Boże Narodzenie w ZS
Wpisany przez JŚwist   
piątek, 05 stycznia 2018 12:31

Apel


Wigilie klasowe


Cicha noc, święta noc,

Pokój niesie ludziom wszem.

A u żłóbka Matka Święta,

Czuwa sama uśmiechnięta.

Nad Dzieciątka snem,

Cicha noc, święta noc,

Pastuszkowie od swych trzód

Biegną wielce zadziwieni,

Za Anielskim głosem pieni,

Gdzie się spełnił cud.

Cud Bożego Narodzenia. Noc: cicha, święta, magiczna, gdy nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem. Rzeczy cudowne i zwykłe, to wszystko towarzyszy nam w tym szczególnym czasie, tworząc wyjątkową aurę. To chcemy czuć, w tym chcemy uczestniczyć.

Dramaturgia Bożego Narodzenia obfituje w niezwykłe wydarzenia; Aniołowie (Kobos Izabela, Machajska Martyna, Medrek Natalia) zstępują z nieba, by ogłaszać radosną nowinę i strzec  Nowonarodzone Dziecię. Diabły (Chojnacka Oliwia, Gołębiowska Inga, Nieradka Dominika)  knują intrygę -  to już fabuła jasełek, które zostały przygotowane przez uczniów klasy LO2 i wystawione w Zespole Szkół w Poniatowej 22 grudnia 2017 r.

Aniołowie budzą pasterzy (Dobrowolska Natalia, Pokraka Szymon, Zarzycka Kaja), by udali się do Betlejem i bronili swego Pana. Piekło szuka sojusznika u Heroda ( Mateusz Majerek), który o wskazanie drogi prosi Proroka (Kwietniewski Krystian). Do szopy biegnie „Baba” (Karaś Daria), aby ostrzec Świętą Rodzinę i stanąć w jej obronie. Przybywają również Trzej Królowie (Chęć Oskar, Dacka Filip, Orzech Przemysław) i oddają pokłon Bogu, który stał się człowiekiem. Święta Rodzina: Maryja (Czechowicz Milena), św.Józef (Kuchta Kacper) spokojnie reaguje na to całe zamieszanie, ale w końcu udają się do Egiptu. W poszczególne akty przedstawienia wprowadzał narrator (Dziaduch Maria).

Na zakończenie wszyscy wykonawcy pojawili się na scenie i otrzymali zasłużone brawa jako podziękowanie za wkład pracy w przygotowanie i wysoki poziom zaprezentowanych Jasełek.

Wiersze i życzenia: Gołofit Sandra, Pawełkiewicz Julia, Szarpak Wioleta.

Oprawa techniczna: Wicha Maciej, Nowak Kamil

Szczególne podziękowania należą się zespołowi muzycznemu, który dopełnił wyjątkowego klimatu pięknym śpiewem kolęd.

 

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości