Festiwal Inspiracji
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 12:29

W wydarzeniu, które miało miejsce 20 maja 2019roku w Trybunale Koronnym w Lublinie wzięła udział 20 osobowa grupa uczniów z klas LO1 i LO2. Organizatorzy Festiwalu Inspiracji- Fundacja Sempre a Frente przygotowali zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów bardzo ciekawe warsztaty. Była to już V edycja corocznego spotkania, które jest adresowane przede wszystkim do młodych osób z terenu Lubelszczyzny. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w tym ciekawym wydarzeniu już po raz czwarty.

 

Tegoroczny Festiwal Inspiracji realizowany był pod hasłem „Obudźmy się!”. Młodzi uczestnicy, po podzieleniu na grupy (otrzymali koszulki z odpowiednim kolorem grupy), wzięli udział w interaktywnej grze edukacyjnej, podczas której korzystali ze zorganizowanych stoisk:

  • Warsztaty Kultury,
  • Fundacja Inside out,
  • Wolontariat Studencki „Projektor”,
  • Wyścig Kaczek,
  • Team Teatrikon,
  • Note Group,
  • Fundacja Sempre a Frente,
  • Punkt informacyjny sieci Eurodesk I program Erasmus +.

Przy każdym stoisku na grupy czekały nowe zadania, których wykonanie wzbogaciło uczniów o nową wiedzę i umiejętności (różne formy wolontariatu, praca na zasadzie projektu, działania dla społeczności lokalnej, rozwój osobisty).

Na zakończenie gry każda grupa prezentowała efekty swojej pracy, które między innymi miały zainspirować i zachęcić uczestników warsztatów do aktywności lokalnej, krajowej i międzynarodowej.

Tak, jak co roku i tym razem uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym międzyszkolnym spotkaniu, dzięki któremu zawierają nowe znajomości, poznają różne formy działań społecznych i uczą się autoprezentacji.  Tym bardziej, że podczas spotkań młodzi ludzie są zachęcani nie tylko do aktywności krajowej, ale do działań w ramach realizacji projektów międzynarodowych.

 

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości