Aby święta były bardziej radosne
Wpisany przez Pedagog   
środa, 14 grudnia 2016 13:03

Wolontariusze z naszej szkoły nie mają czasu na nudę. Jeszcze wspominają swoje dyżury pełnione podczas akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, a tu już otrzymali zaproszenie do kolejnego działania. W tym roku po  raz pierwszy wzięliśmy udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności”. Głównym organizatorem była Fundacja Bank Żywności w Lublinie i to właśnie ta organizacja poprosiła nas o pomoc. W Poniatowej współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem „Animus”, które organizowało transport zebranej żywności.

 

Wolontariusze przeprowadzali zbiórkę w ciągu dwóch dni- 25 i 26 listopada. Nie był to najlepszy termin, bo przecież kilka dni wcześniej (19 listopada) zbieraliśmy żywność w poniatowskich sklepach w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jednak jak zwykle nasza mała społeczność okazała się niezwykle wrażliwa na potrzeby innych, tym bardziej, że pozyskana żywność miała trafić do osób potrzebujących zamieszkałych na terenie Poniatowej.

W zbiórce uczestniczyło 25 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Niektórzy z nich zachęcili swoje rodziny i znajomych do udziału w zbiórce, bo liczy się każdy podarowany produkt, by w niektórych domach święta choć trochę różniły się od trudnej codzienności. Dziękujemy ofiarodawcom, a wolontariuszom życzymy, aby każde działanie dawało im dużo radości i było zachętą do udziału w kolejnych.