Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Wycieczka rowerowa do Chodla – klasa LO 1a
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 20 września 2019 07:13

9 września o 8:00 zebraliśmy się pod szkołą by wyruszyć na naszą pierwszą wycieczkę. Oprócz naszej wychowawczyni – pani Joanny Mazur towarzyszyła nam pani Jolanta Zarzycka. Dojazd nie sprawił nam większej trudności i już o 9:00 rozpalaliśmy ognisko nad zalewem w Chodlu. Oczywiście wcześniej musieliśmy zebrać patyki na rozpałkę ale to również poszło nam sprawnie. Po upieczeniu kiełbasek i posileniu się przyszedł czas na trochę ruchu. Graliśmy w siatkę, ziemniaka i wiele innych gier i zabaw. 3 razy wyławialiśmy piłkę, która wpadła nam do wody! Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. I tak było z naszym pobytem nad zalewem. Po sprzątnięciu miejsca pobytu o 11:30 wsiedliśmy na rowery i ruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy później zgodnie stwierdzili, że trzeba to powtórzyć

 
NARODOWE CZYTANIE 2019
Aktualności
Wpisany przez Wioleta Łata, kl.T3a   
poniedziałek, 16 września 2019 19:08

Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego uroczysty charakter. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania  nowele polskie.

Do tradycji należy, że nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci rokrocznie uczestniczą w tym wydarzeniu. Spotkanie, zorganizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną, odbyło się 7 września w ogródku restauracji „Pod Kogutem”. Udział wzięli w nim Panie Tatiana Lasota Rodzik, Joanna Domaszewska, Barbara Kramek, Anna Zawadzka Wyroślak, Małgorzata Wójcikowska, Grażyna Chabucka oraz uczniowie Wioleta Łata, Weronika Sukiennik (kl.T3a), Błażej Woś, Paweł Wojciechowski (kl. T2a), Michał Dacka (kl. LO3), Amelia Markowska, Aleksandra Muszyńska, Anita Przychodzień, Patrycja Pękala, Małgorzata Wójcik (kl. LO2) i absolwent technikum Kamil Lasota. Zaprezentowaliśmy utwory Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” i „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania oraz słuchania  zachęcaliśmy wszystkie osoby, które znajdowały się w pobliżu. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie przypomina o tym, że formują nas te same lektury, co przełoży się na  wzmocnienie naszego poczucia jedności.

 

Więcej…
 
Piesza wycieczka klasy T1a
Aktualności
Wpisany przez HCZarnota   
poniedziałek, 16 września 2019 18:46

16 września o godzinie 8:30 przed budynkiem ZS w Poniatowej zebrali się uczniowie klasy T1a. Stąd wyruszyli na swoją pierwszą klasową wycieczkę. Grupę poprowadziły panie Halina Czarnota i Iwona Zalewska Cebrykow. Pierwszym celem tej wyprawy był cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej znajdujący się we wsi Darowne. Warunki atmosferyczne sprzyjały, humory dopisywały, nikt nie marudził, grupa była zdyscyplinowana i raźno podążała leśnym traktem. Na miejscu wychowawczyni przybliżyła okoliczności powstania cmentarza. Była to króciutka lekcja historii z akcentem matematycznym. Następnym punktem programu było boisko w Dąbrowie Wronowskiej. Tam odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Była to też okazja do bliższego poznania się poprzez wspólne rozmowy i grę w ringo. Po zabezpieczeniu żaru z ogniska nastąpił powrót do Poniatowej. Może trochę zmęczeni ale ogólnie zadowoleni uczniowie orzekli, iż trzeba będzie to powtórzyć.

 
Rok szkolny 2019-2020 rozpoczęty
Aktualności
Wpisany przez BW   
niedziela, 08 września 2019 22:09

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. W tym roku powitaliśmy w murach naszej szkoły  dużo większą liczbę pierwszoklasistów. Jesteśmy pewni, że nasi starsi uczniowie będą odnosić się do kolegów z życzliwością, tolerancją i empatią, wszak Zespół Szkół w Poniatowej to jedna wielka szkolna rodzina.

Czeka nas rok wielu zmian związanych z reformą edukacji., rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków. Uczniom życzymy jak najwyższych wyników w nauce, sukcesów w konkursach oraz rozwijania swoich pasji podczas zajęć dodatkowych. Wierzymy, że  godnie będą reprezentować nasza szkolę.  Nauczycielom zaś - jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wielu powodów do satysfakcji. Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy. Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, nauczycielami , wychowawcami oraz dyrekcją.

 
NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE
Projekt Erasmus-praktyki
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
wtorek, 13 sierpnia 2019 05:50

Miło nam poinformować, że projekt „ Europejskie praktyki zawodowe kluczem do rynku pracy” otrzymał dofinansowanie Narodowej Agencji programu Erasmus +, FRSE.  Inicjatywa ta pozwala nam na otrzymanie dofinansowania na wyjazd na praktyki zagraniczne, w celu rozwinięcia swoich umiejętności praktycznych oraz językowych. W ramach projektu zagwarantowano miejsca stażowe dla 10 uczniów kształcących się na kierunku techniki informatyk oraz dla 10 – techników mechaników w miejscowości Ostrava w Czechach. Przewidziany jest również program kulturowy – wycieczki do Pragi i Brna oraz wiele innych atrakcji. Uczestnicy otrzymają międzynarodowe dokumenty potwierdzające odbycie praktyk.

Zachęcamy do udziału w projekcie. Sięgnijcie po właściwy klucz…

 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa!
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
czwartek, 11 lipca 2019 21:00

Drodzy uczniowie w Zespole Szkół w Poniatowej są jeszcze wolne miejsca w klasach pierwszych. W technikum po szkole podstawowej - technik informatyk i technik elektryk. W technikum po gimnazjum - technik informatyk i technik mechanik. W liceum po szkole podstawowej oraz po gimnazjum w klasach z rozszerzeniami: humanistycznym,  biologiczno-chemicznym, matematyczno-geograficznym lub fizycznym.

 
Szkolny zestaw podręczników do kształcenia ogólnego na rok 2019/2020 po szkole podstawowej (LO i technikum) Drukuj

 

Więcej…
 
Wykaz podręczników dla klasy pierwszej LO (po szkole gimnazjalnej) na rok 2019/2020 Drukuj
Informacje

Więcej…
 
Wykaz podręczników do klasy pierwszej technikum (po szkole gimnazjalnej) na rok 2019/2020 Drukuj
Informacje

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 8

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości