Sukcesy naszych recytatorów
Wpisany przez Natalia Mędrek   
środa, 29 listopada 2017 16:14

13 października 2017r. w poniedziałek odbył się powiatowy etap 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Opolskiego Centrum Kultury zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Katarzyna Zielińska, Natalia Mędrek, Milena Czechowicz, Kaja Iwaniuk, Inga Gołębiowska i Wioleta Łata. Wszystkie recytatorki przedstawiły utwory Bolesława Leśmiana, zapraszając słuchaczy w podróż do niezwykłych światów, które w charakterystyczny sposób kreuje poeta.  Poradziły sobie znakomicie.

 

Spośród 47 uczestników konkursu jury w składzie: Pani Anna Kistelska, Pani Irena Piątek oraz Pani Ewa Nowaczek, po przesłuchaniu recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny nominowało do etapu wojewódzkiego 5 osób, w tym naszą koleżankę Katarzynę Zielińską. Wyróżniono także 6 uczestników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Inga Gołębiowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe. Bardzo dziękujemy naszym polonistkom- Pani Izabeli Walczak i Pani Grażynie Chabuckiej za pomoc w doborze repertuaru oraz liczne konsultacje, dzięki którym mogłyśmy tak dobrze zaprezentować się w konkursie recytatorskim, godnie reprezentując naszą szkołę.

Trzymamy kciuki za Kasię, która przygotowuje się pod opieką Pani Izabeli Walczak do etapu wojewódzkiego.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości