IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę”
Wpisany przez GChabucka   
poniedziałek, 25 listopada 2019 21:33

W dniu 20.11.2019 r. w Nałęczowskim  Ośrodku Kultury odbył się  IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę” zorganizowany przez Muzeum Lubelskie w Lublinie, Oddział Muzeum Literackiego w Nałęczowie, Filię Muzeum Stefana Żeromskiego.

Konkurs przypadający w 155. rocznicę urodzin pisarza adresowany był do dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa lubelskiego. Recytatorzy prezentowali fragmenty wybranych utworów Stefana Żeromskiego ze szczególnym uwzględnieniem opisów przyrody polskiej lub wiersze poświęcone pisarzowi (uczniowie klas 1-3).

Zespół Szkół w Poniatowej w tym konkursie reprezentowały Weronika Kołosińska i Aleksandra Pawlik – uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszym recytatorkom należą się wyrazy uznania, a szczególnie Weronice Kołosińskiej, która zdobyła II miejsce. Gratulujemy umiejętności interpretowania tekstu, wyrażania swoich emocji i dzielenia się z innymi własnym widzeniem świata.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości