Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Półmetek Zespołu Szkół
Aktualności
Wpisany przez DRachwał   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 12:27

W sobotę, dziewiętnastego stycznia w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się półmetek klas liceum i technikum naszego Zespołu Szkół. Gdy wybiła godzina osiemnasta pani dyrektor Tatiana Rodzik uroczyście otworzyła  zabawę półmetkową i po minucie ciszy poświęconej zmarłemu w wyniku tragicznych wydarzeń prezydentowi Gdańska śp. Pawła Adamowicza, wszyscy usiedli do smacznego posiłku. Później przyszedł czas na pierwsze tańce. Początkowo nieśmiałe i niepewne, ale potem na parkiecie pojawili się wszyscy, włączając w to zaproszone grono pedagogiczne. Wyjątkowym doświadczeniem była sesja zdjęciowa, na której nieskromnie mówiąc, wszyscy wyszli wspaniale. Po minach uczniów, nauczycieli oraz naszych kochanych rodziców można było wywnioskować, że wszyscy bawili się wyśmienicie.

 
27 Finał WOŚP
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:38

Nasi wolontariusze, tak jak dotychczas i w tym roku, bardzo chętnie włączyli się do ulicznego kwestowania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie 27. Finału WOŚP brzmiało: „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a uzyskane środki będą przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Zbiórka była prowadzona na ulicach miasta i w CKPiT podczas koncertów finałowych.

Z Zespołu Szkół wzięło udział 21 wolontariuszy z identyfikatorami i 17 wolontariuszy „towarzyszących”, którzy pomagali podczas kwestowania, obdarowując każdego darczyńcę czerwonym sercem WOŚP. Nasza młodzież zebrała ponad 10 tys. złotych, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wiemy, że potrzeby szpitali są ogromne i dumni jesteśmy, iż poprzez swoją pracę w wolontariacie możemy  mieć chociaż maleńki udział w realizacji tych potrzeb, zwłaszcza że dotyczy to szpitali dziecięcych.

Jak zwykle dziękujemy za wspaniałą postawę i liczymy na udział w kolejnych akcjach.

 
Noworoczny turniej piłki nożnej chłopców
Sport
Wpisany przez MMędrek   
środa, 23 stycznia 2019 11:56

turniejW piątek 4 stycznia od godziny 9:00 w sali gimnastycznej odbywał się noworoczny turniej piłki nożnej chłopców. Rozgrywki rozpoczęła przemową Pani dyrektor, która życzyła każdemu powodzenia i gry fair play. Każda klasa biorąca udział w turnieju miała za zadanie wybrać swoją reprezentację. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z trzech zawodników + bramkarz. Mecze były bardzo zacięte i w niektórych z nich dopiero w ostatnich sekundach spotkania zapadał ostateczny wynik. Najlepsza okazała się drużyna z klasy T1a, która wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce należy do klasy T3a, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa T4a. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i  duchu sportowej rywalizacji. Gratulujemy zwycięskim drużynom, a przegranym życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 
Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt
Sport
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 22 stycznia 2019 10:21

pow-siatka-dz15 stycznia na hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się zawody powiatowe w piłkę siatkową dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i grany do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zauważyć zaangażowanie i determinację. Pomimo pierwszego przegranego meczu nasze zawodniczki nie poddały się i ostatecznie zajęły 2 miejsce. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a sytuacja w poszczególnych spotkaniach niejednokrotnie kończyły ulegała zmianie.

 
Powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców
Sport
Wpisany przez Marek Mędrek   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 16:58

pow-siatDnia 16.01.2019r. w Opolu Lubelskim odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 4 drużyny z naszego powiatu: ZS Chodel, ZSZ Opole Lub., LO Opole Lub. i ZS Poniatowa. Zawody rozgrywane były systemem  ,,każdy z każdym " do dwóch wygranych setów.  W pierwszym meczu  nasza reprezentacja pokonała ZSZ z Opola 2:0 w drugim z LO Opole 2:1 i w trzecim z ZS Chodel 2:0. W wyniku rywalizacji reprezentacja naszej szkoły po zaciętych bojach zajęła I miejsce.

 
Sukcesy naszych uczniów
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 04 stycznia 2019 12:37

28.11.2018 sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English High Flier” organizowanym przez Łowców Talentów – Jersz. Przeprowadzone testy były bardzo trudne, a konkurencja duża. Tym bardziej miło nam poinformować, że Michał  Jeziorski, uczeń klasy T2 zdobył 2 miejsce w województwie i  95 w kraju (w konkursie udział wzięło 1058 osób) oraz dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku. W tej samej kategorii Jakub Wnuk z klasy LO 2 zdobył 5 miejsce w województwie. W kategorii najwyższej Milena Czechowicz zajęła 7 miejsce w województwie i otrzymała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich.

Gratulujemy serdecznie sukcesów.

 
Apel świąteczny
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 11 & Wioleta Łata   
czwartek, 03 stycznia 2019 12:02

21 grudnia w szkole od rana panowała świąteczne atmosfera, w którą wprowadzały rozbrzmiewające na korytarzach kolędy i przygotowania do klasowych wigilii. Po odbytych lekcjach wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie odbył się świąteczny apel. Tegoroczne przedstawienie przygotowała klasa LO2 pod czujnym okiem księdza Łukasza Protasiewicza.  Artyści   w ciekawy i bardzo nowoczesny sposób przekazali, że święta to czas, który powinniśmy spędzić ze swoimi najbliższymi, zażegnać spory oraz cieszyć się ze wspólnych chwil.

Więcej…
 
Młodzieżowy Festiwal Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
piątek, 28 grudnia 2018 18:05

W dniu 05.12.2018 r. grupa młodzieży z naszego liceum uczestniczyła w „Młodzieżowym Festiwalu Niepodległości”, który miał miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godzinach 9:00 – 13:00. Festiwal obok uczczenia obchodów niepodległości był okazją do prezentacji i podsumowania realizacji 5 mini-projektów, które opracowały grupy młodzieży w minionych miesiącach w ramach projektu wspieranego przez Urząd Miasta Lublin.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości
Aktualności
Wpisany przez Wolontariusze SzP 2018 & ZS Express   
czwartek, 20 grudnia 2018 17:04

Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze

To hasło od osiemnastu edycji przyświeca założycielom Stowarzyszenia Wiosna, którzy byli inicjatorami projektu Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. My również postanowiliśmy włączyć się w działalność wolontarystczną, niosąc potrzebującym tak zwaną „mądrą pomoc”, czyli taką, która dopasowana jest do potrzeb konkretnej rodziny i która ma tę rodzinę  zmobilizować  do szukania rozwiązań mogących zapewnić im poprawę swojego losu.

Więcej…
 
Sukces Oli - Złota Róża zdobyta!
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
wtorek, 18 grudnia 2018 12:58

14.12. 2018 uczennica klasy LO2 Aleksandra Cebrykow brała udział w VIII KONKURSIE RECYTATORSKIM PROZY STEFANA ŻEROMSKIEGO o Złotą Różę, zorganizowanym przez  Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

Konkurs  upamiętnia twórczość i działania Stefana Żeromskiego.  Mottem tegorocznej edycji były słowa Pisarza: Ciebie jedną kocham, cudowna rodzinna ziemio.

Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła główna nagrodę Złotą Różę.

Gratulujemy Oli sukcesu!

 
Uczniowie ZS w gronie najlepszych
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 21:52

Wśród 233 uczniów techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz szkół policealnych z województwa lubelskiego, którym Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk wręczyli stypendia znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Gala wręczenia stypendium ufundowanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego odbyła się 11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Dwaj uczniowie z klasy T2a- Michał Chyła, Kacper Cisłak  i uczeń klasy T3a Robert Kołodziej otrzymali stypendia z programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” skierowanego do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych.

 

Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 21:32

Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jest to ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Z tej okazji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim co roku organizuje olimpiadę wiedzy na ten temat.

W tym roku VII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS odbyła się 3 grudnia.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: z klas LO1- Aleksandra Mostek, Anita Przychodzień, Aleksandra Skowrońska i Błażej Woś z klasy T1a. Wszyscy uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań zamkniętych, otwartych i wielokrotnego wyboru. Najlepszy wynik, a zarazem I miejsce uzyskała Ola Skowrońska z klasy LO1, a uczeń klasy T1a Błażej Woś zajął III lokatę.  Mamy nadzieję, że ta dobra passa nas nie opuści, bo przez ostatnie lata nasi uczniowie wykazywali się najlepszą wiedzą zajmując pierwsze miejsca.

Dziękujemy całej czwórce za udział w olimpiadzie, a szczególne gratulacje należą się nagrodzonym uczniom.

 
Terminy egzaminów z kwalifikacji w sesji styczeń/luty 2019
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:20

Harmonogram egzaminu z kwalifikacji - część pisemna

Harmonogram egzaminu z kwalifikacji - część praktyczna

 

Dodatkowe informacje:

  1. Zdający powinni zgłosić się w szkole pół godziny przed egzaminem.
  2. Przypominamy o konieczności posiadania dowodu osobistego, czarnego długopisu.
  3. Zabronione jest wnoszenie na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych urządzeń komunikacyjnych
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości