dec, członka zarządu rady Powiatu Opolskiego pana Wojciecha Furtaka oraz dyrektorów szkół i przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów i ich rodziców.

Szczególnie miły akcentem dla społeczności naszej szkoły było symboliczne przekazanie przez pana Starostę kluczyków do nowego samochodu. Biała strzała (dla niewtajemniczonych samochód żuk) ma swoją historię w życiu naszej szkoły, ale bardzo cieszymy się z nowego auta, tym bardziej, że zostało przyozdobione logo naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy władzom powiatu.

Po uroczystości na wszystkich gości czekał poczęstunek. Był czas na rozmowy i wymianę refleksji. Uroczystość została przygotowana przez klasy LO1B oraz T1B.

 
Dzień Chłopaka w T1a
Aktualności
Wpisany przez H.Czarnota i A. Goliszek   
czwartek, 03 października 2019 18:59

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie klasy T1a wespół z wychowawczynią Haliną Czarnotą i panią Małgorzatą Wójcikowską wybrali się do kina na film pt TO - Rozdział 2. Wcześniej jednak solidnie popracowali na trzech pierwszych lekcjach. Potem busem pojechali do Lublina do kina w galerii Felicity. Zanim uczniowie zasiedli w wygodnych fotelach sali kinowej, skorzystali z bogatej oferty strefy gastronomicznej. Seans trwał trzy godziny. Jest to horror oparty na jednej z powieści Stephena Kinga.

Więcej…
 
Rajd rowerowy na Pomorze
Aktualności
Wpisany przez MFiuk   
wtorek, 01 października 2019 10:08

Dnia  13 września odbył się rajd rowerowy, w którym uczestniczyły klasy T2a i T4a.

Spotkaliśmy się na placu targowym  w Poniatowej. Po sprawdzeniu listy obecności uczestników, podzieliliśmy się klasami na 2 grupy . Celem przejażdżki było Pomorze. Trasa prowadziła przez  Rozalin i Kazimierzów. Podziwialiśmy widoki i słuchaliśmy muzyki z przenośnego głośnika.

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych!
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 26 września 2019 12:31

Tradycją Zespołu Szkół jest aby  każdy pierwszak, który przekroczy mury naszej alma mater przeszedł chrzest. W tym roku szkolnym również tak było.  23 września klasy pierwsze zostały poddane przez starszych kolegów różnym próbom. Sprawdzane były ich wszystkie zmysły oraz talenty. Zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku okazało się nie lada wyzwaniem. najwięcej radości wzbudziły portrety wychowawców wykonane przez pierwszaków kredkami BAMBINO.

Więcej…
 
Uwaga młodzi pasjonaci programowania
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
środa, 25 września 2019 18:05

Rusza tegoroczna edycja konkursu PixBlocks - mistrzostw w programowaniu! Dotychczasowy Konkurs Pix od tego roku szkolnego stał się konkursem międzynarodowym - Pix Programming Challenge. Po dużym sukcesie pierwszej edycji, konkurs będzie rozgrywany również  w Wielkiej Brytanii, Indiach oraz Nigerii.

Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge wystartowała 9 września 2019 roku.

Przygodę z PixBlocks nasi uczniowie rozpoczęli w ubiegłym roku szkolnym. Dwóch z nich zakwalifikowało się do półfinału. Pasjonaci informatyki podejmijcie wyzwanie. Spróbujcie swoich sił w konkursie. Nawet, jeśli jeszcze nie znasz żadnego języka programowania, możesz przystąpić do rywalizacji. Na zwycięzców czekają super nagrody.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie www.pixchallenge.org.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com.

Zainteresowanych zapraszam do pracowni nr 29, do Pani B.Wyroślak.

 
T1a na Festiwalu Nauki w Lublinie
Aktualności
Wpisany przez HCZarnota   
poniedziałek, 23 września 2019 21:20

17 września uczniowie klasy T1a wybrali się na Festiwal Nauki w Lublinie. Towarzyszyły im panie Halina Czarnota i Małgorzata Wójcikowska. Punktem docelowym był Wydział Ekonomiczny UMCS. W godzinach od 09:00 do 10:00 uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyli w części konferencyjnej. Były to trzy wykłady o następującej tematyce: 1. Systemy emerytalne na świecie, 2. Polski system emerytalny, 3. Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe. Prelegenci w bardzo przystępny sposób przekazali wiedzę z zasygnalizowanych obszarów.

Więcej…
 
PROJEKT ERASMUS+ SZKOLENIE ZAWODOWE
Projekt Erasmus-praktyki
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 września 2019 21:55

Trwanie projektu: 11/2019 – 11/2020

Zespół Szkół w Poniatowej rozpoczyna realizację kolejnego projektu Międzynarodowego Programu Wymiany Młodzieży Erasmus +.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Katarzyna Kramek-Mazur.

Projekt będzie trwał od listopada 2019 roku do listopada 2020 r.

Tytuł projektu: “Europejskie praktyki zawodowe – kluczem do rynku pracy”. W ramach projektu 10 techników informatyków oraz 10 techników mechaników uda się na staż do czeskiego miasta Ostrava.

Więcej…
 
Współpraca Zespołu Szkół z UMCS
Współpraca z UMCS
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 września 2019 20:32

Nasza szkoła przystąpiła do autorskiego programu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej współpracy ze szkołami średnimi, w ramach którego oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości