Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Wykład pani Małgorzaty Peroń
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 19 października 2018 00:00

18.10. 2018 r. poniatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny pt. "Pokazać piękno tej ziemi. Artyści o Polsce" wygłosiła pani dr Małgorzata Peroń.

Uczniowie klas LO1 i LO2, wraz z panią Joanną Domaszewską, ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali tego wystąpienia, tym bardziej, że rolę lektora wspaniale prezentującego utwory poetyckie otrzymał uczeń klasy T4a - Kacper Bigos.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Natalia Błaszczyk   
czwartek, 18 października 2018 00:00

Dnia 17 października 2018r. w naszej szkole odbył się powiatowy apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali go tegoroczni maturzyści - uczniowie liceum i technikum. Obecnością zaszczycił nas m.in. starosta opolski oraz dyrektorzy okolicznych szkół. Apel rozpoczął się częścią oficjalną, nieco bardziej poważną. W drugą część - artystyczną - maturzyści zaangażowali publiczność. Widzowie brali czynny udział w teleturnieju "Nauczyciel kontra uczeń. Starcie pokoleń". Zarówno uczniowie jak i nasi pedagodzy wykazali się świetnymi umiejętnościami w kategoriach muzycznych, humanistycznych, tanecznych oraz w pytaniach wymagających nieprzeciętnej wiedzy o naszej szkole.
Rywalizacja była wyrównana i wywołała uśmiech na wielu twarzach. Po wszystkich zmaganiach maturzyści wręczyli nauczycielom słodkie upominki.

 
Pielgrzymka Maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Kamil Lasota   
niedziela, 14 października 2018 00:00

W dniu 13 października maturalne klasy LO1, T4a i T4b wyruszyły na 34 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

W podróż wyjechaliśmy o 4:30 pod opieką księdza Łukasza Protasiewicza oraz wychowawczyń klas: Pani Joanny Mazur, Pani Haliny Czarnoty i Pani Małgorzaty Wiśniewskiej.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „W mocy Bożego Ducha”.

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki była Droga Krzyżowa na Wałach Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z oficerem WOT
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

W piątek, 12 października w sali nr 13 gościliśmy w naszej szkole żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). W czasie spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań, obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi nowo formowanych oddziałów, a także poznaliśmy korzyści z pełnienia służby wojskowej. Jak podkreślił nasz gość, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój, który jednocześnie kształtuje w nas najważniejsze wartości. Miłym akcentem tej interesującej wizyty było przekazanie zainteresowanym osobom materiałów informacyjnych i promocyjnych WOT.

 
Stypendia Starosty
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

5 października 2018r. odbyła się coroczna uroczystość wręczenia stypendiów na rok szkolny 2018/2019 dla uczniów szkół z Powiatu Opolskiego za osiągnięcia    naukowe i sportowe. Uroczystość ta miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim. Wśród wyróżnionych stypendystów znalazła się także spora grupa uczniów z naszej szkoły. Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej z ocen wynoszącą co najmniej 4,75 lub szczególne osiągnięcia sportowe. Dodatkowo rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Stypendia wręczała Sekretarz Powiatu  Opolskiego - Pani Iwona Giza. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 
”Erasmus Plus” w Zespole Szkół w Poniatowej
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 12 października 2018 00:00

Od 1 września nasza szkoła realizuje kolejny, nowy projekt w ramach programu Erasmus Plus Międzynarodowa Wymiana Młodzieży. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Barbara Kramek.

Tytuł projektu to: “You are what you eat” - „Jesteś tym, co jesz”. Projekt będzie trwał dwa lata, do 31 sierpnia 2020 r. Będziemy współpracować ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Francji, Włoch i Turcji.

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 12 października 2018 00:00

Tradycją Zespołu Szkół jest aby  każdy pierwszak, który przekroczy mury naszej alma mater przeszedł chrzest. W tym roku szkolnym również tak było.  11 października klasy pierwsze zostały poddane przez starszych kolegów różnym próbom. Sprawdzane były ich wszystkie zmysły oraz talenty. Zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku okazało się nie lada wyzwaniem. najwięcej radości wzbudziła scenka rodzajowa , w której uczestniczyli przedstawiciele obydwu klas pierwszych. W rywalizacji zwyciężyła klasa LO1 i zdobyła dyplom, podpisany przez panią dyrektor, zwalniający z kartkówek i sprawdzianów następnego dnia.

 
W świecie tragedii greckiej - wizyta w teatrze.
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
czwartek, 11 października 2018 00:00

W środę, 10 października uczniowie klas T1a i LO1 wraz z paniami Małgorzatą Fiuk, Grażyną Chabucką i Joanną Domaszewską wybrali się do Lublina na spektakl w reżyserii Bogusława Semotiuka pt. „Projekt Sofokles”, składający się z połączonych tragedii pt. „Król Edyp” i „Antygona”.

Aktorzy Nowego Teatru w Słupsku niezwykle interesująco zaprezentowali swoich bohaterów, jednak największą uwagę publiczności przyciągnął król Edyp. Krzysztof Kluzik, który wystąpił w roli władcy próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa króla Lajosa, potrafił sugestywnie oddać  emocje i przeżycia  człowieka dowiadującego się nagle, iż to on jest winien zbrodni. Kolejną postacią godną uwagi była Antygona wykreowana przez Aleksandrę Derdę, której udało się ukazać dylematy głównej bohaterki i towarzyszące jej uczucia.Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach, a uczniom pozwolił lepiej zrozumieć zawiłości tragedii Sofoklesa.

 
Projekt "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ" druga edycja
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
środa, 10 października 2018 00:00

W dniach 2-30 listopada odbędzie się druga edycja projektu "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również bierze udział w tej akcji. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Joanna Domaszewska.

W widocznych miejscach w szkole (m. in. na drzwiach biblioteki) umieszczone są specjalne żółte plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po zeskanowaniu kodu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają bezpłatny dostęp do książek w formie e-booków i audiobooków.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Naprawdę warto!!!

 
Powiatowe zawody w biegach przełajowych
Sport
Wpisany przez JZarzycka   
sobota, 06 października 2018 18:03

Powiatowe zawody w biegach przełajowych :: powiat-biegiDnia 5 października w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim odbyły się zawody powiatowe w biegach przełajowych.  Dziewczęta miały do pokonania dystans na 600 m, chłopcy dystans na 800 m. W rozgrywkach brały udział szkoły Zespół Szkół Zawodowych z Opola Lubelskiego, Liceum Ogólnokształcące z Opola Lubelskiego , Zespół Szkół z Poniatowej oraz Zespół Szkół w Chodlu. Sytuacja podczas zawodów zmieniała się kilkakrotnie, emocje były nie do opisania. Ostatecznie dziewczyny jak i chłopcy z dużą przewagą przybiegli pierwsi do mety. Zespół Szkół w Poniatowej górą! Teraz  czekamy na kolejne zawody.

 
LO2 w Janowie Lubelskim
Aktualności
Wpisany przez Aleksandra Cebrykow i Dawid Stola   
czwartek, 13 września 2018 00:00

W środę 12 września rozpoczęła się nasza długo oczekiwana wycieczka. Spotkaliśmy się kwadrans przed dziewiątą wszyscy w wyśmienitych humorach. Pogoda sprzyjała, więc punktualnie o 9:00 wyjechaliśmy. Droga upłynęła nam błyskawicznie i już o godzinie 11:00 byliśmy w Janowie Lubelskim. Po szybkim zameldowaniu się w pokojach, rozpoczęły się  gry terenowe. Wszyscy bawili się wspaniale! Po obiedzie graliśmy w siatkówkę, ping ponga, tańczyliśmy… Po południu czekały na nas jeszcze dwie atrakcje "żyroskop" i "eliminator", a wieczorem nie mogło zabraknąć ogniska. Drugi dzień naszej wycieczki również był pełen emocji i atrakcji. Po śniadaniu wyruszyliśmy do pobliskiego parku linowego, gdzie całą klasą pokonywaliśmy przeszkody. Niezapomniane przeżycia towarzyszyły nam na paintballu. Wszyscy byliśmy podekscytowani i pomimo małych siniaków, wracaliśmy z uśmiechami na twarzach.  Wieczorem kiedy się już ściemniło wybraliśmy się na spacer do lasu, ale nie była to zwykła przechadzka pośród drzew. Po wyprowadzeniu nas w głąb lasu, instruktor objaśnił nam zasady gry. Mieliśmy dobrać się w pary, trzymać się wyznaczonej trasy i nie włączając latarek przejść pewien odcinek trasy. W drodze czekały na nas zjawy czające się wśród drzew. Krzykom i ekscytacjom nie było końca. Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia czekała na nas jeszcze jedna atrakcja - przejażdżka Jeepami. Podzieliliśmy się na dwie grupy i z piosenką  na ustach pojechaliśmy w teren. Cali brudni, mokrzy, ale szczęśliwi wróciliśmy do pokojów. Po obiedzie zapakowaliśmy bagaże do busa i wyruszyliśmy w drogę powrotną. A dziś… już planujemy kolejny wspólny wyjazd.

 
NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
niedziela, 09 września 2018 00:00

W sobotnie popołudnie 8 września na tarasie hotelu „Słowik”odbyło się zorganizowane przez MGBP Narodowe Czytanie "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego . "Czytanie" zgromadziło liczną grupę miłośników literatury. Nawet siarczyście padający deszcz i ucieczka pod dach gościnnej restauracji nie popsuła nastroju czytającym i słuchaczom.  Oczywiście w wydarzeniu brała udział liczna grupa z naszej szkoły,   nauczyciele: Grażyna Chabucka, Joanna Domaszewska, Barbara Kramek, Katarzyna Kramek-Mazur, Anna Zawadzka-Wyroślak i uczniowie: Dawid Stola, Ada Borowska, Kinga Pyśniak, Kacper Bigos, Kamil Lasota, Wiola Łata, Przemek Orzech, Kasia Zielińska, Kaja Iwaniuk, Milena Czechowicz, Daria Karaś, Marta Stawiarska (absolwentka LO). Koordynatorką występu uczestników z naszej szkoły  była pani Katarzyna Kobiałka. Setną rocznicę odzyskania niepodległości oprócz lektury podkreślono także  ekspozycją wystawy 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Ten, kto przyniósł ze sobą egzemplarz „Przedwiośnia” mógł otrzymać pamiątkowy stempel.

 
Wycieczka w Pieniny
Archiwum ZS
Wpisany przez Uczestnik wycieczki   
piątek, 07 września 2018 00:00

O tym, że polskie góry są piękne o każdej porze roku mogliśmy się przekonać latem, przed samymi wakacjami. W dniach od 4 do 6 czerwca uczniowie klas LO2 i T3a byli na trzydniowej wycieczce w Pieninach. Górskie szlaki przemierzaliśmy pod czujną opieką naszych wychowawczyń Pani Joanny Mazur oraz Pani Haliny Czarnoty, a także Pani Iwony Zalewskiej Cebrykow i Pana Marka Mędrka. Nasza przygoda rozpoczęła się bardzo leniwie, ponieważ w podróż wyruszyliśmy o 8.30 po to, aby na 15 dotrzeć do Szczawnicy, gdzie czekał na nas przewodnik.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 7

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości