„Wesele” lekturą Narodowego Czytania 2017 !
Wpisany przez BW   
niedziela, 03 września 2017 08:12

Uczniowie z Zespołu Szkół  uczestniczyli w  Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.  Spotkanie zorganizowane przez  Bibliotekę Miejską odbyło się  2 września o godz. 17:00 na tarasie hotelu "Słowik". W pięknej scenerii nad poniatowskim zalewem fragmenty utworu czytane były przez władze miasta, polonistki, czytelników biblioteki oraz licealistów z klasy LO3. Oprawę muzyczną zapewniła Dziecięca Kapela Ludowa pod kierownictwem Jana Kozińskiego.

Naszą szkołę reprezentowali pani Barbara Kramek oraz licealiści z LO3: Iga Chodyra, Milena Smaga, Kasia Rybicka, Asia Kutyna, Michał Gradecki, Maciek Wicha i Kacper Bigos z technikum. Młodzież przygotowana przez panią Izabelę Walczak nie tylko fantastycznie wcieliła się w rolę bohaterów dramatu, ale również wprowadziła  elementy teatralne, co bardzo spodobało się publiczności.

Spotkanie odbyło się przy niepewnej pogodzie, która z pewnością spowodowała niezbyt liczny udział  mieszkańców Poniatowej, a szkoda, bo była to prawdziwa uczta literacka.

Najwytrwalsi widzowie, po zakończeniu czytania, mogli posilić się ciepłą herbatką, pajdą chleba ze smalcem oraz pysznymi pierogami, którymi częstowali właściciele restauracji "Słowik".

 

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości