II Poniatowskie Forum Nowych Technologii - zaproszenie
Wpisany przez BW   
niedziela, 27 maja 2018 08:25

29 maja 2018 w Zespole Szkół w Poniatowej odbędzie się „II Poniatowskie Forum Nowych Technologii”. Konferencja skierowana jest ona do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z naszego regionu. Przewidujemy udział około 100-150 osób. Zapraszamy z każdej szkoły w regionie do 10 uczniów interesujących się informatyką, nowymi technologiami itp. wraz z opiekunem.

Poniatowskie Forum Nowych Technologii ma służyć propagowaniu wśród uczniów wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęceniu ich do wybrania ścieżki kariery związanej z dziedzinami technicznymi oraz pokazaniu możliwości rozwoju osobowego młodego człowieka we współczesnym zautomatyzowanym, skomputeryzowanym, innowacyjnym świecie.

HARMONOGRAM

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Poniatowej oraz firma Edge One Solutions reprezentowana przez Pana  Piotra Pietrasa absolwenta naszej szkoły. Wsparcia w organizacji udzielą  również  Urząd Miejski w Poniatowej, lokalni przedsiębiorcy: WentworthTech Sp.z o.o., Pawtrans Holdind Sp.z o.o., Orzeł S.A., Metalton G.Olchawski SP.J., Zakład Produkcyjny Nałęczowianka oraz  studenci z Koła Naukowego Katedry Informatyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Jest to już druga edycja konferencji informatycznej organizowanej przez uczniów naszej szkoły, pasjonatów nowych technologii. Swoje zainteresowania mogą oni realizować podczas zajęć: koła grafiki komputerowej (projektując i drukując modele 3D, tworząc prace plastyczne i materiały reklamowe: ulotki, plakaty itp. z pomocą m.in. programów graficznych Corel czy Photoshop), koła robotyki (składając i programując modele robotów). Swoimi umiejętnościami i wiedzą dzielą się z innymi nie tylko poprzez udział w wielu konferencjach lubelskich (w tym roku swoje stoiska prezentowali podczas konferencji Check”IT czy Lubelskich Dni Informatyki), ale również organizując własną konferencje i zapraszając do udziału specjalistów IT.

 

logo-zs-projekt-przeroczyste.pngHarmonogram konferencji

II Poniatowskie Forum Nowych Technologii

29.05.2018

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników

 

9:00 – 9:15 Otwarcie konferencji

· Przywitanie (gości oficjalnych, prelegentów, przedstawicieli szkół itp.)

· Krótka informacja o działaniach informatycznych w ZS

 

9:15 – 9:30 WYKŁAD I - INNOWACJE. O CO COME ON?

Prelegent Daniel Bancer - Aktywny przedsiębiorca oraz współtwórca kilku startupów. Od kilku lat pracuje z młodzieżą, organizuje konferencje krajowe i międzynarodowe, promuje rozwój lubelskiego środowiska startupowego. Obecnie jest business developerem oraz analitykiem biznesowym w spółce Venture Capital Development.

 

9:30 – 10:30 PREZENTACJE PRZEDSIĘBIORCÓW: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Orzeł S.A., Metalton G.Olchawski sp.j., Nestle Polska S.A (każdy około 10 – min)

10:30– 12:00 Prezentacje w pracowniach komputerowych –pokaz programowania Druku 3D, robotów i obrabiarki CNC – prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych ZS i uczniów.

Przegląd stoisk przedsiębiorców.

 

12:00– 12:30 Przerwa. Poczęstunek. Zabawa w salonie gier komputerowych

 

12:30– 12:45 WYKŁAD II - TY TEŻ MOŻESZ TWORZYĆ GRY!

Prelegent Karol Górski - Unity Developer w firmie Netins Software, uczestnik programu Netins Academy. Student Informatyki i członek Studenckiego Koła Naukowego Informatyki UMCS.

Inicjator warsztatów tworzenia gier i grafiki 3D Junior GameDev Academy. Interesuje się rynkiem elektronicznym, grami komputerowymi, jak i papierowymi RPG.

 

12:45– 13:00 WYKŁAD III - 20 NAJDZIWNIEJSZYCH RZECZY Z DRUKARKI 3D
Prelegent Jarosław Tatarczak - Pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktorant Politechniki Lubelskiej, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Projektowania i Druku Przestrzennego. Pasjonat technologii druku i skanu 3D. Dodatkowo interesuję się: pilotowaniem dronów, projektowaniem grafiki dla potrzeb VR i programowaniem układów mikroprocesorowych (Arduino, Raspberry).

13:00– 13:15 WYKŁAD IV DRUK 3D - OD PRZEDSZKOLA PRZEZ HOLLYWOOD DO NASA

Prelegent Maciej Wicha, tegoroczny absolwent liceum w ZS

13:15– 13:30 Zakończenie konferencji. Podsumowanie, nagrody, podziękowania.