Próby literackie nastolatki
Wpisany przez BW   
czwartek, 08 października 2015 20:19

Marta Stawiarska uczennica klasy 2 LO jako jedna z pierwszych odważyła się na naszej stronie w zakładce "Twórczość uczniów" opublikować swoją powieść. Historię Marty prezentujemy w  oczęściach, które regularnie będą pojawiały się na stronie szkoły. Już od dzisiaj, w każdy poniedziałek pojawi się na naszej stronie kolejny odcinek.

 

A oto jak Marta pisze o sobie:

Czytać lubiłam od zawsze. Często pisałam swoje wersje historii, które wpadły mi w ręce. Zwykle były to jednak króciutkie opowiadania. Pewnego dnia przeczytałam coś, co całkowicie zmieniło moje życie.

Była to książka Eleanor Porter pt. „Pollyanna”. Zaintrygowała mnie główna bohaterka i jej „gra w radość”, którą zarażała wszystkich dookoła. Chciałam stworzyć postać jej podobną, współczesną kontynuatorkę tej „zabawy”.

Moja powieść "Ja nigdy nie zaznam szczęścia" opowiada o 13-letniej Kate Mervelson. Dziewczyna całe swoje życie spędziła w domu dziecka. Zostaje z niego zabrana przez swoją ciotkę Elaine. Uznaje to za szansę na znalezienie biologicznych rodziców.

Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.

 

Zachęcamy również innych uczniów do wykorzystania strony www szkoły jako platformy do prezentacji swojej twórczości. Zainteresowanych proszę o kontakt - B.Wyroślak.

 

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6