Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Uwaga młodzi pasjonaci programowania
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
środa, 25 września 2019 18:05

Rusza tegoroczna edycja konkursu PixBlocks - mistrzostw w programowaniu! Dotychczasowy Konkurs Pix od tego roku szkolnego stał się konkursem międzynarodowym - Pix Programming Challenge. Po dużym sukcesie pierwszej edycji, konkurs będzie rozgrywany również  w Wielkiej Brytanii, Indiach oraz Nigerii.

Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge wystartowała 9 września 2019 roku.

Przygodę z PixBlocks nasi uczniowie rozpoczęli w ubiegłym roku szkolnym. Dwóch z nich zakwalifikowało się do półfinału. Pasjonaci informatyki podejmijcie wyzwanie. Spróbujcie swoich sił w konkursie. Nawet, jeśli jeszcze nie znasz żadnego języka programowania, możesz przystąpić do rywalizacji. Na zwycięzców czekają super nagrody.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie www.pixchallenge.org.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com.

Zainteresowanych zapraszam do pracowni nr 29, do Pani B.Wyroślak.

 
T1a na Festiwalu Nauki w Lublinie
Aktualności
Wpisany przez HCZarnota   
poniedziałek, 23 września 2019 21:20

17 września uczniowie klasy T1a wybrali się na Festiwal Nauki w Lublinie. Towarzyszyły im panie Halina Czarnota i Małgorzata Wójcikowska. Punktem docelowym był Wydział Ekonomiczny UMCS. W godzinach od 09:00 do 10:00 uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyli w części konferencyjnej. Były to trzy wykłady o następującej tematyce: 1. Systemy emerytalne na świecie, 2. Polski system emerytalny, 3. Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe. Prelegenci w bardzo przystępny sposób przekazali wiedzę z zasygnalizowanych obszarów.

Więcej…
 
PROJEKT ERASMUS+ SZKOLENIE ZAWODOWE
Projekt Erasmus-praktyki
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 września 2019 21:55

Trwanie projektu: 11/2019 – 11/2020

Zespół Szkół w Poniatowej rozpoczyna realizację kolejnego projektu Międzynarodowego Programu Wymiany Młodzieży Erasmus +.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Katarzyna Kramek-Mazur.

Projekt będzie trwał od listopada 2019 roku do listopada 2020 r.

Tytuł projektu: “Europejskie praktyki zawodowe – kluczem do rynku pracy”. W ramach projektu 10 techników informatyków oraz 10 techników mechaników uda się na staż do czeskiego miasta Ostrava.

Więcej…
 
Współpraca Zespołu Szkół z UMCS
Współpraca z UMCS
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 września 2019 20:32

Nasza szkoła przystąpiła do autorskiego programu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej współpracy ze szkołami średnimi, w ramach którego oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych.

Więcej…
 
Spotkanie integracyjne klasy T1ab
Aktualności
Wpisany przez MWiśniewska   
niedziela, 22 września 2019 19:00

19 września korzystając z pięknej pogody kończącego się już lata, uczniowie klas T1ab uczestniczyli  w klasowym  spotkaniach integracyjnym przy ognisku.   Było to ich pierwsze wspólne, pozaszkolne spotkanie. Uczniowie mieli okazję  pobyć na świeżym powietrzu, zjeść smaczną pieczoną kiełbaskę. Spotkanie przy ognisku dostarczyło  młodzieży mnóstwo radości i sprzyjało wzajemnemu poznawaniu się. Atrakcją były gry i zabawy, podczas których młodzież świetnie się bawiła rywalizując ze sobą oraz ćwicząc tężyznę fizyczną na boisku w Dąbrowie Wronowskiej.  Był też spacery po malowniczych lasach Poniatowej oraz krótka lekcja historii o początkach naszego miasta i hitlerowskim obozie pracy. Uczniowie mogli się  przekonać, że  spotkania klasowe mogą być przyjemne i  ciekawe.

 
Erasmus + w naszym liceum!
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 20 września 2019 07:48

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

W tym roku kontynuujemy pracę nad 2-letnim projektem w ramach programu Erasmus +. Projekt nosi tytuł ‘You are what you eat’ i jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Akcja „Partnerskie Projekty Szkół”.

Co to jest program Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Kogo zapraszamy do projektu?

Uczniów w wieku 16-18 lat, umiejących posługiwać się językiem angielskim, gotowych zaangażować się w tym i kolejnym roku szkolnym.

Więcej…
 
Wycieczka rowerowa do Chodla – klasa LO 1a
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 20 września 2019 07:13

9 września o 8:00 zebraliśmy się pod szkołą by wyruszyć na naszą pierwszą wycieczkę. Oprócz naszej wychowawczyni – pani Joanny Mazur towarzyszyła nam pani Jolanta Zarzycka. Dojazd nie sprawił nam większej trudności i już o 9:00 rozpalaliśmy ognisko nad zalewem w Chodlu. Oczywiście wcześniej musieliśmy zebrać patyki na rozpałkę ale to również poszło nam sprawnie. Po upieczeniu kiełbasek i posileniu się przyszedł czas na trochę ruchu. Graliśmy w siatkę, ziemniaka i wiele innych gier i zabaw. 3 razy wyławialiśmy piłkę, która wpadła nam do wody! Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. I tak było z naszym pobytem nad zalewem. Po sprzątnięciu miejsca pobytu o 11:30 wsiedliśmy na rowery i ruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy później zgodnie stwierdzili, że trzeba to powtórzyć

 
NARODOWE CZYTANIE 2019
Aktualności
Wpisany przez Wioleta Łata, kl.T3a   
poniedziałek, 16 września 2019 19:08

Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego uroczysty charakter. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania  nowele polskie.

Do tradycji należy, że nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci rokrocznie uczestniczą w tym wydarzeniu. Spotkanie, zorganizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną, odbyło się 7 września w ogródku restauracji „Pod Kogutem”. Udział wzięli w nim Panie Tatiana Lasota Rodzik, Joanna Domaszewska, Barbara Kramek, Anna Zawadzka Wyroślak, Małgorzata Wójcikowska, Grażyna Chabucka oraz uczniowie Wioleta Łata, Weronika Sukiennik (kl.T3a), Błażej Woś, Paweł Wojciechowski (kl. T2a), Michał Dacka (kl. LO3), Amelia Markowska, Aleksandra Muszyńska, Anita Przychodzień, Patrycja Pękala, Małgorzata Wójcik (kl. LO2) i absolwent technikum Kamil Lasota. Zaprezentowaliśmy utwory Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” i „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania oraz słuchania  zachęcaliśmy wszystkie osoby, które znajdowały się w pobliżu. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie przypomina o tym, że formują nas te same lektury, co przełoży się na  wzmocnienie naszego poczucia jedności.

 

Więcej…
 
Piesza wycieczka klasy T1a
Aktualności
Wpisany przez HCZarnota   
poniedziałek, 16 września 2019 18:46

16 września o godzinie 8:30 przed budynkiem ZS w Poniatowej zebrali się uczniowie klasy T1a. Stąd wyruszyli na swoją pierwszą klasową wycieczkę. Grupę poprowadziły panie Halina Czarnota i Iwona Zalewska Cebrykow. Pierwszym celem tej wyprawy był cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej znajdujący się we wsi Darowne. Warunki atmosferyczne sprzyjały, humory dopisywały, nikt nie marudził, grupa była zdyscyplinowana i raźno podążała leśnym traktem. Na miejscu wychowawczyni przybliżyła okoliczności powstania cmentarza. Była to króciutka lekcja historii z akcentem matematycznym. Następnym punktem programu było boisko w Dąbrowie Wronowskiej. Tam odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Była to też okazja do bliższego poznania się poprzez wspólne rozmowy i grę w ringo. Po zabezpieczeniu żaru z ogniska nastąpił powrót do Poniatowej. Może trochę zmęczeni ale ogólnie zadowoleni uczniowie orzekli, iż trzeba będzie to powtórzyć.

 
Rok szkolny 2019-2020 rozpoczęty
Aktualności
Wpisany przez BW   
niedziela, 08 września 2019 22:09

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. W tym roku powitaliśmy w murach naszej szkoły  dużo większą liczbę pierwszoklasistów. Jesteśmy pewni, że nasi starsi uczniowie będą odnosić się do kolegów z życzliwością, tolerancją i empatią, wszak Zespół Szkół w Poniatowej to jedna wielka szkolna rodzina.

Czeka nas rok wielu zmian związanych z reformą edukacji., rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków. Uczniom życzymy jak najwyższych wyników w nauce, sukcesów w konkursach oraz rozwijania swoich pasji podczas zajęć dodatkowych. Wierzymy, że  godnie będą reprezentować nasza szkolę.  Nauczycielom zaś - jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wielu powodów do satysfakcji. Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy. Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, nauczycielami , wychowawcami oraz dyrekcją.

 
NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE
Projekt Erasmus-praktyki
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
wtorek, 13 sierpnia 2019 05:50

Miło nam poinformować, że projekt „ Europejskie praktyki zawodowe kluczem do rynku pracy” otrzymał dofinansowanie Narodowej Agencji programu Erasmus +, FRSE.  Inicjatywa ta pozwala nam na otrzymanie dofinansowania na wyjazd na praktyki zagraniczne, w celu rozwinięcia swoich umiejętności praktycznych oraz językowych. W ramach projektu zagwarantowano miejsca stażowe dla 10 uczniów kształcących się na kierunku techniki informatyk oraz dla 10 – techników mechaników w miejscowości Ostrava w Czechach. Przewidziany jest również program kulturowy – wycieczki do Pragi i Brna oraz wiele innych atrakcji. Uczestnicy otrzymają międzynarodowe dokumenty potwierdzające odbycie praktyk.

Zachęcamy do udziału w projekcie. Sięgnijcie po właściwy klucz…

 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa!
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
czwartek, 11 lipca 2019 21:00

Drodzy uczniowie w Zespole Szkół w Poniatowej są jeszcze wolne miejsca w klasach pierwszych. W technikum po szkole podstawowej - technik informatyk i technik elektryk. W technikum po gimnazjum - technik informatyk i technik mechanik. W liceum po szkole podstawowej oraz po gimnazjum w klasach z rozszerzeniami: humanistycznym,  biologiczno-chemicznym, matematyczno-geograficznym lub fizycznym.

 
Szkolny zestaw podręczników do kształcenia ogólnego na rok 2020/2021 (LO i technikum) Drukuj

Lp.

Przedmiot

Zakres kształcenia

Tytuł

Autorzy

Wydawnictwo

1.

j. polski

podstawowy

rozszerzony

„Ponad słowami”

M. Chmiel, A. Cisowska, J. Kościerzyńska, H. Kusy, A. Równy, A. Wróblewska

Nowa Era

2.

J. angielski

Wybór podręczników we wrześniu po przeprowadzeniu testów na wejście

 

3.

j. niemiecki

Wybór podręczników we wrześniu po przeprowadzeniu testów na wejście

 

4.

plastyka

podstawowy

Spotkanie ze sztuką

N.Mrozowska

Nowa Era

5.

historia

podstawowy

Poznać przeszłość

M. Pawlak, A. Szweda

Nowa Era

6.

WOS

podstawowy

W centrum uwagi

A. Janicki, J. Kięcikowska, M. Menz

Nowa Era

7.

Podstawy przedsiębiorczości

podstawowy

Krok w przedsiębiorczość

T. Rachwał, Z. Makieła

Nowa Era

8.

Geografia

podstawowy

Oblicza geografii 1

R.Malarz, M. Więckowski,

Nowa Era

9.

Biologia

podstawowy

Biologia na czasie 1

P. Kroch, A. Helmin, J. Holeczek

Nowa Era

10.

Chemia

podstawowy

To jest chemia 1. Chemia ogólna i nieorganiczna

R. Hassa, A. Mrzigod, J. Mrzigod

Nowa Era

11.

Fizyka

podstawowy

Odkryć fizykę 1

M. Braun, W.Śliwa

Nowa Era

12.

Matematyka

Podstawowy

Matematyka zbiór zadań do liceum i technikum kl.1

M. Kurczab, E. Świda

Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro

13.

Informatyka

Wybór podręczników we wrześniu

 

14.

Edukacja dla bezpieczeństwa

podstawowy

Edukacja dla bezpieczeństwa

B. Breitkopf, M. Cieśla

WSiP

15.

Religia

podstawowy

W poszukiwaniu wolności”

p.red. ks.M. Zając

Gaudium

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości