Niecodzienna wizyta
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 15 lipca 2016 09:05

Ostatni przed upragnionymi wakacjami tydzień nauki rozpoczął się bardzo ciekawie. W poniedziałek 20 czerwca młodzież klas licealnych uczestniczyła w nietypowych zajęciach, bo prowadzonych przez gości z Gruzji i Azerbejdżanu. Uczniowie dowiedzieli się dzięki przedstawionym prezentacjom o tradycji i kulturze krajów, z których pochodzili nasi goście, mogli pokonwersować w języku angielskim, a nawet zatańczyć gruziński taniec. Teo przygotowała kilka figur z tradycyjnych gruzińskich tańców we współczesnej aranżacji, co wywołało duże zaskoczenie i zachwyt (bo tańce wymagają dobrej kondycji fizycznej). Swoimi umiejętnościami popisywał się również Rahman, który zatańczył wspólnie z Teo fragment tańca ludowego. Szybkość zaprezentowanych kroków była nie do powtórzenia. Niestety, zbyt krótki czas pobytu nie pozwolił na podjęcie kolejnych prób tańca.

 

Teo i Rahman podzielili się także swoimi wrażeniami z kilkumiesięcznego pobytu  w naszym kraju. Są zaskoczeni polską gościnnością i podobają się im nasze tradycje, a szczególnie wielkanocne, bo mieli okazję być w Polsce podczas Świąt Wielkanocnych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie możliwość zorganizowania dłuższych zajęć z gośćmi z zagranicy, tym bardziej że odnowiliśmy naszą współpracę z Fundacją „Sempre a Forte”, która realizuje projekty związane z wymianą studentów. Być może będą to osoby z innych krajów. Dzięki takim spotkaniom młodzież będzie mogła poznawać tradycje, obyczaje i kulturę innych narodów oraz doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.