SZERYF PRAW DZIECKA UNICEF
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 27 października 2019 20:19

Wręczenie odznak i dyplomów miało miejsce 19.06.2019. Wśród zaproszonych gości był pan Dariusz Piotrowski Starosta Powiatu Opolskiego. Zaszczytne miano "SZERYFA PRAW DZIECKA UNICEF" decyzją młodzieży otrzymali:Małgorzata Wójcikowska,
Aneta Kopiś, Zygmunt Mirosław Wyroślak, Paweł Jaźwiński, Halina Krajewska.

Oto sylwetki nagrodzonych osób:

1. Małgorzata Wójcikowska, pedagog szkolny w Zespole Szkół w Poniatowej, opiekunka szkolnego koła wolontariatu „Słoneczko”: nominowaną za: otwarte serce, gotowość niesienia pomocy potrzebującym, organizowanie koncertów i kiermaszy szkolnych, z których dochód był przeznaczony dla chorych dzieci z naszej okolicy oraz to, że Pani Małgosia słucha o naszych większych czy mniejszych troskach i zawsze stara się nam pomóc.

2. Aneta Kopiś, mgr pielęgniarstwa, pracownik NZOS  PAN-VITA w Poniatowej obecnie pełni funkcję pielęgniarki w środowisku wychowania i nauczania w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach, Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali. Nominowana za: poświęcenie z jakim opiekuje się dziećmi, otwartość na problemy uczniów, szczególną troskę, jaką otacza swoich pacjentów, rady, rozmowy, zaufanie, poświęconą uwagę, indywidualne podejście do każdego ucznia, ogromne serce

3. Zygmunt Mirosław Wyroślak, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, wieloletni dyrektorowi tejże szkoły oraz były Burmistrz miasta Poniatowa. Pan Wyroślak jest nominowany za ogromne poczucie humoru i uśmiech z jakim tłumaczy zawiłości królowej nauk matematyki oraz rozpoczęcie projektu „Poniatowa – krainą zdrowego oddechu” działania dzięki którym odbyły się remont krytej pływalni, CKPiT oraz Kina „Czyn”.

4. Paweł Jaźwiński, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania, instruktor piłki siatkowej, instruktor ratownictwa wodnego, pielęgniarz, hodowca pszczół, lubiący piesze wędrówki i pszczelarstwo. Nominowany za poczucie humoru, propagowanie sportu i zdrowego wypoczynku, profesjonalizm w nauczaniu pływania. Organizowanie obozów letnich i zimowych Klubu Pływackiego "Meduza". Otwarte i dobre serce, cierpliwość.

5.Halina Krajewska, pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej od 1987. Ogromna miłośniczka książek. Nominowana za propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, szereg akcji szerzących wiedzę ekologiczną, czytelniczą oraz pokazujących inne formy spędzania czasu niż korzystanie z wytworów współczesnej technologii.