Szkolna Akademia Finansów
Wpisany przez Wiola Łata   
niedziela, 20 października 2019 22:00

8 października w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klasy T3a dotyczące przedsiębiorczości oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty rozpoczęły się krótkim testem wiedzy z zakresu prowadzenia własnej firmy oraz ogólnej wiedzy dotyczącej przyszłej pracy. Ponadto plan warsztatów obejmował:

Zasady i korzyści z prowadzenia działalności gospodarczej

    1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej
    2. Gdzie zakładamy własną działalność
    3. Ważne decyzje poprzedzające
    4. Co będzie potrzebne
    5. Przychody i koszty firmy
    6. Zawieszenie lub zakończenie działalności

Mieliśmy też okazję dowiedzieć się, jak poprawnie napisać list motywacyjny oraz CV, pozyskaliśmy wiele wskazówek, które pomogą nam zdobyć wymarzoną pracę.

 

Dwie najaktywniejsze osoby otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nasze spotkanie zakończyliśmy testem wiedzy oraz otrzymaniem certyfikatów.

Warsztaty przygotował i poprowadził dla nas pan Tomasz Karwowski.

 

Dzień wcześniej tzn. 7 października podobne zajęcia warsztatowe były przeprowadzone dla klasy LO2. Przekazywane przez Pana Tomasza treści były z zakresu zarządzania finansami osobistymi.

A obydwa zajęcia warsztatowe przeprowadził trener  Fundacji Polski Przedsiębiorczej, jako realizacja projektu Szkolna Akademia Finansów. Celem zajęć było podniesienie poziomu wiedzy uczniów z zakresu świadomości finansowej, praktycznej przedsiębiorczości oraz efektywnego odbywania rozmów o pracę.

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas warsztatów wiedza zwiększy uczestnikom projektu szanse na rynku pracy oraz pomoże wykonywać wszelkie ruchy finansowo-zawodowe w sposób bardziej rozważny, przemyślany i sensowny.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 199 gości