Tomek Finalistą OITiW
Wpisany przez MWawrzyniak   
niedziela, 12 czerwca 2016 15:36

Tomek Nagrodzki Finalistą etapu centralnego III stopnia OITiW w Koszalinie

W roku szkolnym 2015/2016 miejscem organizacji etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości było II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. W trzydniowych (od 10 do 12 czerwca) zmaganiach brało  udział 27 zespołów po 3 uczniów z całej Polski- najlepsi z najlepszych. Wśród reprezentacji okręgu Lublin znalazł się  uczeń Technikum ZS Poniatowa Tomasz Nagrodzki. Tomek uzyskał tytuł FINALISTY OLIMPIADY WIEDZY INNOWACJI TECHNICZNYCH i WYNALAZCZOŚCI w 2016 roku. Otrzymał zaświadczenie upoważniające do zwolnienia z pisemnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest traktowane równoznaczne z uzyskaniem 100% punktów z tej części egzaminu oraz możliwość przyjęcia na studia z pominięciem zasad postępowania kwalifikacyjnego na  prawie wszystkie kierunki techniczne na uczeniach w Polsce.

 

Czas pobytu na Olimpiadzie to nie tylko zmagania uczniów w dziedzinie wynalazczości ale możliwość poznania kolegów i koleżanek z różnych regionów Polski o podobnych zainteresowaniach, poznanie miasta Koszalina, okolic i ich historii. Z ważniejszych punktów programu Olimpiady należy wymienić pobyt w parku wodnym w Koszalinie, rejs statkiem po Bałtyku do Darłówka.

Tytuł finalisty ogólnokrajowego  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla Tomka jest  olbrzymim sukcesem. Liczymy że w związku z planem  organizacji eliminacji okręgowych OITiW w przyszłym roku w ZS Poniatowa na kolejne sukcesy naszych uczniów.