KATARZYNA ZIELIŃSKA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
poniedziałek, 13 maja 2019 05:56

Katarzyna Zielińska zakwalifikowała się do IV finałowego etapu XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Dar na stulecie.” Do tego etapu dodarło 6 zawodników z naszego rejonu, który obejmuje województwo lubelskie i świętokrzyskie. W sumie w całej Polsce do finałowego etapu dotarło 51 osób. Etap I i II to test wiedzy o twórczości i życiu Jana Pawła II, natomiast etap III polegał na napisaniu eseju na jeden z trzech tematów:

1.Nie pragnijmy Polski, która by nas nic nie kosztowała.” (Jan Paweł II, Częstochowa, 1983). Czy i jak budować teraźniejszość i przyszłość Polski w zgodzie z myślą Jana Pawła II?

2. „Dialog zakłada poszukiwanie tego co prawdziwe, dobre i sprawiedliwe dla każdego człowieka” (Jan Paweł II, Florencja, 1986).  Dialog według Jana Pawła II jako metoda rozwoju osoby i społeczeństwa.

3. „Odnowa świata wymaga zmagań. Nie zmagania się z człowiekiem, ale walki ze złem, 
które obecne jest w nas i w świecie. To wymaga poświęcenia.”  (Douala, 1985). Jakich poświęceń wymaga dzisiaj budowanie cywilizacji miłości?

Kasia wybrała trzeci temat. 18 maja odbędzie się ostatni etap konkursu, który polega na ustnej obronie swojego eseju przed czteroosobową komisją. Trzymamy za Kasię kciuki.

 

 

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości i 1 użytkownik