Pielgrzymka maturzystów
Wpisany przez maturzysta   
wtorek, 14 listopada 2017 10:20

W dniu 14 października 2017 roku tegoroczni maturzyści z klas LO 3 „A” i T4 „A” wyruszyli na 33 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

Pobłogosławieni na nocnym czuwaniu, o 4:30 wyjechaliśmy pod opieką księdza Grzegorza Kruka, katechety Jerzego Śwista oraz wychowawczyń Pani Tatiany Lasoty- Rodzik oraz Pani Izabeli Walczak. W pielgrzymce wzięli również udział nauczyciele z Zespołu Szkół w Poniatowej wraz z Panią dyrektor Alicją Niezgodą.

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to: '”Napełnieni Duchem Świętym…” Pierwszym punktem wyjazdu była Droga Krzyżowa wokół Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Podążając kolejnymi stacjami rozważaliśmy problemy, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Zadawane były pytania, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć.  Następie uczestnicy pielgrzymki mieli chwilę wolnego czasu, który zagospodarowali na odpoczynek, zakup pamiątek a także na przygotowanie się do najważniejszego punktu Pielgrzymki, jakim była Msza Święta. O godzinie 15:30 rozpoczęła się Eucharystia odprawiona przez częstochowskiego Biskupa Antoniego Długosza. Mszy towarzyszyły pantomimy oraz piękny śpiew. Akt Zawierzenia i oddania się opiece Maryi był ważnym elementem, który miał miejsce pod koniec Mszy Świętej. Około 23.00 zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości