Wolontariat - aktualności

Wieloletnią tradycją ZST jest praca młodzieży i ich opiekunów nauczycieli na rzecz środowiska.  Poświęcają oni swój wolny czas, aby pomagać Tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Wielu na pewno jeszcze pamięta wspaniałe bale karnawałowe dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Wolontariusze z ZST od lat współpracują ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Są gotowi pomagać w każdej imprezie organizowanej dla dzieci.

W roku 2009 powstało Szkolne Koło Wolontariatu "Słoneczko" , które bierze czynny udział w pracy z potrzebującymi pomocy.

Uwieńczeniem tej wieloletniej działalności było wyróżnienie, jakie szkoła otrzymała podczas Gali Wolontariat 2009, która odbyła się w Kraśniku.

Tutaj znajdziecie tylko niektóre, te bardziej "widowiskowe" akcje wolontariuszy z ZST. Tak naprawdę pomoc innym często odbywa się w ciszy, bez błysku fleszy aparatów fotograficznych.

Akcje z poprzednich lat znajdziesz w Działaności

Wolontariusze
27 Finał WOŚP
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:38

Nasi wolontariusze, tak jak dotychczas i w tym roku, bardzo chętnie włączyli się do ulicznego kwestowania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie 27. Finału WOŚP brzmiało: „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a uzyskane środki będą przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Zbiórka była prowadzona na ulicach miasta i w CKPiT podczas koncertów finałowych.

Z Zespołu Szkół wzięło udział 21 wolontariuszy z identyfikatorami i 17 wolontariuszy „towarzyszących”, którzy pomagali podczas kwestowania, obdarowując każdego darczyńcę czerwonym sercem WOŚP. Nasza młodzież zebrała ponad 10 tys. złotych, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wiemy, że potrzeby szpitali są ogromne i dumni jesteśmy, iż poprzez swoją pracę w wolontariacie możemy  mieć chociaż maleńki udział w realizacji tych potrzeb, zwłaszcza że dotyczy to szpitali dziecięcych.

Jak zwykle dziękujemy za wspaniałą postawę i liczymy na udział w kolejnych akcjach.

 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 04 grudnia 2018 10:32

Akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest organizowana już od 25 lat. Wolontariusze z Zespołu Szkół biorą w niej udział od ponad dziesięciu lat.

Zawsze w listopadzie kiedy wiele osób zastanawia się, jak zorganizować Święta wolontariusze podejmują działania, aby pomóc tym, dla których przygotowanie wspólnego, rodzinnego spotkania jest trudne ze względów finansowych. W tym roku to sobota 24 listopada była dniem życzliwości dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Do udziału w akcji zapisało się 13 wolontariuszy i 28 przyjaciół akcji. Zachęcaliśmy kupujących już od godziny 8.00 do wrzucania produktów o przedłużonym okresie przydatności do oznaczonych koszy, odwzajemniając się szczerym uśmiechem i naklejką „słoneczkiem”.

Więcej…
 
Pomagamy- tym razem dzieciom
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 grudnia 2017 14:20

W sobotę 25 listopada po raz kolejny odbyła się akcja zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących. Co prawda 25 edycja ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w całym kraju odbyła się 26 listopada, ale w naszym mieście „uśmiechnięte” słoneczka, jak zwykle, pojawiły się już dzień wcześniej.

Jak co roku uczniów naszej szkoły nie trzeba było namawiać do udziału w zbiórce. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę wolontariuszy i przyjaciół akcji-  razem 48 osób.

Cel jest bardzo szczytny- sprawienie radości dzieciom, zwłaszcza w tym najpiękniejszym czasie Świąt.  Warto pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, bo możemy pokazać im , że nie są sami. Zawsze łatwiej znosić trudny czas, mając nadzieję, że są ludzie z otwartymi sercami.

I nas cieszy fakt, że uczniowie Zespołu Szkół, to życzliwi, młodzi ludzie, wrażliwi na potrzeby innych.

 
„Orkiestra” zagrała już 25 raz
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 09 lutego 2017 06:49

To był wyjątkowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zebrali znacznie więcej funduszy niż w roku ubiegłym, a hojność osób biorących udział w aukcji sprawiła, że ostateczna kwota rosła, jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”(14 875,34).

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin porannych (mimo niedzieli, która jest dniem na dosypianie po całym tygodniu) spacerowali w różnych punktach Poniatowej i zapraszali do wrzucania datków. Jak zwykle każdy ofiarodawca otrzymywał „serduszko” – symbol WOŚP. Nikogo nie trzeba było zachęcać do włączenia się w akcję, prowadzoną już od 25 lat. Jest tyle osób (nawet z naszego małego miasteczka), które skorzystały podczas leczenia z aparatury zakupionej przez Wielką Orkiestrę, że zbędne były wyjaśnienia, na jaki cel była prowadzona zbiórka. W tym roku zbieraliśmy „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Z naszej szkoły jak zwykle wzięła udział najliczniejsza grupa wolontariuszy i przyjaciół akcji (łącznie 40 osób). Największym zaszczytem było otrzymanie identyfikatora i puszki. Ale nie to było najważniejsze. Każdy chciał zebrać jak największą kwotę – to był cel numer 1. I jak się okazało, wspólnie udało się to osiągnąć. Dziękujemy naszym wytrwałym i nieustraszonym (wszyscy stali dzielnie, mimo chłodu) wolontariuszom. Już kolejny raz pokazali, że można liczyć na ich pomoc.

 
Aby święta były bardziej radosne
Wpisany przez Pedagog   
środa, 14 grudnia 2016 13:03

Wolontariusze z naszej szkoły nie mają czasu na nudę. Jeszcze wspominają swoje dyżury pełnione podczas akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, a tu już otrzymali zaproszenie do kolejnego działania. W tym roku po  raz pierwszy wzięliśmy udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności”. Głównym organizatorem była Fundacja Bank Żywności w Lublinie i to właśnie ta organizacja poprosiła nas o pomoc. W Poniatowej współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem „Animus”, które organizowało transport zebranej żywności.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3