Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Mikołajkowe Nocowanie T1a
Aktualności
Wpisany przez H.Czarnota   
sobota, 07 grudnia 2019 14:58

6 grudnia to dzień Św. Mikołaja. Z tej okazji uczniowie klasy T1a w ramach integracji zespołu klasowego zdecydowali się na Mikołajkowe Nocowanie w szkole. O godzinie 19 zgromadzili się w korytarzu szkolnym przy sali nr 44, która tej nocy miała pełnić rolę bawialni, sali telewizyjnej oraz sypialni.  Towarzyszyły im Panie opiekunki: Halina Czarnota i Agnieszka Kocoń. Spotkanie rozpoczęło  się od prac porządkowych, bo trzeba było przygotować miejsce do wspólnej zabawy. Wychowawczyni w drodze do szkoły spotkała Św. Mikołaja, który przekazał jej swoją czapkę i drobne prezenciki dla uczniów. Jednakże, aby można było niespodziankę otrzymać, należało wykonać kilka zadań.

Więcej…
 
Warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express & Jakub Rosiński   
czwartek, 05 grudnia 2019 23:13

3 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili studenci Koła Naukowego Informatyków KUL Łukasz Szkwarek i Rafał Szuwalski. Przeprowadzili oni dla uczniów warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT. Dowiedzieliśmy się co to jest GIT oraz jakie ma zastosowanie, prezentacja GIT’a pokazała nam jak często wykorzystuje się go w firmach i w pracy z innymi programistami. W skrócie dzięki tego oprogramowania możemy wymieniać się z innymi użytkownikami swoimi fragmentami kodu oraz w jakiś sposób go ulepszać.

Więcej…
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 05 grudnia 2019 10:17

Sobota 23 listopada była dniem uśmiechu i życzliwości. Ci, którzy wkładali do koszyków wolontariuszy zakupione produkty spożywcze, okazywali ogromną wrażliwość na sytuację materialną innych osób.  Wolontariusze odwzajemniali ten miły gest naklejkami z uśmiechniętym słoneczkiem., które symbolicznie oznacza uśmiech dziecka.

Bo właśnie ta Ogólnokrajowa Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest organizowana głównie z myślą o dzieciach.  Jest to wyjątkowy przedświąteczny czas i byłoby miło, gdyby wszystkie dzieci mogły otrzymać nawet najmniejszy prezent.  Dlatego wolontariusze z naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w tej corocznej akcji. O wrażliwości młodzieży świadczy ich ogromne zaangażowanie i bardzo liczny udział-  14 wolontariuszy i 48 przyjaciół akcji.  Jesteśmy dumni z postawy naszych wychowanków. Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

 
Wycieczka klasy LO1a do Warszawy
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 29 listopada 2019 08:18

Dnia 21 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do naszej pięknej stolicy. Wyjechaliśmy rano. Podróż nikomu się nie dłużyła, a w trakcie zajechaliśmy tradycyjnie do McDonalda. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po otrzymaniu audio przewodników zaczęliśmy zwiedzanie. Poznawaliśmy historię od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Słuchając kolejnych ścieżek dźwiękowych i oglądając wystawy, makiety czy też niesamowite eksponaty dowiadywaliśmy się coraz więcej o kulturze, zwyczajach, i dziejach narodu żydowskiego, który osiedlił się na ziemiach polskich.

Więcej…
 
Uwaga uczniowie technikum - super serwis z arkuszami egzaminacyjnymi
Informacje
Wpisany przez BW   
środa, 27 listopada 2019 13:13

Zapraszamy wszystkich uczniów technikum do zapoznania się z nowo powstałym serwisem umożliwiającym wykonanie egzaminu zawodowego online na prawdziwych arkuszach egzaminacyjnych (prawie 3000 arkuszy ze wszystkich obszarów i kwalifikacji z lat 2014 - 2019).

Chcesz poćwiczyć przed egzaminem zaloguj się na stronę ZawodowyEgzamin.pl i wybierz interesującą cie kwalifikacje.

Pamiętaj im więcej testów rozwiążesz tym pewniejszy pozytywny wynik egzaminu zawodowego.


Link w sekcji INFORMACJE

 
IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę”
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
poniedziałek, 25 listopada 2019 21:33

W dniu 20.11.2019 r. w Nałęczowskim  Ośrodku Kultury odbył się  IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę” zorganizowany przez Muzeum Lubelskie w Lublinie, Oddział Muzeum Literackiego w Nałęczowie, Filię Muzeum Stefana Żeromskiego.

Konkurs przypadający w 155. rocznicę urodzin pisarza adresowany był do dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa lubelskiego. Recytatorzy prezentowali fragmenty wybranych utworów Stefana Żeromskiego ze szczególnym uwzględnieniem opisów przyrody polskiej lub wiersze poświęcone pisarzowi (uczniowie klas 1-3).

Zespół Szkół w Poniatowej w tym konkursie reprezentowały Weronika Kołosińska i Aleksandra Pawlik – uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszym recytatorkom należą się wyrazy uznania, a szczególnie Weronice Kołosińskiej, która zdobyła II miejsce. Gratulujemy umiejętności interpretowania tekstu, wyrażania swoich emocji i dzielenia się z innymi własnym widzeniem świata.

 
ZS Express Nr 18
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
wtorek, 19 listopada 2019 19:51

Nowy numer gazetki szkolnej.

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 18.

 
Lekcje z ZUS
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 19 listopada 2019 09:03

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna młodym ludziom, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Dlatego młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Projekcie „Lekcje z ZUS”, który realizowany jest w szkołach już od 2013 roku. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się dlaczego warto się ubezpieczać i na jakie świadczenia możemy liczyć, gdy płacimy składki. Poznaliśmy także podstawy polskiego systemu emerytalnego, dzięki któremu możemy zadbać o swoją przyszłość. Lekcje zachęciły nas do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o ZUS. Etap szkolny odbędzie się 2 grudnia i mamy nadzieję, że będziemy mogli spróbować swoich sił na kolejnym szczeblu.

 
23 Jesienny Konkurs Recytatorski
Aktualności
Wpisany przez Karolina Pytlak, kl. LO1ab   
niedziela, 17 listopada 2019 19:36

Dnia 8 listopada 2019 roku w Opolskim Centrum Kultury odbył się 23. Jesienny Konkurs Recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach” . Temat konkursu odsyłał nas do świata przyrody. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość o znaczeniu przyrody. Coraz częściej tęsknimy za kontaktem z naturą, jej surowym pięknem, nieskażonym ludzką ręką.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Weronika Mastalerz, Aleksandra Pawlik, Karolina Pytlak i Cyprian Kot. Uczniowie recytowali wiersze między innymi Wisławy Szymborskiej i Leopolda Staffa zgodne z tematyką konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem, a Karolina Pytlak za wyróżnienie nagrodzona została książką.

 
Konkurs Wiedzy o Prawie Pracy i BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
piątek, 15 listopada 2019 19:22

Julia Radzik i Patrycja Wróbel laureatami etapu szkolnego

12 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący zagadnień związanych z prawami pracy i bhp.  Uczestniczyło w nim 16 uczniów, byli to uczniowie klas T1ab, T1b, T3a i T2a. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań.

wyniki konkursu
 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Agendy szkolne
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
wtorek, 12 listopada 2019 07:29

 

Wszyscy zainteresowani udziałem w Olimpiadzie Innowacji Technicznych  i Wynalazczości proszeni są o zgłoszenie do p. M. Wawrzyniaka do dnia 15 listopada 2019 (piątek).

 
„Przestrzeń from Facebook”
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 03 listopada 2019 18:22

29 października kolejna klasa miała możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych już od ubiegłego roku szkolnego w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych.

Zajęcia w klasie T2a prowadziły Panie Monika i Ola z Fundacji Sempre a Frente współpracujące od kilku lat z naszą szkołą.

Warsztaty „Przestrzeń from Facebook” umożliwiły uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszarów:

  • Marketing społecznościowy
  • Innowacje
  • Bezpieczeństwo w sieci
  • Obecność w sieci
  • Sztuczna Inteligencja.

 

Więcej…
 
Szkoła Pamięta
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
sobota, 02 listopada 2019 12:53

"Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci żywych."

"Szkoła pamięta" to akcja, za pośrednictwem której Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcało dzieci i młodzież do upamiętnienia ważnych wydarzeń i postaci. Minister Dariusz Piontkowski powiedział, że "chciałby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności."

W ramach akcji klasa LO 1B wraz z wychowawczynią Katarzyną Kramek-Mazur udała się do miejsc poświęconych pamięci ofiarom istniejącego tu niemieckiego obozu pracy. Wspominaliśmy też zmarłych profesorów naszej szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 7

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości