Festiwal Aktywności Młodych
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 06 listopada 2017 13:41

Po raz trzeci uczestniczyliśmy w Festiwalu Aktywności Młodych - wydarzeniu skierowanym do aktywnej młodzieży z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy LO2 Kasia, Ala, Oliwia i Martyna- najaktywniejsze wolontariuszki w ubiegłym roku szkolnym. W tym roku festiwal odbył się 24 października i jak zwykle Fundacja Sempre a Frente zadbała o to, aby uczestnicy nie mieli czasu na nudę.

 

Dla młodzieży były przygotowane bardzo atrakcyjne warsztaty. Podczas pracy w grupach wszyscy musieli odwiedzić przygotowane stoiska i wykonać określone zadania. Na stoisku, na którym były przedstawione historie ludzi z różnymi problemami (osoba, która odbyła karę więzienia, alkoholik, dziecko z autyzmem, wychowanek domu dziecka) należało odsłuchać rozmów z tymi osobami, zapoznać się z napisanymi przez nich książkami. Kolejnym zadaniem było tworzenie biznesplanu. Następne stoisko, to rozmowy w języku angielskim z osobami, które przyjechały z różnych krajów. Dużym wyzwaniem dla grup było nagranie krótkiego filmu- „Out door”. Nie obyło się także bez quizów i prac plastycznych (wykonanie zaproszenia na Festiwal Aktywności Młodych), ale chyba jedną z najbardziej przydatnych  prac grupowych było sporządzenie listy najważniejszych rzeczy do zabrania ze sobą podczas wyjazdu do pracy za granicę. Całość bardzo podobała się młodzieży.

W tym czasie, kiedy uczniowie zdobywali nową wiedzę i umiejętności ich opiekunowie uczestniczyli w warsztatach „Aktywne formy pracy z młodzieżą, Tam również była praca w grupach, dzielenie się swoimi doświadczeniami w pracy woluntarystycznej. Po zajęciach nauczyciele zgłosili chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu warsztatach, podczas których można było otrzymać wiele wskazówek do pracy z młodzieżą, zwłaszcza pracy pozalekcyjnej.

Po oficjalnym zakończeniu zainteresowane grupy mogły uczestniczyć w „Lubelskich Spacerach”. Nasz grupa wybrała spacer trasą podziemną, którą polecamy wszystkim tym, którzy jeszcze tam nie byli.

Był to dzień pełen wrażeń i nowych pomysłów do pracy. Kasia, Ala, Oliwia i Martyna chciałyby wykorzystać wiele z nich w naszej szkole i mam nadzieję, że uda im się to zrealizować.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości