Powiatowe zawody w pływaniu dziewcząt i chłopców
Wpisany przez J.Zarzycka   
wtorek, 02 grudnia 2014 12:02

powiat-pływanie18-11-2014 r. na krytej pływalni w Poniatowej odbyły się powiatowe zawody w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie na tych zawodach odnieśli duży sukces, zdobywając czołowe miejsca zarówno w sztafecie jak i indywidualnie.

ZS reprezentowały dziewczęta w składzie: Borowińska Alicja, Czopek Kamila, Madejek Joanna, Godziszewska Iwona, Misztal Sylwia, Kuchta Gabriela, Młyniec Daria, Cisłak Natalia, Chwaszczewska Aleksandra, Kotłowska Daria, Kobiałka Alicja.

Sztafetę chłopców reprezentowali uczniowie w składzie: Węgorowski Jakub, Fedorowicz Adrian, Wojtiuk Adrian, Szuwalski Szymon, Kiraga Filip, Zarzycki Kacper, Kuchta Błażej, Krzeszowski Przemek, Statek Łukasz i Piłat Jakub

Dziewczęta

Dziewczęta wzięły udział w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Ogólny czas sztafety to 3:05:21, wystarczyło to na zdobycie pierwszego miejsca. Najlepszy czas w sztafecie uzyskała Aleksandra Chwaszczewska- 16:28.  Indywidualnie w stylu dowolnym na 50 metrów zwyciężyła Sylwia Misztal z czasem 37:20.Drugie miejsce zajęła Paulina Zakrzewska z Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim z czasem 38:22. Natomiast trzecie miejsce zajęła również uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim Dagmara Wójcik z czasem 40:98. W stylu klasycznym na 50 metrów pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Chwaszczewska z czasem 46:28. Drugie miejsce Alicja Borowińska z czasem 47:84 i trzecie miejsce Daria Kotłowska z czasem 52:75. Styl klasyczny został zdominowany przez uczennice naszego liceum. W stylu grzbietowym na 50 metrów wystartowały tylko dwie zawodniczki. Zdobywczyni pierwszego miejsca Gabriela Kuchta z czasem 53:26 uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Poniatowej i drugie miejsce Magdalena Szwed z czasem 57:62, uczennica ZSZ w Opolu Lubelskim.

Chłopcy

Czas sztafety chłopców to 2:43. Najlepszy czas uzyskał uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Poniatowej Kacper Zarzycki z czasem 12:50. Sztafeta chłopców nie była gorsza od sztafety dziewcząt i również zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie pływali stylem dowolnym na 50 metrów:  Kacper Zarzycki uzyskał czas- 12:50 zdobywając pierwsze miejsce, drugie miejsce Błażej Kuchta z czasem 35:86, trzecie miejsce Jakub Węgorowski z czasem 36:07. Stylem klasycznym na 50 metrów pływali uzyskując kolejne miejsca: Adrian Wojtiuk z czasem 47:59, Przemek Krzeszowski z czasem 50:18, Jakub Piłat z czasem 56:92.