Z wizytą w teatrze
Wpisany przez GChabucka   
niedziela, 06 października 2019 20:28

W piątek, 20 września, klasy T1a i LO1b z Panią Katarzyną Kramek i Panią Grażyną Chabucką wybrały się do Lublina na spektakl „Król Edyp” w reżyserii Jarosława Szweca. Obejrzeliśmy inscenizację tragedii Sofoklesa w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa.

Dramat nawiązuje do greckiego mitu opisującego dzieje obciążonego klątwą rodu Labdakidów i ukazuje prawa rządzące ludzkim losem. Razem z Edypem, tytułowym bohaterem sztuki, próbowaliśmy rozwikłać zagadkę zabójstwa króla Lajosa i śledziliśmy, jak do świadomości bohatera dociera trudna do zaakceptowania prawda o swoim życiu.

Poruszane w „Królu Edypie" problemy dotyczące konsekwencji dokonywanych wyborów, cierpienia i szczęścia nadal pozostają aktualne i zmuszają nas do refleksji. Dlatego zachęcamy do obejrzenia spektaklu  „Król Edyp” lub przeczytania dramatu Sofoklesa.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości