Super nowoczesna pracownia
sobota, 23 kwietnia 2005 17:20

Ta wysoce specjalistyczna, technologiczna pracownia została sfinansowana z Funduszy UE w ramach realizacji projektów zmian w edukacji zawodowej - "Dostosowanie do wymogów współczesnego rynku pracy" - Program Phare 2001.
Projekt opracowany przez naszych nauczycieli "Mechatronika szansą dla uczniów ZST w Poniatowej" okazał się najlepszy wśród innych projektów zawodowych szkół średnich w naszym powiecie.

 

Sposród 20 najbardziej zaawansowanych projektów modernizacji programów nauczania zawodowego w województwie  zajął 3 miejsce i był prezentowany na ogólnym forum w sali Błekitnej Urzędu Wojewódzkiego. (Prezentacja projektu).
Pierwszymi, którzy skorzystali z nowej pracowni byli nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy przeszli szkolenie "Programowanie obrabiarek CNC" przeprowadzone przez przedstawicieli firmy "EMCO", oraz "INTELITEK" konstruującej i produkującej wysokiej technologii obrabiarki przemysłowe i szkoleniowe.
Uczniowie zapoznają się z programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie na zajęciach prowadzonych w formie modułowej w liceum profilowanym o profilu "mechatronika", technikum mechanicznym i  elektronicznym oraz w szkole policealnej w zawodzie technik mechatronik.
Na stanowiskach komputerowo-symulacyjnych  będą pozyskiwali wiedzę i doświadczenie w zakresie programowania, doboru narzędzi i wykonywania operacji obróbczych. Końcowym etapem cyklu kształcenia będzie wykonywania zaprojektowanych detali na tokarce CNC. Zespół komputerów, sterowniki obrabiarek i obrabiarka współpracują ze sobą w sieci, są w dyspozycji stanowiska nauczycielskiego i dają pełną możliwość wizualizacji procesu kształcenia.