Konkurs "na wesoło" z języka angielskiego
środa, 22 października 2003 12:53

Dnia 22.10 w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej odbył się konkurs języka angielskiego. Do jury należała dyrekcja. Uczestnicy traktowali całe przedstawienie jako zabawę. Podczas prób zostało nawet założone pierwsze na świecie męskie kółko feministyczne w którego skład wchodzili Piotr S, Mateusz A, Adam M i ostatni chodź nie mniej seksowny Łukasz F. Na podstawie tamtego dnia mogę stwierdzić, że los kobiety straszny!

 

Gdy nadszedł czas występu uczestnicy mieli lekką tremę. Chłopaki przebrani za kobiety z nerwów, co chwila poprawiali sobie ubrania Około godz. 10.00 kurtyna została rozsunięta. Kolejne występy zapowiadane były po angielsku, na szczęście wszystko tłumaczone było na polski. Najpierw zaprezentowane były scenki mówione. Najfajniejsza z nich była scenka klasy sportowej (Grzegorz T i Łukasz F), którzy pokazali nam jak dzisiejsza kobieta szuka pracy. Mistrzowskim sopranem popisał się Łukasz.
Druga część bez wątpienia podobała się wszystkim. W tej właśnie części uczniowie klasy LP 2 pokazali swoje poczucie humoru. Pierwsi wystąpili Mateusz A. (tancerka) i Kamil J. (tłumacz). Ciekawe czy Mati dorobiłby jako tancerka w klubie Go-go? Tak na marginesie ten Mateusz to ja a więc skończę na ten temat. Potem byli Grzegorz S. Piotrek S. Adam M. i Marcin A. zaprezentowali oni skecz muzyczny, który zwalił z nóg każdego. Piotrek wyglądał lepiej niż sama Britnej. Może będzie jej zastępcą? Piotrek miał jeszcze jedno podobieństwo do Britnej, a mianowicie oboje nie umieją śpiewać. Wychowawczyni klasy LP 2, prof. Danuta Jachymek ze zrezygnowaniem spoglądała na występy swych wychowanków. Jej spojrzenie jak by mówiło „dajcie sobie spokój”. Na koniec wystąpiły (tym razem prawdziwe) dziewczyny. Można by powiedzieć „nareszcie jakieś nie owłosione nogi !!!”. 
Choć po występie zostały przyznane wyróżnienia to myślę, iż wszyscy wypadli świetnie. Po zakończeniu otrzymaliśmy wiele pochwał od dyrekcji jak i również od  gościnnie zaproszonej nauczycielki angielskiego z LO. Na koniec dodam tylko jedno : 
Mam nadzieję że ostatni raz trafiła mi się rola kobieca !!!!!!!!!! Los kobiety straszny!. Szczególnie te kilkuminutowe walki ze stanikiem. 
(opr. "Podławek")