Możesz więcej niż myślisz
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 31 października 2017 13:52

Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją Sempre a Frente młodzież z Zespołu Szkół w Poniatowej mogła uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które odbyły się w naszej szkole 27 i 30 października. Tym razem były to warsztaty prowadzone w ramach realizacji pilotażowego programu edukacyjnego Coca – Cola HBC Polska #Youth Empowered: Możesz więcej niż myślisz. Uczestnikami programu byli uczniowie klas T3a, T3b i T4a ponieważ jest on skierowany do osób pełnoletnich, które są jeszcze poza rynkiem pracy.

 

W trakcie warsztatów uczniowie pracowali w grupach i wykonywali zadania dotyczące komunikacji, określania własnego potencjału, poruszania się na ryku pracy. Dzięki różnym ćwiczeniom mieli możliwość rozwijania umiejętności, które będą przydatne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Materiały, które otrzymał każdy uczestnik zajęć z pewnością przydadzą się podczas sporządzania CV, a także będą cenną wskazówką przed pierwszą rozmową z pracodawcą.

 

Program #Youth Empowered wspiera proces włączenia zawodowego poprzez oferowanie uczestnikom narzędzi rozwijających ich potencjał i możliwości na rynku pracy. Każdy uczestnik warsztatów będzie nadal mógł korzystać z pomocy doradców i zaoferowanych szkoleń poprzez internetową platformę e- learningowi. Jest to bardzo dobra forma pomocy dla młodych ludzi, którzy będą poszukiwali swojej pierwszej pracy, a otrzymane wsparcie na pewno zmotywuje ich do działania.