Salon maturzystów 2017
Wpisany przez IWalczak   
wtorek, 10 października 2017 11:46

Matura, maturka, rekrutacja, uczelnia, studia… Tych parę niepozornych słów potrafi przyprawić maturzystę o dreszcze, zwłaszcza tego, który nie wie, jaki kierunek obrać po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu egzaminu dojrzałości. 15 września 2017 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przyszedł naszym oraz wielu innym maturzystom z województwa lubelskiego z odsieczą, organizując kolejną już edycję Salonów Maturzystów. A cóż to takiego? Salony Maturzystów to event, mający na celu przybliżenie uczniom klas maturalnych profile uczelni z całej Polski, proponowane kierunki oraz możliwości, które otwiera ukończenie danych studiów. Oprócz tego, przybyli uczniowie mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez profesorów i egzaminatorów z CKE, którzy w merytoryczny sposób streścili zasady zdawania oraz punktowania egzaminu dojrzałości z konkretnych przedmiotów. Nie mogło zabraknąć tam uczniów naszej szkoły - klasa LO3 z Zespołu Szkół w Poniatowej pod opieką Pani Izabeli Walczak oraz pani Katarzyny Kobiałki miała okazję wziąć udział w tegorocznych Salonie Maturzystów, a co za tym idzie, zapoznać się z programem oceniania CKE, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o uczelniach nie tylko z Lublina, lecz także Szczecina, Wrocławia, czy Warszawy. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że było to jedno z ważniejszych wydarzeń, w których mogliśmy uczestniczyć, gdyż to właśnie w tym roku szkolnym stajemy przed najtrudniejszymi decyzjami, od których zależy nasze dalsze życie. Szczęśliwi, choć lekko przerażeni zbliżającą się maturą, z torbami pełnymi wszelkich broszur i ulotek, opuściliśmy Uniwersytet Przyrodniczy, by następnego dnia przystąpić do ciężkiej, lecz jak mamy nadzieję, owocnej nauki.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości