Wycieczka klasy LO1a do Warszawy
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 29 listopada 2019 08:18

Dnia 21 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do naszej pięknej stolicy. Wyjechaliśmy rano. Podróż nikomu się nie dłużyła, a w trakcie zajechaliśmy tradycyjnie do McDonalda. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po otrzymaniu audio przewodników zaczęliśmy zwiedzanie. Poznawaliśmy historię od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Słuchając kolejnych ścieżek dźwiękowych i oglądając wystawy, makiety czy też niesamowite eksponaty dowiadywaliśmy się coraz więcej o kulturze, zwyczajach, i dziejach narodu żydowskiego, który osiedlił się na ziemiach polskich. Muzeum na pewno zrobiło na nas ogromne wrażenie nowoczesnością przekazu informacji i dlatego serdecznie polecamy je odwiedzić. Następnie udaliśmy się na Starówkę by posłuchać o wybranych obiektach zabytkowych. Cztery dziewczyny z naszej klasy wcieliły się w rolę przewodnika. Dowiedzieliśmy się interesujących informacji o Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta, Małej Syrence oraz Pomniku Małego Powstańca. W trakcie zwiedzania trochę nas przewiało więc pojechaliśmy prosto do Złotych Tarasów. Mieliśmy tam sporo wolnego czasu przed sztuką Camolettiego w „Och-Teatrze” pt. „Pomoc domowa”. Na pewno nie był to teatr, który do tej pory widzieliśmy. Zachwyceni grą aktorów i komizmem historii oglądaliśmy występ. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

 

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości