Młodzież ma głos
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 31 maja 2019 07:55

Pod takim tytułem odbyły się  23 maja warsztaty w klasach  LO2 i T3a, które poprowadziła Pani Monika Mieleszko-Kuwałek z Fundacji Sempre a Frente.

Głównym celem zajęć było przekonanie młodzieży, że warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdyż  dzięki aktywnemu uczestnictwu w procesach politycznych mogą mieć wpływ na swoją przyszłość. Podczas warsztatów zostały poruszone następujące zagadnienia: czym jest Unia Europejska i jakie są jej cele, instytucje UE, uprawnienia, rola i struktura Parlamentu Europejskiego. Uczniowie w grupach i indywidualnie wykonywali różne zadania, które ostatecznie miały dać odpowiedź jak ważna jest UE w ich życiu. Luźna dyskusja na temat znaczenia i rozumienia tego, czym jest Europa, analiza wkładu UE w codzienne życie młodych, wartości wyznawane w UE  miały pomóc młodzieży w zrozumieniu zmieniającej się Europy, sposobu sprawowania w niej władzy i procesów decyzyjnych, na które młodzi obywatele również mają wpływ.

Dzięki wieloletniej współpracy z  Fundacją możemy korzystać z różnych, ciekawych warsztatów i spotkań. Tym razem także były to bardzo interesujące zajęcia, które nie tylko dawały wiedzę, ale miały wpływ na kształtowanie obywatelskich postaw.

 

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości