I Ty możesz uratować komuś życie!
Wpisany przez Pedagog   
środa, 02 grudnia 2015 14:04

Zawsze znajdzie się ktoś, kto takiego apelu nie potraktuje obojętnie. W naszej szkole również znalazła się 8 - osobowa grupa uczniów, dla których życie ludzkie jest bezcennym darem. To oni właśnie odpowiedzieli na apel Fundacji DKMS Polska i wzięli udział w rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku.

W Zespole Szkół taka akcja rejestracyjna odbyła się po raz pierwszy. Poprzedziły ją zajęcia informacyjne, podczas których omówione były metody pobierania szpiku, wymieniono choroby uniemożliwiające zostanie Dawcą, a także obalono mity związane z oddawaniem szpiku. W szkole już są osoby, które wcześniej trafiły do banku potencjalnych dawców. Jesteśmy dumni z kolejnych uczniów, którzy po dzisiejszej (03.12.2015r.) rejestracji powiększyli grono odważnych i wrażliwych osób.

Niestety, są choroby wykluczające  możliwość zostania Dawcą. I dlatego nie wszyscy, którzy chcieli się zarejestrować, mogli to zrobić. Szkoda, ale na szczęście pomagać możemy na wiele sposobów. Liczy się ten pozytywny odruch serca oraz to, by nie przejść obojętnie nad ludzkim problemem, krzywdą czy cierpieniem.

Jeszcze raz dziękujemy i cieszymy się, że na naszych uczniów możemy liczyć w każdej sytuacji.