Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Powiatowe zawody w piłce nożnej halowej chłopców
Sport
Wpisany przez ZS Express $ Marek Mędrek   
środa, 12 grudnia 2018 21:39

Dnia 29 listopada 2018 odbyły się zawody w piłce nożnej halowej chłopców na szczeblu powiatu opolskiego. W zawodach brało udział 5 drużyn. W wyniku rywalizacji reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Rybarczyk, Marek Karabela, Paweł Górniak, Wiktor Tkaczyk, Bartek Koma, Igor Skaliński, Sebastian Wawrzonek, Michał Romsicki, Filip Dacka, Miłosz Bartkowiak, Wojtek Mazur, Kacper Cisłak, Tomek Kęcik, Bartosz Walencik, Łukasz Rosiński.

 
Rejonowe zawody w pływaniu
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
środa, 12 grudnia 2018 08:59

rejon-plywanie2018Po wygranych zawodach powiatowych 28 listopada odbyły się rejonowe zawody pływackie w Puławach.

Skład męski zakończył wyścig zajmując miejsce 4, dziewczęta natomiast zajęły 3 miejsce.

Nasi uczniowie wykazali się również podczas wyścigów indywidualnych:
  1. Kaja Zarzycka (dowolny) - 1 miejsce
  2. Kamil Lasota (dowolny) - 2 miejsce
  3. Mateusz Majerek (klasyczny) - 3 miejsce
  4. Filip Manowski(grzbiet)- 5 miejsce
GRATULUJEMY wspaniałych wyników.
skład drużyn
 
Mikołajki w szkole
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & Wioleta Łata   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:40

6 grudnia od  rana  w  szkole  panował  świąteczny  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja.  Brak   śniegu  nie  przeszkodził  Świętemu  i  od czwartej godziny  lekcyjnej   na  korytarzach   szkolnych  słychać   było   dzwonek   i  charakterystyczny   głos : „Ho,  ho”. Mikołaj przybył do nas wraz  ze  swoją  świtą, czyli reniferem i  śnieżynkami.   Odwiedzali oni uczniów  i nauczycieli w   klasach  oraz  wręczyli  im  słodkie  upominki, których wcale nie było tak łatwo otrzymać, ponieważ Mikołaj wymyślał dla nauczycieli ciężkie zadania, w których musieli się wykazać swoimi umiejętnościami.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne OITiW edycja 2018_2019
Agendy szkolne
Wpisany przez ZS Express & Rzedzicki Arek   
czwartek, 06 grudnia 2018 10:08

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym. Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 3 grudnia 2018. W rywalizacji szkolnej OITiW 2018/2019 wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Kacper Bigos, Arek Rzedzicki i Michał Chyła. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy.

 
Powiatowe zawody w piłce nożnej halowej dziewcząt
Sport
Wpisany przez ZS Express Nr 10 & Wioleta Łata   
środa, 05 grudnia 2018 09:31

powiat-hal-dz20 listopada w hali sportowej w Opolu Lubelskim odbyły się  powiatowe zawody w piłce nożnej halowej dziewcząt, w których wzięły udział 4 drużyny. Każda z nich rozegrała po trzy mecze systemem każdy z każdym. Nasze  zawodniczki pod opieką Pani Jolanty Zarzyckiej rozegrały bardzo dobry turniej i po raz kolejny odniosły sukces zdobywając najwyższy stopień podium. Pierwszy mecz wygrały z Zespołem Szkół Zawodowych z Opola Lubelskiego 3:1, kolejny z Zespołem Szkół z Chodla 5:0 i ostatni z Liceum Ogólnokształcącym zakończył się remisem 1:1.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 04 grudnia 2018 10:44

16 listopada w Opolskim Centrum Kultury, jak co roku odbyła  się  kolejna już 22 edycja jesiennego konkursu recytatorskiego, którego tematyką były utwory fantasy. Konkurs przeznaczony był dla dla uczniów ze szkół  podstawowych,  gimnazjów  i  szkół  średnich. Jury łącznie wysłuchało ponad 50 recytatorów. Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem, ogólne wrażenie artystyczne itp. Miłym akcentem było to, że każdy z uczestników otrzymał dyplom z podziękowaniami za udział. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy recytatorzy zasługują na na słowa podziwu i uznania, ponieważ pomimo stresu mieli odwagę wyjść na scenę i przed liczną publicznością wyrecytować wcześniej przygotowane utwory. Dwóm uczennicom naszej szkoły udało się odnieść sukces. Kornelia Szlachetka z klasy LO1 zakwalifikowała się do przesłuchań na szczeblu wojewódzkim, natomiast Aleksandra Cebrykow otrzymała wyróżnienie.

 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 04 grudnia 2018 10:32

Akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest organizowana już od 25 lat. Wolontariusze z Zespołu Szkół biorą w niej udział od ponad dziesięciu lat.

Zawsze w listopadzie kiedy wiele osób zastanawia się, jak zorganizować Święta wolontariusze podejmują działania, aby pomóc tym, dla których przygotowanie wspólnego, rodzinnego spotkania jest trudne ze względów finansowych. W tym roku to sobota 24 listopada była dniem życzliwości dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Do udziału w akcji zapisało się 13 wolontariuszy i 28 przyjaciół akcji. Zachęcaliśmy kupujących już od godziny 8.00 do wrzucania produktów o przedłużonym okresie przydatności do oznaczonych koszy, odwzajemniając się szczerym uśmiechem i naklejką „słoneczkiem”.

Więcej…
 
Olimpiada Cyfrowa 2018/2019
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 10   
czwartek, 29 listopada 2018 22:46

Z ostatniej chwili: Do II etapu Olimpiady zakwalifikował się uczeń kl. T3a Robert Kołodziej.

W dniu 20 listopada w naszej szkole po raz pierwszy odbył się I etap Olimpiady Cyfrowej. O godz. 10  wszyscy przystąpili do rozwiązywania testu on-line, składającego się z 50 pytań wielokrotnego wyboru, na rozwiązanie mieli 60   minut. W naszej szkole udział w zawodach wzięło 13 uczniów technikum. W całej Polsce  pierwszym etapie olimpiady wzięło w nim udział 2 584 uczniów i uczennic z kilkuset szkół w całej Polsce.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie w MGBP
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 29 listopada 2018 12:44

25 października uczniowie klasy LO1 wraz z panią Joanną Domaszewską, uczestniczyli w zorganizowanym przez MGBP w Poniatowej spotkaniu  autorskim z panią Moniką Knapczyk, poetką, pisarką i blogerką. Pani Monika wydała tomik poezji pt. "Zegar melodii" oraz powięść z pogranicza fantastyki i literatury obyczajowej zatytułowaną "Varia".

Na spotkaniu autorka czytała swoje wiersze, prezentowała fragmenty powieści i opowiadała o swojej drodze do realizacji marzeń o pisaniu.

 
Konkurs antytytoniowy
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:30

Tradycyjnie, jak co roku Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Antytytoniowego „Nikotynie – Nie!”. Była to już VIII edycja tego wydarzenia, w którym uczestniczymy od 7 lat. W tym roku wzięliśmy udział w dwóch kategoriach: teście wiedzy i formie teatralnej i w obydwu nasze uczennice zajęły drugie miejsca. W teście wiedzy wzięliśmy udział po raz pierwszy,  dlatego ucieszył nas wynik testu Weroniki Rodzik z klasy LO2, dzięki któremu zajęła drugie miejsce.

Więcej…
 
I Ty możesz uratować komuś życie
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:18

Dzień Dawcy Szpiku był organizowany w naszej szkole już po raz czwarty.

Od ubiegłego roku w ramach „Komórkomanii” organizowanej przez Lubelskie Kuratorium i Fundację  DKMS. Jak zwykle najpierw odbyła się akcja edukacyjno- informacyjna przeprowadzona wśród uczniów najstarszych klas (tylko osoby pełnoletnie mogą zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców), a 18 października rejestracja. Poprzez akcję edukacyjno- informacyjną uświadamiamy uczniów, że dla wielu pacjentów cierpiących na choroby układu krwiotwórczego przeszczep szpiku, to jedyna szansa na przeżycie.

Więcej…
 
Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
czwartek, 22 listopada 2018 14:11

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Od tego wydarzenia minęło sto lat i z tej okazji,  9 listopada 2018 roku w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu państwowego. W ten sposób Nasza Szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Zawody w piłkę halową w Solcu nad Wisłą
Sport
Wpisany przez ZS Expres & Kamil Lasota   
środa, 21 listopada 2018 17:54

W dniu 8 listopada dwie drużyny męskie z naszej szkoły brały udział  w zawodach piłki halowej, odbywające się na hali ZSP w Solcu nad Wisłą. Oprócz naszej szkoły i gospodarzy w zmaganiach brało udział jeszcze kilka okolicznych szkół, m.in. z Opola Lubelskiego, Sienna, czy Karczmisk.  Łącznie drużyn było 8. Zmagania były dosyć ciężkie, często gra przebiegała dość agresywnie, co skutkowało włączeniem się sędziów. Każdy odbywający się mecz był ciekawy i z uwagą śledziliśmy przebieg gry innych. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej jedna drużyna zajęła zaszczytne i zasłużone 1 miejsce, a druga niższe ale również ciężko wywalczone 5 miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Bartkowiak, Tomasz Kęcik, Paweł Górnik, Kacper Rybarczyk, Bartłomiej Matraszek, Szymon Zakrzewski, Kamil Nowak, Łukasz Rosiński, Marek Karabela. Po rozgrywkach zmęczeni i usatysfakcjonowani grą wróciliśmy do domów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości