Nikotynie – NIE!
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 05 grudnia 2017 06:25

Udział naszych uczniów w VII Wojewódzkim Konkursie Antytytoniowym zakończył się zajęciem już kolejny raz pierwszego miejsca w kategorii forma teatralna. Konkurs odbył się jak co roku w Światowy Dzień Rzucania Palenia. Zawsze przypada to w trzeci czwartek listopada ( w tym roku był to 16 listopada).

 

Uczniowie z Zespołu Szkół wzięli udział w dwóch kategoriach - plakat i forma teatralna. Jak zwykle byliśmy jedynymi reprezentantami z naszego powiatu.

W przygotowanej przez nas formie teatralnej pt.”Prawdziwa przyjaźń zawsze zwycięża” wzięły udział uczennice klasy LO1: Julka Boćkowska, Zuzia Czarnota, Julka Wiśniewska, Ola Cebrykow i Julka Zburzyńska.

Oprawą muzyczną zajął się  niezastąpiony Kamil Nowak z klasy T3a. Pantomima przedstawiona przez dziewczęta spotkała się nie tylko z uznaniem jury, ale i publiczności. Wiele osób gratulowało nam pomysłu. Ale przecież sam pomysł byłby niczym, gdyby nie aktorskie wykonanie. Wypada tylko mieć nadzieję, że nasze „artystki ”nadal będą pracowały nad swoimi umiejętnościami, bo przecież kolejny konkurs już za rok- jak zwykle w Puławach.

Bardzo ważna jest sama idea konkursu - ograniczenie (najlepsze byłoby wyeliminowanie!!!) palenia, zwłaszcza przez ludzi młodych. Statystyki odnośnie palenia tytoniu w Polsce wciąż niepokoją - papierosy codziennie pali co czwarty Polak w wieku 15 i więcej lat (24%). Wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 31%, wśród kobiet 18%.

Nadal więc mamy wiele do zrobienia, jeśli chodzi o profilaktykę.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości