„Tango” Mrożka – czy wciąż aktualne?
Wpisany przez Kamil Lasota, T4a   
wtorek, 19 marca 2019 20:53

W poniedziałek, 11 marca, uczniowie klas T4a i T4b wraz z paniami Haliną Czarnotą, Grażyną Chabucką i Małgorzatą Wiśniewską obejrzeli spektakl "Tango” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Sztuka prezentowana była w Centrum Kongresowym Uniwersytetu  Przyrodniczego w Lublinie.

Aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa  zaprezentowali obraz awangardowej rodziny, w której mamy do czynienia z odwróceniem tradycyjnych ról i konfliktu pokoleniowego – Artur, najmłodszy członek rodziny, walczy w obronie tradycji i starego porządku, krytykując nowoczesność rodziców. Ale „Tango” to sztuka nie tylko ukazująca kryzys współczesnej rodziny, lecz także poruszająca problem władzy, wolności, roli sztuki i artysty.

Obejrzenie spektaklu z całą pewnością przyda się maturzystom, którzy nie zdążyli  zapoznać się z utworem Sławomira Mrożka. Ogólne wrażenia po spektaklu były pozytywne i z całą pewnością nikt nie żałuje uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości