T1a na Festiwalu Nauki w Lublinie
Wpisany przez HCZarnota   
poniedziałek, 23 września 2019 21:20

17 września uczniowie klasy T1a wybrali się na Festiwal Nauki w Lublinie. Towarzyszyły im panie Halina Czarnota i Małgorzata Wójcikowska. Punktem docelowym był Wydział Ekonomiczny UMCS. W godzinach od 09:00 do 10:00 uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyli w części konferencyjnej. Były to trzy wykłady o następującej tematyce: 1. Systemy emerytalne na świecie, 2. Polski system emerytalny, 3. Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe. Prelegenci w bardzo przystępny sposób przekazali wiedzę z zasygnalizowanych obszarów.

Pomysłowość i ekspresyjne zachowanie prowadzących wzbudziły duże zaciekawienie słuchaczy. Następnie w godzinach od 10:00 do 13:00 odbyła się część warsztatowa. Młodzież poznała różnorodne sposoby oszczędzania i inwestowania nadwyżek finansowych. Uczniowie poznali też istotę inwestycji w kruszce, nieruchomości, lokaty bankowe, obligacje, akcje oraz fundusze inwestycyjne. Ponieważ praca umysłowa jest bardzo wyczerpująca i wzmaga apetyt, w drodze powrotnej konieczna była wizyta w McDonald's. Ta wycieczka była bardzo dobrą lekcją przedsiębiorczości, a wiedzę z niej wyniesioną uczniowie mogą wykorzystać w swoim dorosłym życiu.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości