III Poniatowskie Forum Nowych Technologii
Wpisany przez Wiola Łata & ZS Express   
wtorek, 21 maja 2019 16:50

21 maja nasza szkoła już po raz trzeci miała zaszczyt organizować prestiżowe i coraz bardziej rozpoznawalne w naszym regionie „Poniatowskie Forum Nowych Technologii”. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był rozwój sektora Education Technologies w Polsce, a w szczególności nowoczesne technologie informatyczne. W trakcie wydarzenia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wdrożenie oprogramowania Universality, wspierającego rozwój uczniów w zakresie technologii informatycznych.

W konferencji uczestniczyło około 120 młodych ludzi z całego powiatu. Gościliśmy wielu interesujących gości, prelegentów oraz zaprzyjaźnione firmy, czyli naszych sponsorów. Można było dowiedzieć się wiele o tajnikach i zasadach działania tych firm oraz dziedzinach, w których się specjalizują. Prelegenci opowiadali min. o sztucznej inteligencji i aplikacjach mobilnych. Po każdym z wykładów odbywały się konkursy dzięki którym każdy z uczestników mógł otrzymać ciekawą nagrodę. Dodatkowo nasi uczniowie z koła mechatronicznego przygotowali pokazy robotów, koledzy z koła grafiki prezentowali pracę drukarki 3D i przedmioty wykonane na zajęciach, można było podziwiać makietę dawnych zakładów EDA powstałą dzięki drukowi przestrzennemu. Nasi absolwenci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przygotowali w świetlicy salon gier komputerowych. Dodatkową atrakcją był również pokaz lotu drona, warsztaty z Pixblocks prowadzone przez naszych uczniów.