Studniówka
wtorek, 10 lutego 2004 13:04

W same Walentynki, tuz przed rozpoczęciem ferii zimowych, w ZST odbyła się studniówka. Tym razem młodzież bawiła się w scenerii podwodnego świata. Dekoracje, wg pomysłu pani Katarzyny Kobiałki była bardzo pracochłonna, ale za to niezwykle efektowna. Nad głowami tańczących migotała olbrzymia ławica srebrzystych rybek, z podwodnych grot wyłaniały się ukwiały, ośmiornice, kałamarnice i inne, przedziwne stwory morskie. Szczerzyły żeby krwiożercze rekiny, a przy nich nurkowały łagodne delfiny. Tu i ówdzie rosły wielobarwne rafy koralowe, a zwoje przejrzystej błękitnej folii udatnie imitowały bezdenne morskie tonie.

 

Na centralnej ścianie widniał sumiasty Neptun w otoczeniu powabnych syrenek - i to te postacie przedstawiały wychowawców klas maturalnych - panie Halinę Czarnotę, Katarzynę Kobiałkę i Annę Zawadzką-Wyroślak oraz pana Waldemara Miącza. Grono pedagogiczne z kapitanem - panią dyrektor Alicją Niezgodą i pierwszym oficerem - wicedyrektorem Józefem Targosińskim zamustrowało na pokład ms. BELFER. W kapotańskim salonie bawili się również nasi dostojni goście (wraz z osobami towarzyszącymi), czyli burmistrz Zbigniew Kania, inspektor ds. oświaty Jerzy Mendak i dyrektor LO Mirosław Plandowski.
Przedstawiciele młodzieży przygotowali piękne powitanie gości, połączone z podziękowaniami dla wychowawców, którym wręczyli wiązanki kwiatów. Pamiętali także o tych nauczycielach, którzy w początkowych klasach pełnili obowiązki ich wychowawców, czyli pani Elżbiecie Zawadzkiej i panu Marianie Wójtowiczu.
Następnie głos zabrali burmistrz i pani dyrektor, która słowami: "Poloneza czas zacząć!" oficjalnie otworzyła bal studniówkowy 2004. Zgodnie z tradycją każda z klas zaprezentowała swój układ poloneza, potem był walc, a potem zaczęły się taneczne szaleństwa trwające do szóstej rano.
Młodzież nie tylko tańczyła, w pierwszej przerwie zaprezentowała program artystyczny pt. "Dwa dni z życia maturzysty". Nad przygotowaniem części artystycznej i oficjalnych wystąpień młodzieży czuwały panie Anna Zawadzka-Wyroślak i Halina Czarnota.
Niezapomniane wrażenia tej nocy zostały uwiecznione na licznych fotografiach i opracowanych na użytek każdej klasy filmach na kasetach wideo i płytach CD.