Konferencja historyczno-literacka
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 02 kwietnia 2019 08:52

14 marca w naszej szkole odbyła się Konferencja historyczno-literacka pt. „Oblicza kobiet w historii, literaturze i sztuce". Motywem przewodnim konferencji było upamiętnienie kobiet, które swoją postawą i czynami zasłużyły się w historii naszego kraju, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy historyczno-literackiej. Uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w wykładach pt. „Kobieta w sztuce" i „Rola kobiet w historii państwa polskiego". Po zakończonych wykładach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali apel, który przygotowali wraz z nauczycielami przedmiotów humanistycznych. Po części artystycznej miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego i literackiego „Bohaterki polskiej historii- którą z nich chciałbym zobaczyć na banknotach". Po zakończonej konferencji wszyscy jej uczestnicy udali się na świetlicę szkolną na przygotowany poczęstunek.

 

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości