I FORUM - Prelegenci
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 kwietnia 2017 12:23

Podczas konferencji Poniatowskie Forum Nowych Technologii  odbędą się wykłady o tematyce związanej z nowymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy, prowadzone przez specjalistów IT:

  1. Scrum - does it really work? / Scrum - czy to działa? /
  2. Programming - how to change my Life / Programowanie - jak zmienić swoje życie /
  3. eduLAB - THINK - CREATE – CHANGE /eduLAB - MYŚLEĆ - TWORZYĆ – ZMIENIAĆ /

oraz wykłady przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół:

  1. Druk 3D – „Drukujemy Rzeczy nie kartki” - historia o tym, jak wydrukować wszystko!
  2. „Historia rozwoju  przemysłu w naszym regionie” – Centralny Okręg Przemysłowy, a współczesne przedsiębiorstwa

 

Wykładem inauguracyjnym rozpocznie konferencję nasz absolwent Marcin Ziółkowski - obecnie Scrum Master pracujący dla największej na świecie korporacji (Sabre) dostarczającej usługi IT z zakresu podróży. Tworzone systemy obsługują ponad 90% rynku Stanów Zjednoczonych i Australi w zakresie planowania podróży, zarządzania flotą samolotów, wynajmem hoteli itp. Zarządza zespołem 15 osób i zawsze dostarcza wymagania w określonym czasie. Wcześniej pracował jako Quality Assurance w Lubelskich Spółkach IT. Od ponad 3 lat organizuje Lubelskie Dni Informatyki - główny organizator.

 


 

 

eduLAB - THINK - CREATE – CHANGE – to kolejny wykład na konferencji. Prelegentem będzie Aleksandra Wołosz - obecnie Administrative & Event Specialist w Edulab Sp. z o.o. Jedna z organizatorek Microsoft Innovation Summit, od około dwóch lat związana z firmą Edge One Solutions gdzie zarządza większością procesów administracyjnych. Od marca 2017 zaangażowana w pierwszy w Polsce Akcelerator EDTECH - EDULAB.​


 

 

 

Wykład związany z programowaniem “Programming - how to change my Life” wygłosi Konrad Tomczyk – Programista. Pasjonat technologii .NET i Android. Tworzy mobilne rozwiązania bankowe dla MasterCard Polska. Jedna z pierwszych osób która szerzyła technologię Windows Phone w Lublinie. Były Microsoft Student Partner gdzie organizował spotkania technologiczne i konferencje dedykowane dla osób ze szkół średnich.


 

 

 

Czas na przedstawienie prelegentów – uczniów ZS. Wykład „„Historia rozwoju  przemysłu w naszym regionie – Centralny Okręg Przemysłowy a współczesne przedsiębiorstwa” przedstawi Kamil Lasota, uczeń II klasy technikum o kierunku technik informatyk.

Bierze aktywny udział w życiu szkoły. Dwukrotnie uczestniczył w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości na etapie okręgowym. Interesuje się nowymi technologiami. Uczestniczył w warsztatach dotyczących drukarki 3D "Drukujemy rzeczy, nie kartki". Pasjonuje się sportem, w szczególności jazdą na rowerze, piłką nożną oraz pływaniem, w którym odnosi sukcesy w zawodach na poziomie rejonowym i wojewódzkim.


 

 

Maciek Wicha, uczeń II klasy LO, jest już doświadczonym prelegentem. Wykład o druku 3D – „Drukujemy Rzeczy nie kartki, czyli  historia o tym, jak wydrukować wszystko!” z dużym zainteresowaniem wysłuchali uczestnicy tegorocznego etapu okręgowego  Olimpiady  Innowacji Technicznych i Wynalazczości, który odbywał się w naszej szkole.

Maciek o swojej fascynacji drukiem 3D często opowiada podczas prezentacji naszej drukarki na Targach Szkół, w czasie Dni Poniatowej czy na festiwalu „StartUp” na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Podczas wizyty naszych przyjaciół z Niemiec, Francji, Turcji, Włoch (ERASMUS+) Maciek zauroczył cudzoziemców nie tylko świetnym angielskim, ale również wiedzą na temat druku 3D.

Do jego zainteresowań od lat należy informatyka, w szczególności nowe technologie (high-tech), od niedawna zajmuje się nagrywaniem i montażem krótkich filmów. Rok temu po warsztatach „Drukujemy rzeczy nie kartki!”, zorganizowanych przez nasza szkołę, do jego zainteresowań dołączyło drukowanie przestrzenne.