Projekt Erasmus + “Welcome to Europe?!”
Wpisany przez Barbara Kramek   
niedziela, 16 października 2016 21:22

Trwanie projektu: 09/2016 – 08/2018

Zespół Szkół w Poniatowej rozpoczyna realizację kolejnego projektu Międzynarodowego Programu Wymiany Młodzieży Erasmus +. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Barbara Kramek.

Projekt będzie trwał od września 2016 roku do sierpnia 2018 r.

Tytuł projektu: Welcome to Europe?! Biographies and living conditions of refugees in the context of refugee policy of the participating countries and the European Union” - „Witamy w Europie?! Biografie i warunki życiowe uchodźców w polityce krajów Unii Europejskiej”. W projekcie będziemy współpracować ze szkołami z Niemiec, Włoch, Turcji i Francji.

 

Szkoły partnerskie:

1)      Niemcy, Rüthen, Nadrenia Północna-Westfalia: Friedrich-Spee-Gymnasium Rüthen, www.fsg-ruethen.de.

2)      Włochy, Terlizzi, prowincjaPuglia :  I.I.S.S. Liceo Statale "Tommaso Fiore" , www.liceofiore.it.

3)      Turcja, Büyükçekmece, prowincja Istanbul: ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE ANADOLU MESLEK LİSESİ, www.adaletmesleklisesi.com.

4)      Francja, Brioude, w regionie Owernia-Rodan-Alpy: Collège Lafayette, www.clg-la-fayette-brioude.ac-clermont.fr

W ramach projektu odbędą się 4 Międzynarodowe Spotkania Partnerskie w których weźmie udział po około 10-12 osób z każdego kraju.

1)      Niemcy  – marzec 2017 r.

2)      Włochy  - październik 2017 r.

3)      Turcja – czerwiec 2018 r.

Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe odbędzie się w Zespole Szkół w Poniatowej w dniach 6-10 listopada 2016 roku.

Niniejszy projekt jest szansą dla młodzieży do nabywania wiedzy o krajach Unii Europejskiej i rozwoju umiejętności dialogu międzykulturowego. Wymiana młodzieży daje motywację do nauki języków obcych, stwarza okazję do interakcji społecznej i uczy tolerancji, wyrozumiałości, a przede wszystkim współpracy młodych ludzi z krajów partnerskich. Uczniowie będą także zbierać informacje i materiały na temat swojej kultury i tradycji, przez co wzmocnią własną tożsamość kulturową.

Ponadto, wspólne działania przyczynią się do poszerzania kreatywności i przedsiębiorczości uczniów. Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w działania projektu.