Z wizytą w teatrze
Wpisany przez Wioleta Łata, T1a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:41

W czwartek, 12 października klasa T1a z panią Iwoną Zalewską-Cebrykow i panią Grażyną Chabucką wybrała się do Lublina na spektakl w reżyserii Bogusława Semotiuka pt. „Projekt Sofokles”, składający się z połączonych tragedii pt. „Król Edyp” i „Antygona”.

Aktorzy Nowego Teatru w Słupsku niezwykle interesująco zaprezentowali swoich bohaterów, jednak największą uwagę publiczności przyciągnął król Edyp. Krzysztof Kluzik, który wystąpił w roli władcy próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa króla Lajosa, potrafił sugestywnie oddać  emocje i przeżycia  człowieka dowiadującego się nagle, iż to on jest winien zbrodni. Kolejną postacią godną uwagi była Antygona wykreowana przez Aleksandrę Derdę, której udało się ukazać dylematy głównej bohaterki i towarzyszące jej uczucia.

Dobra gra aktorska oraz ciekawa dekoracja sprawiły, że wszyscy oglądaliśmy przedstawienie z uwagą i zainteresowaniem.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości