24 Finał Wielkiej Orkiestry
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 12 stycznia 2016 08:38

Wielka Orkiestra „zagrała” już po raz 24, a wolontariusze z Zespołu Szkół w Poniatowej znowu wyruszyli z puszkami na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze  na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Chętnych jak zwykle do tego typu działań było wielu. Stanowiliśmy bardzo liczną grupę: 16 wolontariuszy (to ci, którzy mieli identyfikatory i puszki)  i 27 przyjaciół akcji (to najczęściej osoby, które obdarowywały darczyńców serduszkami). Mimo chłodu i śniegu, a czasami wczesnych godzin porannych (8.30 w niedzielę to przecież bardzo rano) nasi uczniowie niestrudzenie zachęcali przechodniów do udziału w zbiórce. Bez względu na to komu, ile udało się nazbierać, wszyscy odczuwali radość i satysfakcję, że mogą pomóc. W taki właśnie dzień,  jak 10 stycznia 2016 roku, byliśmy lepsi dla siebie i dla innych. A młodzież? – młodzież jak zwykle okazała się wspaniała, bo potrafi myśleć, odczuwać, działać i dlatego mamy tyle udanych akcji.
Dziękujemy za to, że jesteście prawdziwymi wolontariuszami, którzy widzą, słyszą, czują i chętnie pomagają wszystkim, którzy liczą na Wasze wsparcie.