Festiwal Aktywności Młodzieżowej
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 07 czerwca 2016 12:44

Pod taką nazwą odbyło się 23 maja 2016r. w Trybunale Koronnym w Lublinie spotkanie zorganizowane przez Fundację Sempre a Frente, z którą nawiązaliśmy współpracę już kilka lat wcześniej.

Szkołę reprezentowało pięć uczennic z klasy LO2a, aktywnie działających w Szkolnym Kole Wolontariatu. Uczestnicy festiwalu już podczas rejestracji zostali podzieleni na grupy (każda z naszych dziewcząt pracowała w innej grupie), które otrzymały zadania do realizacji w grze „Oblicza aktywności”.

 

Uczestnicy każdej z grup (w grupach był podział na pary) mieli odwiedzić tzw. stacje przygotowane przez różne instytucje: Eurodesk, Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw, EVS, Media and Youth, Młodzieżowa Rada Miasta Lublin, Projektor, Teatrikon, Warsztaty Kultury. Po zebraniu informacji z każdej stacji grupy miały za zadanie opracować 8 złotych rad, jak nie przespać młodości. Było to po prostu generowanie  różnych pomysłów, które zostały zaprezentowane przez każdą  grupę na zakończenie festiwalu. Podczas spotkania młodzież wykazała się ogromną kreatywnością, pomysłowością i umiejętnością współpracy. Szkoda, że wydarzenia takiego typu, gdzie poprzez zabawę można otrzymać dużą porcję nowych informacji (np. o europejskim wolontariacie, o legalnej pracy w Europie, o wydarzeniach kulturalnych), są organizowane dosyć rzadko.