O „Dziadach” Nowego Teatru ze Słupska
Wpisany przez Arkadiusz Rzedzicki, T2a   
wtorek, 07 listopada 2017 10:44

Dnia 24 października klasa T2a pod opieką pani Grażyny Chabuckiej i pani Renaty Stockiej wybrała się do Lublina na spektakl „Dziady” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Reżyser połączył wątki II i III części „Dziadów”. Byliśmy świadkami obrzędu dziadów, odprawianego ku czci zmarłych przodków, przenieśliśmy się do celi Konrada, salonu senatora Nowosilcowa oraz salonu  warszawskiego.

Naszym zdaniem aktorom Nowego Teatru ze Słupska udało się stworzyć ciekawe kreacje. Zwróciliśmy uwagę na postać Guślarza (w roli tej wystąpiła Caryl Swit) oraz Konrada (Mateusz Młodzianowski). Spośród scen najbardziej utkwiły nam w pamięci egzorcyzmy odprawiane przez księdza Piotra nad Konradem. Dekoracja – oszczędna w wyrazie – oraz towarzysząca akcji muzyka tworzyły atmosferę i pobudzały wyobraźnię.

Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. O tym, że spektakl podobał się, świadczyły gromkie brawa publiczności. Sztukę polecamy każdemu, kto nie miał jeszcze okazji jej zobaczyć.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości