Jaka jesteś kobieto? - czyli o wystawie prac plastycznych Edyty Zdun
Wpisany przez GChabucka   
poniedziałek, 09 marca 2015 22:03

Kobieta – krucha i delikatna, a jednocześnie zmysłowa i prowokująca, źródło inspiracji i natchnienia artystów... Tak najkrócej można powiedzieć o wizerunkach kobiet przedstawionych przez Edytę Zdun, uczennicę IV klasy Technikum im. E. Kwiatkowskiego w Poniatowej.

 

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej, promując utalentowane osoby, zorganizowała wystawę prac Edyty. Znalazło się na niej około dwudziestu aktów kobiecych wykonanych węglem, ukazujących zmysłowe piękno kobiecego ciała. W trakcie otwarcia wystawy (6.03. 2015 r.) Edyta wyjaśniła, że inspiracją stały się dla niej fotografie Piotra Schillinga. Dowiedzieliśmy się również, że szczególną przyjemność czerpie z wykonywania prac ołówkiem i węglem. Tworzy tak, jak podpowiada jej serce i intuicja, nigdy nie brała lekcji rysunku.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji podziwiać prac Edyty, zapraszamy w najbliższych dniach do obejrzenia wystawy w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Poniatowej. Wystawa czynna do 14.03.2015 roku.

Edycie życzymy kolejnych, równie udanych, wystaw oraz pasji tworzenia.

(zdjęcia udostępnione przez Bibliotekę Publiczną w Poniatowej)


 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości