Młodzież ma głos
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 31 maja 2019 07:55

Pod takim tytułem odbyły się  23 maja warsztaty w klasach  LO2 i T3a, które poprowadziła Pani Monika Mieleszko-Kuwałek z Fundacji Sempre a Frente.

Głównym celem zajęć było przekonanie młodzieży, że warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdyż  dzięki aktywnemu uczestnictwu w procesach politycznych mogą mieć wpływ na swoją przyszłość. Podczas warsztatów zostały poruszone następujące zagadnienia: czym jest Unia Europejska i jakie są jej cele, instytucje UE, uprawnienia, rola i struktura Parlamentu Europejskiego. Uczniowie w grupach i indywidualnie wykonywali różne zadania, które ostatecznie miały dać odpowiedź jak ważna jest UE w ich życiu. Luźna dyskusja na temat znaczenia i rozumienia tego, czym jest Europa, analiza wkładu UE w codzienne życie młodych, wartości wyznawane w UE  miały pomóc młodzieży w zrozumieniu zmieniającej się Europy, sposobu sprawowania w niej władzy i procesów decyzyjnych, na które młodzi obywatele również mają wpływ.

Dzięki wieloletniej współpracy z  Fundacją możemy korzystać z różnych, ciekawych warsztatów i spotkań. Tym razem także były to bardzo interesujące zajęcia, które nie tylko dawały wiedzę, ale miały wpływ na kształtowanie obywatelskich postaw.

 

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości