I Poniatowskie Forum Nowych Technologii - zaproszenie
Wpisany przez BW   
czwartek, 20 kwietnia 2017 19:42

Konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2017 w Zespole Szkół w Poniatowej, w godzinach od 8:30 do 14:00. Skierowana jest ona do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z naszego regionu. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały wszystkie gimnazja i szkoły średnie z powiatu opolskiego. Spodziewamy sie około 130 uczniów zainteresowanych informatyką i nowymi technologiami.

Konferencja ma służyć propagowaniu wśród uczniów wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęceniu ich do wybrania ścieżki kariery związanej z dziedzinami technicznymi oraz pokazaniu możliwości rozwoju osobowego młodego człowieka we współczesnym, zautomatyzowanym, skomputeryzowanym, innowacyjnym świecie.

 

 

ZAPRASZAMY do śledzenia informacji na fanpage szkoły

https://www.facebook.com/zsponiatowa/

Dla tych co nie mają Facebooka - zakładka  Poniatowskie Forum Nowych Technologii

 


Konferencja wpisuje się w harmonogram imprez organizowanych w Poniatowej związanych z 80-leciem Centralnego  Okręgu Przemysłowego oraz 55-leciem nadania Poniatowej praw miejskich.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Opolski Zenon Rodzik i Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Poniatowej, Urząd Miejski w Poniatowej oraz firma Edge One Solutions, reprezentowana przez Pana  Piotra Pietrasa, absolwenta naszej szkoły. Wsparcia w organizacji udzielą również studenci z Koła Naukowego Katedry Informatyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Grupa Kul-Net oraz lokalni przedsiębiorcy: PAWTRANS HOLDING SP. Z O.O., WENTWORTH TECH SP. Z O. O., ORZEŁ S.A., METALTON G. OLCHAWSKI SP.J.

Podczas konferencji odbędą się wykłady o tematyce związanej z nowymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy, prowadzone przez specjalistów IT, wykłady przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół, miniwarsztaty dla uczniów oraz prezentacje przedsiębiorców – perspektywy zatrudnienia dla młodych. Uczestnicy konferencji będą mogli również obejrzeć stoiska zaprezentowane przez lokalnych przedsiębiorców oraz wziąć udział w pokazie druku przestrzennego (stoisko z drukarką 3D) i prezentacji modeli robotów zaprogramowanych i wykonanych przez uczniów z Koła Robotyki (stoisko z robotami). W programie zapewniamy także chwile rozrywki w salonie gier zorganizowanym przez absolwentów ZS, obecnie studentów z Koła Naukowego Katedry Informatyki KUL. Uczniowie będą mogli zdobyć drobne upominki, biorąc udział w wielu minikonkursach związanych z treściami przedstawionymi podczas wykładów oraz za rozwiązanie ankiety dotyczącej historii miasta, działalności szkoły i lokalnych pracodawców.