Dzień Chłopaka w T1a
Wpisany przez H.Czarnota i A. Goliszek   
czwartek, 03 października 2019 18:59

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie klasy T1a wespół z wychowawczynią Haliną Czarnotą i panią Małgorzatą Wójcikowską wybrali się do kina na film pt TO - Rozdział 2. Wcześniej jednak solidnie popracowali na trzech pierwszych lekcjach. Potem busem pojechali do Lublina do kina w galerii Felicity. Zanim uczniowie zasiedli w wygodnych fotelach sali kinowej, skorzystali z bogatej oferty strefy gastronomicznej. Seans trwał trzy godziny. Jest to horror oparty na jednej z powieści Stephena Kinga.

 

Nie jest to druga część w tradycyjnym rozumieniu. To integralny segment całości. 27 lat po tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa, dorośli bohaterowie spotykają się w rodzinnym mieście Derry, miejscu, które usilnie próbowali wyprzeć z pamięci. Teraz muszą się  zmierzyć ze strachem przed przeszłością. Niczego się nie nauczyli przez te wszystkie lata, nie przepracowali traumy. "Jeśli będąc dziećmi, uczymy się żyć, to będąc dorosłymi, uczymy się umierać" - pisał King. "To", jak wiele innych innych książek mistrza, jest opowieścią o dojrzewaniu schowaną pod płaszczykiem grozy. Film wszystkim się podobał. Było to kolejne udane spotkanie integracyjne tej klasy.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 180 gości